Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Mieszkańcy kupili respirator szpitalowi


Pełnym sukcesem zakończyła się szpitalna zbiórka na zakup respiratora. Przez internet zebrano 55 tys. zł, pozostałą kwotę dołożyły firmy czy inne zbiorowe podmioty, np. stowarzyszenia. - Przelały pieniądze bezpośrednio na konto szpitala – mówi Dominik Górski, zastępca dyrektora ZOZ w Szczytnie.Respirator, który jest niezbędnym i jedynym skutecznym urządzeniem do ratowania życia osób zakażonych koronowirusem w środę trafił do szczycieńskiego szpitala.


Reklama

 

Więcej w papierowym wydaniu „Tygodnika Szczytno”

ReklamaKomentarze do artykułu

Turkuć podjadek

To byś się jeszcze zdziwił. Jeśli sądzisz, że za 150 mln rocznie utrzymasz służbę zdrowia, to jesteś albo głupi, albo naiwny. Obstawiam to pierwsze.

karate ,,mitsz\'\'

i w wszyscy będą podłączeni do tego ?

Turkuć podjadek

Warto by w szpitalach oznaczać sprzęt nabyty z darów ludzi tak, jak się oznacza ten z WOŚP, jakimś specjalnym symbolem, innym - wyposażenie sfinansowane z samorządowych budżetów. Pewnie szybko by się okazało, jak niewiele jest takiego nieoznaczonego, czyli tego, o który zadbało tzw. państwo.

Śmieszek

No to z grubej rury, kawa na ławę. Radni siedzą po domach, nie pracują, albo pracują zdalnie w swoich zawodach. Zwłaszcza funkcja radnego jest teraz ograniczona (delegacje, sesje, komisje - odbywane zdalnie). Wyrzućcie te ok. 40 tys. zł. na potrzeby szpitala w Szczytnie i będzie ok. Zróbcie to bezimiennie. Po prostu: \"Radni Miasta Szczytno postanawiają swoje diety przeznaczyć na pomoc szpitalowi w Szczytnie i przekazują swoje diety - jako przewodniczący i wiceprzewodniczący rady, przewodniczący komisji oraz zwykli członkowie rady na określone konto\". Ponieważ wiadomo, ile bierze zwykły członek rady, ile przewodniczący komisji, i inni funkcyjni - szybko dowiemy się, kto i ile przekazał! Dość hipokryzji. Kredyty mieszkaniowe i budowlane zaciągnięte na poczet diet - spłacać z poborów, a nie z diet!

Hmmm

A jakby tak nasi radni miejscy i powiatowi zrezygnowali z diet za jeden miesiąc to udałoby się kupić jeszcze jeden respirator. Panie Redaktorze może warto im przypomnieć, że funkcje te pełnią z potrzeby działania na rzecz miasta, powiatu i mieszkańców. Tak tylko proponuję.

Obserwator

Ci w 10 dali 9 tys., ale Ci pozostali od Razem raptem rzucili się na pralko-suszarkę za może 2-3 tys.

Dominik Górski

ps. Zbiórka nadal trwa :)

Śmieszek

No i widzicie - 55 tys. zebranych na respirator przez mieszkańców miasta, A tych 21. radnych, co kosztują tychże mieszkańców od 35,7 tys. do 40 tys. zł miesięcznie - to się teraz chowają za tablety i zrzucają się tylko na 9 tys. ze swoich diet. Brzydko.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama