Poniedziałek, 21 Czerwiec
Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała -

Reklama


Reklama

Mieszkańcy Małszewka pozbawieni wody


Mieszkańcy Małszewka w gminie Dźwierzuty są wściekli. Od wczoraj, od godz. 5 rano nie mają wody w kranach. - Mamy dzieci, mieszkają tu osoby starsze, a w naszej wsi nie ma sklepu – mówi Danuta Mierau. - Jak tak można traktować ludzi. W takie upały zostawić nas bez wody i nie poinformować nas o takim zagrożeniu...Zakład Gospodarki Komunalnej w Dźwierzutach, który odpowiada za sprawność wodociągów wodę w beczkowozach mieszkańcom Małszewka dostarczył dopiero około godz. 15.

 

- I to po naszej stanowczej interwencji, bo wcześniej udawano, że nic się nie dzieje – mówi inna mieszkanka Małszewka, która zadzwoniła do redakcji „Tygodnika Szczytno”. - Wmawiano nam, że woda jest w kranach, ale musimy przeczyścić jakieś sitka. Kłamano. Potem, tłumaczono że woda pojawi się w kranach za godzinę, potem że znowu za kolejną godzinę... Czekaliśmy. I nadal nic.

 

 

W końcu ZGK w Dźwierzutach dostarczył wodę mieszkańcom beczkowozami.


Reklama

 

- Ale z jednej beczki woda w ogóle nie nadawała się do spożycia, bo była brudna i śmierdziała - mówi Danuta Mierau. - Mam dwoje małych dzieci, właśnie wróciłam ze szpitala i naprawdę woda jest nam potrzebna. We wsi mieszkają też osoby starsze, nie każda z nich może samodzielnie zejść do beczkowozu i wziąć wiadro, czy butelkę wody. Gminni urzędnicy, czy opieka społeczna powinni im pomóc. Za oknem są duże upały, a brak wody w kranach może naprawdę doprowadzić do tragedii.

 

 

Kazimierz Skonieczny, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dźwierzutach przyznał w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Szczytno”, że rzeczywiście jest problem z dostarczeniem wody do Małszewka.

Reklama

 

- Za chwile pojawi się ogłoszenie w tej sprawie – mówi. - Szukamy awarii. Nie ma ciśnienia w wodociągu już na wylocie z Dźwierzut. Najprawdopodobniej stało się coś z zasuwą. Próbujemy to ustalić, zdiagnozować i naprawić. Na razie mieszkańcy Małszewka muszą uzbroić się w cierpliwość. Wodę dostarczamy beczkowozami.

 

 

Fot.  Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Miejski żłobek powstanie w pomieszczeniach po byłej kręgielni
  Ale radni zdają sobie sprawę, że to oznacza, że w Hali Wagnera będzie się mieścił żłobek. A gdy będą odbywały się tam kolejne rozgrywki, konkursy, targi pracy i różne takie, które odbywały się do tej pory, co będzie z dzieciakami? Mam nadzieję, że pomieszczenie zostanie wyciszone, a to kosztuje niemałe pieniądze. Czy po prostu pójdziemy na żywioł? Na koniec jednak muszę dodać, że żłobek w Szczytnie się przyda, ale tam?

  Kowal


  2021-06-21 12:52:29
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Droga jest jak każda inna ale jak się nie potrafi jechać z odpowiednią prędkością to takie są wyniki.

  Kazik


  2021-06-21 08:52:57
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  Moim zdaniem MW został kozłem ofiarnym , musieli na kogoś zrzucić winę , i padło na najniższy szczebel kierowniczy - czyli na brygadzistę !! A co dyrekcja zakładu nie wiedziała co się dzieje w zakładzie ? A Panie Rozogi rozwiń swoja myśl czy MW kazał Ci wkładać rękę w przenośnik ślimakowy ?

