Reklama


Reklama

Mieszkańcy Szczytna wsparli charytatywnych wędrowców


W środę, 15 lipca do Szczytna przywędrowali wyjątkowi goście. Marcin i Radek przemierzają setki kilometrów po to, aby nagłośnić zbiórkę pieniędzy dla małej Laury. Dziewczynka choruje na AGS, a jedyną terapię, która daje nadzieję na wyleczenie, prowadzi szpital w Filadelfii.Wyruszyli z Tarnowskich Gór w sobotę, 27 czerwca. Łącznie do pokonania mają 500 km. Idą do Giżycka. Sama droga nie jest jednak najważniejsza. - Istotny jest cel naszego wędrowania – mówią. - W ten sposób chcemy zwrócić uwagą na zbiórkę na leczenie 3-letniej Laury. Dziewczynka choruje na rzadki zespół genetyczny AGS. A jedyną terapię, która daje nadzieję na wyleczenie, prowadzi szpital w Filadelfii. Koszt takiej terapii to 250 tysięcy złotych.

 

 

AGS to wrodzona choroba genetyczna, która charakteryzuje się regresem rozwoju. Takich przypadków jest 1 na milion urodzeń.


Reklama

Zbiórka dla Laury można wesprzeć za pośrednictwem strony: https://pomagam.pl/laucikags

Reklama

 

 

 

W środę ci niezwykli wędrowcy odwiedzili Szczytno. Przywitali ich między innymi: Michał Malinowski, Mariusz Chodkowski, Waldemar Szymański i Arkadiusz Leska.

 

- Bardzo fajne chłopaki z pozytywnym nastawieniem, sama akcja też bardzo szlachetna, przyłączyliśmy się do niej wpłacając środki na leczenie małej Laury – mówi Michał Malinowski. - Od firmy L Wit otrzymali też samochód, aby dziś mogli dostać się do studia w Warszawie do programu Pytanie na Śniadanie, gdzie byli gośćmi i promowali swoją akcję. Pieszo pewnie by szli parę dni (śmiech). Po nagraniu wrócą do Szczytna i dalej będą kontynuowali swoją pieszą wędrówkę do Giżycka. Wczoraj zjedliśmy z nimi też kolację i porozmawialiśmy o ich drodze oraz samej akcji.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04