Reklama


Reklama

Mieszkańcy zadecydują o losie byłej szkoły


Szkoła w Linowie nie istnieje oficjalnie od miesiąca. Sprawdziliśmy, co dzieje się z budynkiem placówki. Jakie plany mają względem niej gminni urzędnicy.Początkowe założenie było takie, że budynek ma być przeznaczony na potrzeby wsi. Miały zostać tam przeniesiona świetlica wiejska i kuchnia Koła Gospodyń Wiejskich. Chciano też utworzyć izbę pamięci szkoły, zostawić szkolną bibliotekę, aby mogli korzystać z niej mieszkańcy sołectwa Linowa. Planowano też przeniesienie muzeum regionalnego z Sąpłat.


Reklama

 

Reklama

- Pomysłów było sporo, ale chyba żaden nie jest taki prosty do zrealizowania – mówi Bogumiła Tabaka, sołtys Linowa, która szefuje wsi już drugą kadencję. - Tak naprawdę nie ma pomysłu na zagospodarowanie tego budynku, bo nie jest to takie hop siup, jak się początkowo wydawało. Świetlica wiejska tam na pewno nie wypali, bo trzeba byłoby cały budynek ogrzać, a to ogromne koszty. Po drugie na górze mieszka rodzina, która na pewno nie godziłaby się na jakieś okolicznościowe wydarzenia, które od czasu do czasu odbywają się w naszej obecnej świetlicy znajdującej się przy remizie. Muzeum z Sąpłat nie powstanie, bo nie zgodziła się na to pani, która nim się opiekuje. Najlepiej, aby cały dół szkoły był zagospodarowany na jeden cel, ale pomysły, przyznaję, nikt z mieszkańców wsi nie ma. Pojawiają się głosy, aby budynek sprzedać. Może przerobić na mieszkania. Naprawdę nie wiem już sama. Będziemy czekali na decyzję gminy, to co oni nam zaproponują.

 

Władze gminy mówią z kolei, że ze swojej obietnicy się nie wycofują i chcą przeznaczyć budynek na cele wsi.

 

- Wkrótce odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Linowa i na nim zadecydujemy wspólnie, co zrobić z tym budynkiem – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Na pewno nie możemy pozwolić, aby on niszczał.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Puknij się w swój pusty łeb.

  do ali


  2021-01-28 11:54:03
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Ta ankieta znajduję się także na stronie Urzędu Miasta w Szczytnie. Nie ma tam pytań o dane wrażliwe. Bardziej skupia się na różnorakiej aktywności mieszkańców danej gminy. Warto poświęcić trochę czasu i wypełnić. Ja tak zrobiłam. Pozdrawiam

  Szczytnianka


  2021-01-28 11:35:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  POdobno koza w Senegalu zmarła po szczepionce na tego to wirusa

  Seneka


  2021-01-28 02:35:20
 • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
  Co to za podstęp z tą ankietą ,wyłudzenie danych do jakiegoś przekrętu ?!

  Coś dla policji.


  2021-01-27 20:19:14
 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20