Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi


Pełnym sukcesem zakończyła się szpitalna zbiórka na zakup respiratora. Przez internet zebrano 55 tys. zł, pozostałą kwotę dołożyły firmy czy inne zbiorowe podmioty, np. stowarzyszenia. - Przelały pieniądze bezpośrednio na konto szpitala – mówi Dominik Górski, zastępca dyrektora ZOZ w Szczytnie.Respirator, który jest niezbędnym i jedynym skutecznym urządzeniem do ratowania życia osób zakażonych koronowirusem w środę trafił do szczycieńskiego szpitala.


Reklama

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”

ReklamaKomentarze do artykułu

Turkuć podjadek

To byś się jeszcze zdziwił. Jeśli sądzisz, że za 150 mln rocznie utrzymasz służbę zdrowia, to jesteś albo głupi, albo naiwny. Obstawiam to pierwsze.

karate ,,mitsz\'\'

i w wszyscy będą podłączeni do tego ?

Turkuć podjadek

Warto by w szpitalach oznaczać sprzęt nabyty z darów ludzi tak, jak się oznacza ten z WOŚP, jakimś specjalnym symbolem, innym - wyposażenie sfinansowane z samorządowych budżetów. Pewnie szybko by się okazało, jak niewiele jest takiego nieoznaczonego, czyli tego, o który zadbało tzw. państwo.

Śmieszek

No to z grubej rury, kawa na ławę. Radni siedzą po domach, nie pracują, albo pracują zdalnie w swoich zawodach. Zwłaszcza funkcja radnego jest teraz ograniczona (delegacje, sesje, komisje - odbywane zdalnie). Wyrzućcie te ok. 40 tys. zł. na potrzeby szpitala w Szczytnie i będzie ok. Zróbcie to bezimiennie. Po prostu: \"Radni Miasta Szczytno postanawiają swoje diety przeznaczyć na pomoc szpitalowi w Szczytnie i przekazują swoje diety - jako przewodniczący i wiceprzewodniczący rady, przewodniczący komisji oraz zwykli członkowie rady na określone konto\". Ponieważ wiadomo, ile bierze zwykły członek rady, ile przewodniczący komisji, i inni funkcyjni - szybko dowiemy się, kto i ile przekazał! Dość hipokryzji. Kredyty mieszkaniowe i budowlane zaciągnięte na poczet diet - spłacać z poborów, a nie z diet!

Hmmm

A jakby tak nasi radni miejscy i powiatowi zrezygnowali z diet za jeden miesiąc to udałoby się kupić jeszcze jeden respirator. Panie Redaktorze może warto im przypomnieć, że funkcje te pełnią z potrzeby działania na rzecz miasta, powiatu i mieszkańców. Tak tylko proponuję.

Obserwator

Ci w 10 dali 9 tys., ale Ci pozostali od Razem raptem rzucili się na pralko-suszarkę za może 2-3 tys.

Dominik Górski

ps. Zbiórka nadal trwa :)

Śmieszek

No i widzicie - 55 tys. zebranych na respirator przez mieszkańców miasta, A tych 21. radnych, co kosztują tychże mieszkańców od 35,7 tys. do 40 tys. zł miesięcznie - to się teraz chowają za tablety i zrzucają się tylko na 9 tys. ze swoich diet. Brzydko.

Napisz

Reklama


Komentarze