Reklama


Reklama

Mieszkańcy mogą wydać 200 tys. zł


200 tysięcy złotych – taką kwotę do swojej dyspozycji będą mieli mieszkańcy Szczytna. Do końca marca ma być uruchomiony budżet obywatelski. Powstał właśnie nowy regulamin przedsięwzięcia.Po roku nieobecności do Szczytna wraca budżet obywatelski. Od kilku miesięcy radni i urzędnicy pracowali nad jego nowym regulaminem.

 

- Myślę, że jeszcze w tym tygodniu regulamin zostanie udostępniony do konsultacji społecznych, które potrwają dwa tygodnie – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Każdy mieszkaniec naszego miasta będzie mógł wnieść do niego swoje uwagi.

 

Potem regulamin trafi pod obrady radnych i na najbliższej sesji, którą zaplanowano 27 marca zostanie prawdopodobnie przyjęty.


Reklama

 

- Nieporozumienia i konflikty, które rodziły poprzednie edycje budżetu obywatelskiego sprawiły, że gdy zostałem burmistrzem zawiesiłem jego działanie na rok – wyjaśnia Mańkowski. - Starałem się w jak najszerszym gronie stworzyć nowy regulamin, aby uniknąć na przyszłość takich kłopotliwych sytuacji.

 

Budżet obywatelski to forma konkursu. Każdy mieszkaniec miasta może zgłosić swój projekt, pomysł do realizacji na ternie miasta. Musi on zmieścić się w w kocie 200 tys. zł. Potem zgłoszenia podlegają społecznej ocenie i głosownia. Który z projektów uzyska największe poparcie mieszkańców Szczytna, ten jest realizowany. Do tej pory najczęściej z tych pieniędzy powstawały place zabaw i niewielkie boiska.

Reklama

 

Jeśli radni przyjmą nowy regulamin to zgłaszanie pomysłów ruszy w tym roku, w tym roku odbędzie się też głosowanie. Sama budowa inwestycji przewidziana jest na 2021 rok.Komentarze do artykułu

dr Joanna Radosz

do: massakra Dziękuję za docenienie mojej wiedzy. Proszę nie łączyć ze mną mojego brata, za którego czyny nie odpowiadam i nie mam nic z nim wspólnego. Wybór opcji politycznej jest moją prywatną sprawą i jak każdy obywatel mam do niego prawo. Nie narzucam nikomu wyborów i nie krytykuję ich. Szanuję cudze poglądy. Jestem zwolennikiem opcji: zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

massakra

do dr. Doktor Radosz jest świetnym lekarzem, tyle że podobnie jak jej \"uroczy\" braciszek, znany jako TW Korsak, jest zwolenniczką obecnej jedynie słusznej opcji, a jak ta opcja dzieli środki niezbędne medycynie, było wczoraj widać w sejmie.

dr

Komu ufam pytasz?- pierwsze lepsze nazwisko które przyszło mi do głowy- Pani doktor Joanna Radosz. Znalazłbym jeszcze wiele takich osób. Ty także na pewno potrafisz wskazać taką osobę. Pozdrawiam

do dr

A komu Ty ufasz, poproszę tak w dwóch zdaniach. Może się przekonam.

dr

Pieniądze na wyposażenie w środki zabezpieczające pracowników służby zdrowia z pierwszej linii. Wymagać szczegółowego rozliczenia co kupiono, dla kogo i za ile. Nie bardzo wierzę w zdolności menadżerskie kierownictwa szpitala, dlatego należy szczegółowo kontrolować przez czynniki społeczne. Władze powiatu i miasta to jeden klan, nie są zbyt wiarygodni.

Prostak

To wszystko nie jest takie proste, Rząd nic nie robi w zakresie zmian przepisów dotyczących działalności samorządów w takim specyficznym okresie, jeżeli burmistrz zrobi coś co jest zgodne z logiką i rozsądkiem przekazując pieniądze tam gdzie są potrzebne może okazać się że jest to niezgodne z prawem, a mamy w mieście takich specjalistów jak pan \"Ż\" czy pan \"G\" którzy w te pędy uprzejmie złożą doniesienie do prokuratury o naruszeniu dyscypliny budżetowej i w efekcie końcowym osiągną to co nie udało im się w wyborach lokalnych. Pomagajmy sobie wzajemnie jak tylko możemy, bo nikt nam nie pomoże jeżeli my sami tego nie zrobimy. A władze, no cóż śledźmy zmiany w przepisach dotyczących działalności samorządów (których jest brak) a potem pilnujmy aby władze te zmiany wykorzystały szybko i z korzyścią dla naszych mieszkańców. Życzę wszystkim ZDROWIA.

TJ

Chyba raczej na Pogotowie Ratunkowe. Chłopaki na pierwszej linii frontu!!!

DD

Na szpital...

Grigorij

Kasa na szpital a nie na jakies place zabaw czy inne dobytki .Ludzie choruja a co tu myśleć o czymś innym.

Koper Lamar

Oddać ten hajs na szpitale i inne instytucje, które teraz go potrzebują bardziej niż mieszkańcy nowych placów zabaw czy innych rzeczy

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01