Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Mieszkańcy mogą wydać 200 tys. zł


200 tysięcy złotych – taką kwotę do swojej dyspozycji będą mieli mieszkańcy Szczytna. Do końca marca ma być uruchomiony budżet obywatelski. Powstał właśnie nowy regulamin przedsięwzięcia.Po roku nieobecności do Szczytna wraca budżet obywatelski. Od kilku miesięcy radni i urzędnicy pracowali nad jego nowym regulaminem.

 

- Myślę, że jeszcze w tym tygodniu regulamin zostanie udostępniony do konsultacji społecznych, które potrwają dwa tygodnie – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł wnieść do niego swoje uwagi.

 

Potem regulamin trafi pod obrady radnych i na najbliższej sesji, którą zaplanowano 27 marca zostanie prawdopodobnie przyjęty.


Reklama

 

- Nieporozumienia i konflikty, które rodziły poprzednie edycje budżetu obywatelskiego sprawiły, że gdy zostałem burmistrzem zawiesiłem jego działanie na rok – wyjaśnia Mańkowski. - Starałem się w jak najszerszym gronie stworzyć nowy regulamin, aby uniknąć na przyszłość takich kłopotliwych sytuacji.

 

Budżet obywatelski to forma konkursu. Każdy mieszkaniec miasta może zgłosić swój projekt, pomysł do realizacji na ternie miasta. Musi on zmieścić się w w kocie 200 tys. zł. Potem zgłoszenia podlegają społecznej ocenie i głosownia. Który z projektów uzyska największe poparcie mieszkańców Szczytna, ten jest realizowany. Do tej pory najczęściej z tych pieniędzy powstawały place zabaw i niewielkie boiska.

Reklama

 

Jeśli radni przyjmą nowy regulamin to zgłaszanie pomysłów ruszy w tym roku, w tym roku odbędzie się też głosowanie. Sama budowa inwestycji przewidziana jest na 2021 rok.Komentarze do artykułu

dr Joanna Radosz

do: massakra Dziękuję za docenienie mojej wiedzy. Proszę nie łączyć ze mną mojego brata, za którego czyny nie odpowiadam i nie mam nic z nim wspólnego. Wybór opcji politycznej jest moją prywatną sprawą i jak każdy obywatel mam do niego prawo. Nie narzucam nikomu wyborów i nie krytykuję ich. Szanuję cudze poglądy. Jestem zwolennikiem opcji: zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

massakra

do dr. Doktor Radosz jest świetnym lekarzem, tyle że podobnie jak jej \"uroczy\" braciszek, znany jako TW Korsak, jest zwolenniczką obecnej jedynie słusznej opcji, a jak ta opcja dzieli środki niezbędne medycynie, było wczoraj widać w sejmie.

dr

Komu ufam pytasz?- pierwsze lepsze nazwisko które przyszło mi do głowy- Pani doktor Joanna Radosz. Znalazłbym jeszcze wiele takich osób. Ty także na pewno potrafisz wskazać taką osobę. Pozdrawiam

do dr

A komu Ty ufasz, poproszę tak w dwóch zdaniach. Może się przekonam.

dr

Pieniądze na wyposażenie w środki zabezpieczające pracowników służby zdrowia z pierwszej linii. Wymagać szczegółowego rozliczenia co kupiono, dla kogo i za ile. Nie bardzo wierzę w zdolności menadżerskie kierownictwa szpitala, dlatego należy szczegółowo kontrolować przez czynniki społeczne. Władze powiatu i miasta to jeden klan, nie są zbyt wiarygodni.

Prostak

To wszystko nie jest takie proste, Rząd nic nie robi w zakresie zmian przepisów dotyczących działalności samorządów w takim specyficznym okresie, jeżeli burmistrz zrobi coś co jest zgodne z logiką i rozsądkiem przekazując pieniądze tam gdzie są potrzebne może okazać się że jest to niezgodne z prawem, a mamy w mieście takich specjalistów jak pan \"Ż\" czy pan \"G\" którzy w te pędy uprzejmie złożą doniesienie do prokuratury o naruszeniu dyscypliny budżetowej i w efekcie końcowym osiągną to co nie udało im się w wyborach lokalnych. Pomagajmy sobie wzajemnie jak tylko możemy, bo nikt nam nie pomoże jeżeli my sami tego nie zrobimy. A władze, no cóż śledźmy zmiany w przepisach dotyczących działalności samorządów (których jest brak) a potem pilnujmy aby władze te zmiany wykorzystały szybko i z korzyścią dla naszych mieszkańców. Życzę wszystkim ZDROWIA.

TJ

Chyba raczej na Pogotowie Ratunkowe. Chłopaki na pierwszej linii frontu!!!

DD

Na szpital...

Grigorij

Kasa na szpital a nie na jakies place zabaw czy inne dobytki .Ludzie choruja a co tu myśleć o czymś innym.

Koper Lamar

Oddać ten hajs na szpitale i inne instytucje, które teraz go potrzebują bardziej niż mieszkańcy nowych placów zabaw czy innych rzeczy

Napisz

Reklama


Komentarze