Wtorek, 7 Lipiec, Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa -

Reklama


Reklama

Mikosza zastąpił Chorążewicza – nowy zarząd SKS Szczytno (zdjęcia)


Piotr Mikosza został nowym prezesem Szczycieńskiego Klubu Sportowego Szczytno. Zastąpił Ryszarda Chorążewicza. - Nie zamierzam patrzeć wstecz – mówi nowy prezes. - Zacznę od porządkowania atmosfery w klubie, abyśmy wszyscy w końcu zaczęli grać do jednej bramki: piłkarze, trenerzy i działacze.Walne zebranie wyborcze odbyło się w piątek,7 lutego. Wzięło w nim udział 15 z 31 członków SKS Szczytno. Była to druga część zebrania, które rozpoczęło się jeszcze w październiku ubiegłego roku. Wówczas zarząd SKS-u podał się do dymisji. Niestety, nie znalazły się chętne osoby, aby ich zastąpić, dlatego zebranie odroczono, a stary zarząd rządził klubem do 7 lutego 2020 roku.

 

Na początku zebrania głos zabrał burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski.

 

- Wracając do historii piłki nożnej w Szczytnie widać, że stała ona na bardzo wysokim poziomie – mówił. - Są wśród nas jeszcze zawodnicy, którzy to doskonale pamiętają, na przykład Zbigniew Orzoł, dzisiejszy radny, a jednocześnie jeden z największych talentów piłkarskich z naszego miasta. Myślę, że my wszyscy jesteśmy zainteresowani tym, aby piłka w naszym mieście się rozwijała.

 

Mańkowski podkreślił, że cieszy się z dzisiejszego zebrania i tego, że wybrany zostanie nowy zarząd.

 

- Liczę, że piłka nożna ruszy w końcu z kopyta – mówił. - Ubolewam jednak nad tym, że aby to wszystko naprawić, musiała włączyć się w to rada miejska i burmistrz. Takie rzeczy powinni sami robić zarząd, członkowie klubu. Rolą samorządu jest wsparcie finansowe w miarę możliwości. W tym roku na SKS przeznaczyliśmy więcej pieniędzy, ale warunek jest taki, że klub musi działać dobrze. Liczę, że nowy zarząd temu podoła. Myślę, że w grudniu znowu się spotkamy i ocenimy ich działania. Przy okazji bardzo dziękuję ustępującemu zarządowi, bo wiem że przyszło pracować mu w bardzo trudnych warunkach. Zrobili co mogli, aby uratować klub.


Reklama

 

W nowym zarządzie znaleźli się: Piotr Mikosza (prezes SKS Szczytno), Jarosław Jeziorny (wiceprezes), Artur Magnuszewski (sekretarz), Michał Bondaruk (skarbnik) i Andrzej Kęszczyk (członek).

 

Burmistrz Mańkowski grał na spotkaniu pierwsze skrzypce, widać było, że zależy mu na ratowaniu piłki nożnej w Szczytnie.

 

- Jestem po rozmowach z nowym trenerem – mówił. - Wydaje mi się, że ten trener przy tym zarządzie będzie w stanie odbudować seniorską piłkę w naszym mieście.

 

Podczas zebrania głos zabrał też odchodzący prezes Ryszard Chorążewicz.

 

- Ciężko pracuje się w warunkach, w których każdy podkłada kłody pod nogi – oceniał ostatnie lata działalności SKS. - Pracowaliśmy jedynie w pięć osób i zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, aby SKS funkcjonował przez te lata.

 

Odchodzący prezes przedstawił też sytuację finansową klubu, z której wynikało, że wszystkie zobowiązania płacone są na bieżąco, a stan klubowej kasy na 6 lutego to 1335 zł i 83 groszy.

Reklama

 

Jeden z byłych trenerów SKS próbował na spotkaniu drążyć powody tak słabej kondycji osobowej w klubie. Ale burmistrz i nowy prezes nie pozwolili na to.

 

- Nic to już nie zmieni – mówił Mańkowski. - Ważna jest przyszłość, a nie to, co nie działało kiedyś.

 

W tej chwili w strukturach SKS działa 7 grup wiekowych i pracuje 7 trenerów. W nowym zarządzie tak naprawdę znalazły się jedynie dwie nowe osoby – Piotr Mikosza i Andrzej Kęszczyk. Pozostała trójka wchodziła w skład poprzedniego zarządu.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jest takie dość brzydkie przysłowie , że ktoś z \"ch.jem na głowę się zamienił\". Jeśli w ratuszu ktokolwiek uważa że ludźmi z łapanki utrzymają porządek i estetykę miasta to właśnie na głowę się zamienił. Panie burmistrzu kiedy tak naprawdę podjęto decyzję o zmianie sposobu realizacji tych robót a na pewno nie podjęto tej decyzji teraz. Panie redaktorze proszę się dokładnie o to dopytać bo to trochę słabe swoje niepowodzenia zwalać na korona wirusa.

  mol


  2020-07-06 23:39:25
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  \"Młode Wilcy\" Starosty. I tak się zastanawiam czemu Nowak nie wpadł na tak genialny pomysł i wszystkich dróg powiatowych tak nie wyremontował i poszerzył a stosował starą metodę. Panie Wilczek a już tak na poważnie, zrób badania szorstkości i pokaż wyniki, w innym wypadku zrobi je wojewoda a przy negatywnym wyniku stracisz dofinansowanie.

  mol


  2020-07-06 23:26:06
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  A skąd ta wiedza

