Poniedziałek, 30 Marzec, Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Mieszkańcy mogą wydać 200 tys. zł


200 tysięcy złotych – taką kwotę do swojej dyspozycji będą mieli mieszkańcy Szczytna. Do końca marca ma być uruchomiony budżet obywatelski. Powstał właśnie nowy regulamin przedsięwzięcia.Po roku nieobecności do Szczytna wraca budżet obywatelski. Od kilku miesięcy radni i urzędnicy pracowali nad jego nowym regulaminem.

 

- Myślę, że jeszcze w tym tygodniu regulamin zostanie udostępniony do konsultacji społecznych, które potrwają dwa tygodnie – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł wnieść do niego swoje uwagi.

 

Potem regulamin trafi pod obrady radnych i na najbliższej sesji, którą zaplanowano 27 marca zostanie prawdopodobnie przyjęty.


Reklama

 

- Nieporozumienia i konflikty, które rodziły poprzednie edycje budżetu obywatelskiego sprawiły, że gdy zostałem burmistrzem zawiesiłem jego działanie na rok – wyjaśnia Mańkowski. - Starałem się w jak najszerszym gronie stworzyć nowy regulamin, aby uniknąć na przyszłość takich kłopotliwych sytuacji.

 

Budżet obywatelski to forma konkursu. Każdy mieszkaniec miasta może zgłosić swój projekt, pomysł do realizacji na ternie miasta. Musi on zmieścić się w w kocie 200 tys. zł. Potem zgłoszenia podlegają społecznej ocenie i głosownia. Który z projektów uzyska największe poparcie mieszkańców Szczytna, ten jest realizowany. Do tej pory najczęściej z tych pieniędzy powstawały place zabaw i niewielkie boiska.

Reklama

 

Jeśli radni przyjmą nowy regulamin to zgłaszanie pomysłów ruszy w tym roku, w tym roku odbędzie się też głosowanie. Sama budowa inwestycji przewidziana jest na 2021 rok.Komentarze do artykułu

massakra

do dr. Doktor Radosz jest świetnym lekarzem, tyle że podobnie jak jej \"uroczy\" braciszek, znany jako TW Korsak, jest zwolenniczką obecnej jedynie słusznej opcji, a jak ta opcja dzieli środki niezbędne medycynie, było wczoraj widać w sejmie.

dr

Komu ufam pytasz?- pierwsze lepsze nazwisko które przyszło mi do głowy- Pani doktor Joanna Radosz. Znalazłbym jeszcze wiele takich osób. Ty także na pewno potrafisz wskazać taką osobę. Pozdrawiam

do dr

A komu Ty ufasz, poproszę tak w dwóch zdaniach. Może się przekonam.

dr

Pieniądze na wyposażenie w środki zabezpieczające pracowników służby zdrowia z pierwszej linii. Wymagać szczegółowego rozliczenia co kupiono, dla kogo i za ile. Nie bardzo wierzę w zdolności menadżerskie kierownictwa szpitala, dlatego należy szczegółowo kontrolować przez czynniki społeczne. Władze powiatu i miasta to jeden klan, nie są zbyt wiarygodni.

Prostak

To wszystko nie jest takie proste, Rząd nic nie robi w zakresie zmian przepisów dotyczących działalności samorządów w takim specyficznym okresie, jeżeli burmistrz zrobi coś co jest zgodne z logiką i rozsądkiem przekazując pieniądze tam gdzie są potrzebne może okazać się że jest to niezgodne z prawem, a mamy w mieście takich specjalistów jak pan \"Ż\" czy pan \"G\" którzy w te pędy uprzejmie złożą doniesienie do prokuratury o naruszeniu dyscypliny budżetowej i w efekcie końcowym osiągną to co nie udało im się w wyborach lokalnych. Pomagajmy sobie wzajemnie jak tylko możemy, bo nikt nam nie pomoże jeżeli my sami tego nie zrobimy. A władze, no cóż śledźmy zmiany w przepisach dotyczących działalności samorządów (których jest brak) a potem pilnujmy aby władze te zmiany wykorzystały szybko i z korzyścią dla naszych mieszkańców. Życzę wszystkim ZDROWIA.

TJ

Chyba raczej na Pogotowie Ratunkowe. Chłopaki na pierwszej linii frontu!!!

DD

Na szpital...

Grigorij

Kasa na szpital a nie na jakies place zabaw czy inne dobytki .Ludzie choruja a co tu myśleć o czymś innym.

Koper Lamar

Oddać ten hajs na szpitale i inne instytucje, które teraz go potrzebują bardziej niż mieszkańcy nowych placów zabaw czy innych rzeczy

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Po prostu śmieszne. Przecież wiadomo, że z pieniędzy unijnych, których Polska nie wykorzystała, nasz kraj może finansować działania na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Pan Kiersikowski lubi się lansować i umie to robić. Ale ja wolałbym, aby te min. 40 tys. zł. zostało aplikowane na wyposażenia szpitala powiatowego i przychodni (chociażby i natury elektronicznej). To nie jest sytuacja, w której priorytetem są laptopy, czy tablety (wystarczy, że radni je mają - nie wiem, po co). Ważny jest respirator, kombinezon ochronny, przyłbica, jednorazowe rękawice i maski dla lekarzy. Panie Kiersikowski - chyba urwał się Pan z choinki.

  Śmieszek


  2020-03-29 19:28:16
 • [Aktualizacja] Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, stan na 29 marca
  niestety stan ten się może zmienić na gorsze. mamy najazd warszawiaków. ludzie uważajcie na nich, mają się za młodych z wielkich miast, których COVID-19.

  mol


  2020-03-29 18:01:24
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Dalej szczujcie i podsycajcie nastroje, to \"więcej\" pożytku z tego będzie. Ludzie czego się czepiacie. Opamiętajcie się w tej zajadłości nie wiadomo po co i przeciw Komu!!! Dziękujcie Bogu żeście zdrowi.

  Obserwator


  2020-03-29 17:00:40
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  z 500plus nie kupuje sie laptopow, bo dzieci to ekranowcy co im skutecznie wybijamy z glowy, ja kupuję banany i ciuchy z pepko, w zyciu bym synowi nie kupila tableta, prędzej rower, zobacz na te dzieci, ze szkoly idą z ekranem przed nosem, to im wybijalismy z glowy!!!

  do turkuc podjadek


  2020-03-29 14:46:11
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  A w wioskach palą ogniska, smród na całą wieś a w ognisku wszystko .

  Dbanie o czyste powietrze.


  2020-03-29 13:09:15
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  Komuś przeszkadzało....

  Ania


  2020-03-29 09:56:47
 • Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały
  Pierd...nie głupot, ze ceny generują nieruchomości rekreacyjne! Większej bzdury nie słyszałem. Na działce łącznie prze cały rok nie jestem nawet dwa miesiące, a płacić muszę przez cały rok. Taka dojna krowa dla gminy, skandal!

  Letnik


  2020-03-28 21:19:04
 • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
  Po części wszyscy mamy kwarantannę.

  Do mieszkańca.


  2020-03-28 19:31:11
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

  Andrzej


  2020-03-28 18:04:49
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

  Irek


  2020-03-28 10:04:13