  Wojtek


  2021-06-21 08:15:46
 • Garaż z decyzją wojewody
  Panie radny sytuacja z garażem to taki Pana sukces jak Mańkowskiego z wieżą ciśnień.

  Prowadził ślepy kulawego


  2021-06-21 07:53:36
 • Jest wyrok w sprawie śmierci trzech pracowników Sarii
  M.W. to ciapa i nieudacznik. Przed laty straciłbym przez niego całe ramię w przenośniku ślimakowym. Ten człowiek już dawno nie powinien pracować na stanowisku brygadzisty.

  Rozogi


  2021-06-20 20:38:54
 • Bogdan Komosiński – sołtys Piasutna (zdjęcia)
  Panie Sołtysie, a może by tak zrobić w Piasutnie prawdziwy plac zabaw dla dzieci zamiast tego zarośnietego trawami z dołami w którym z łatwością schowa się trzylatek i drzazgami wchodzącymi w małe łapki?

  Barbara Kaim


  2021-06-20 17:31:32
 • Letnie nowości imprezowe, Szczytno gotowe na sezon turystyczny
  Ja bym nie bagatelizował wydarzeń kulturalnych - turystycznych, które są organizowane od lat. Nie wiem dokładnie, co z pierogami i świętem ziemniaka - bo to były sztandarowe propozycje samorządu miejskiego za czasów burmistrz Górskiej. Nie byłem publicznością tych imprez, bo kartoflaka i pierogi robi mi żona - i to mi wystarcza. Nie chcę się narażać na niepotrzebne przygody gastryczne. Natomiast pamiętam, jak burmistrz Górska chciała połączyć te dwie \"imprezy\" (ziemniaki i pierogi) z jarmarkiem Mazurskim robionym przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum. A ja od swoich znajomych z tzw. wielkich miast zawsze byłem pytany - no to kiedy ten jarmark - bo to kawałek folkloru, muzyki, rękodzieła - no bo chcą przyjechać. Jestem ciekaw, czy kameralna i niekomercyjna atmosfera jarmarku mazurskiego będzie utrzymana. Ale też pamiętam, że nigdy nie było to traktowane, jako walor miasta. Miasto uważało, że bazar - pod nazwą jarmark jurandowy - jest jego priorytetem. No i mamy, co mamy. Ja akurat od lat obserwuję sobie te wydarzenia i czuję, że mam prawo oceniać. Prochu tutaj promocja (urzędnicy) nie wymyślą, o ile nie zaczną kontaktować się z ludźmi, którzy co nieco się na tym znają. Kto dokładnie - nie wiem. Ale wiem, że i Dni i Noce Szczytna nie muszą być wiejskim festynem, a bazary z chińszczyzną, pomieszane z pierogami i kartoflakiem są po prostu żenadą.

  Krajan


  2021-06-20 15:07:42
 • Garaż z decyzją wojewody
  Tak się właśnie dzieje gdy stanowiska radnych piastują ludzie bez przygotowania i doświadczenia biznesowego, kto z nich choćby jabłkami na rynku handlował, czy jakąkolwiek działalność z sukcesem prowadził? Chyba nikt i właśnie przez takie wybory Bareja może kręcić filmy a my mieszkańcy utrzymujemy takich aktorów.

  Przedsiębiorca


  2021-06-20 14:47:49
 • Nadchodzi upadek szczycieńskiego pływania?
  W każdym sporcie jest to samo :(. Sporty walki także kuleją bo zostały odcięte od maty w WSPolu. Obecnie pozostaje tułaczka po jakichś małych salkach bądź gościnnie treningi w Olsztynie. Nie tylko pływanie \"tonie\" ale myślę że pozostałe dyscypliny także :(

  Sporty Walki


  2021-06-20 11:33:56
 • Tragiczny wypadek pod Dębówkiem, zginęła młoda kobieta w ciąży
  Każdy popełnia błędy , ale nie każdemu jest dane je naprawić.

  Życie


  2021-06-20 10:44:28