  Czytelnik


  2020-07-06 23:12:13
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Rozumiem że za zwrot pękniętej szyby w aucie zwracać się nsleży do Pana dyrektora?

  kierowca


  2020-07-06 21:04:26
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  koncepcje już są... 2020-05-26 nawet był artykuł o tym ... no i jeszcze pytanie czy będzie tyle środków ile zażądają Wykonawcy np. remont ul. Warszawskiej i Skłodowskiej, który odszedł do Lamusa przez zbyt wysokie koszty.

  czytelnik


  2020-07-06 19:15:16
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Nie jest sztuka zrobienia czegos co po pol roku odejdzie w zapomnienie. Zrobcie cos co przyjmie sie na lata. Tak mamy swoj swiat, swoje zajawki ale ile mozna robic non stop to samo. Ja wiem ze wypowiadajac sie jako mlody bede krytykowany przez starszych :) bo nasze pokolenie to pokolenie stracone i nikt nie liczy sie ze zdaniem mlodziezy, taka prawda. Jak siedze na lawce w parku, bez alkoholu w dloni, policja podjezdza i pyta czemu siedzimy w tyle osob i ze nam sie nudzi. Tak nudzi nam sie komputer, w pilke gralismy kilka godzin wczesniej i bede siedzial gdzie i z kim mi sie podoba. Pozdrawiam ludzi z otwartymi glowami :)

  Czesio


  2020-07-06 11:40:14
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  A ja proponuję młodym: Weźcie pod rękę babcię, dziadka, wyjdźcie na spacer z nimi - chociażby własnie na te warsztaty aktywizujące. A jak nie to przyprowadźcie do swoich domów i pokażcie jak obsługuje się komputer, laptop, internet, telefon komórkowy (sprawcie im taki specjalny z dużą klawiaturą dla seniorów, ostatecznie jak macie po 18, 20 parę lat - to od dziadków nie jeden prezent otrzymaliście - możecie się zrewanżować). Spacer z wnukiem dla dziadków będzie miłym wydarzenie, które wprowadzi ich - jak tu P. Mądrzejowski napisał - w obieg społeczny. Może zaprosić ich na ciastko w kawiarni? Może na przechadzkę wokół Jeziora Domowego Małego. Może w ogóle robić im zakupy, pomóc ugotować obiad? Osoby starsze, moim zdaniem, cierpią przede wszystkim na brak bieżącego kontaktu z najbliższą rodziną - swymi dziećmi i ich dziećmi. Inna sprawa, że seniorzy, których najbliżsi członkowie rodzin mieszkają poza Szczytnem, nie mogą na takie odruchy liczyć. Dlatego dobrze jest dać im szansę na jakikolwiek kontakt z zewnętrzem. Druga rzecz jest tak, że podobno w Szczytnie działa Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów - więc, co to stowarzyszenie robi? A może nic nie może robić - bo pole do ich działania zabiera im pan Krassowski, który - moim zdaniem powinien właśnie z nimi współdziałać. Trzecia rzecz jest jeszcze taka, że bardzo dużo seniorów potrzebuje zupełnie innych działań, aby móc się w jakikolwiek sposób uaktywnić - choroby geriatryczne, niepełnosprawność - nie pozwalają im opuścić domów! Jak oni mogą się z nich wydostać z 2, 3, czy 4 piętra bloku? Umysł w dobrej formie, tylko ciało niedomaga. No i co Panie Krassowski - ma Pan jakąś dla nich propozycję? 50 osób, które się zgłoszą - to jest kropla w morzu potrzeb osób w wieku senioralnym. Poza tym te warsztaty, które Pan zaproponował - nie za bardzo są adekwatne do potrzeb ludzi w wieku 60+. Co może powiedzieć psycholog człowiekowi doświadczonemu życiem, czy prawnik sporządzi w czasie warsztatów dobrze ułożony wzór testamentu, czy informatyk niedowidzącym seniorom wyjaśni jak posługiwać się internetem. Założenia dobra. Ale projekt - wydmuszka.

  Śmieszek


  2020-07-05 17:39:55
 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super pomysł. Z tego co pamiętam, to chyba kiedyś był jakiś dzień na naszym miejskim targowisku, gdzie działała mini giełda samochodowa.

  WcPicker


  2020-07-05 12:04:34
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Szanowni Państwo. Działalność Stowarzyszenia NSZ kierowana jest do wszystkich mieszkańców. Jest jeszcze szansa na wzięcie udziału w projekcie pt. Aktywne Szczytno od Przedszkola do Seniora, zarówno dla młodych jak i seniorów. Zapraszamy szczególnie gorąco młodzież. Nasze Stowarzyszenie działa od 2016 roku. W bieżącym roku realizujemy 3 duże projekty skierowane do wszystkich mieszkańców powiatu. Staramy się pozyskiwać zewnętrzne środki, na naszą działalność, którą dzielimy się z Państwem, wspierając przy okazji lokalny biznes. Nie zatrudniamy etatowych pracowników i opieramy się głównie na pracy naszych wolontariuszy. W bieżącym roku otrzymaliśmy statut organizacji OPP dzięki czemu będzie można nas wesprzeć 1% podatku. Gorąco zachęcamy, zważywszy, że nie korzystamy ze wsparcia finansowego lokalnych samorządów. Zapraszamy również do kontaktu i współpracy.

  Stowarzyszenie Nasza Szczycieńska Ziemia


  2020-07-05 01:17:18
 • Firma z Gdańska chce miejski półwysep
  Kup se półwysep...postaw se kurnik.albo świniarnia..i doglądam jak masz lepsze pomysły....

  Durer421


  2020-07-04 20:49:43