Reklama


Reklama

Mieszkańcy Małszewka pozbawieni wody


Mieszkańcy Małszewka w gminie Dźwierzuty są wściekli. Od wczoraj, od godz. 5 rano nie mają wody w kranach. - Mamy dzieci, mieszkają tu osoby starsze, a w naszej wsi nie ma sklepu – mówi Danuta Mierau. - Jak tak można traktować ludzi. W takie upały zostawić nas bez wody i nie poinformować nas o takim zagrożeniu...Zakład Gospodarki Komunalnej w Dźwierzutach, który odpowiada za sprawność wodociągów wodę w beczkowozach mieszkańcom Małszewka dostarczył dopiero około godz. 15.

 

- I to po naszej stanowczej interwencji, bo wcześniej udawano, że nic się nie dzieje – mówi inna mieszkanka Małszewka, która zadzwoniła do redakcji „Tygodnika Szczytno”. - Wmawiano nam, że woda jest w kranach, ale musimy przeczyścić jakieś sitka. Kłamano. Potem, tłumaczono że woda pojawi się w kranach za godzinę, potem że znowu za kolejną godzinę... Czekaliśmy. I nadal nic.

 

 

W końcu ZGK w Dźwierzutach dostarczył wodę mieszkańcom beczkowozami.


Reklama

 

- Ale z jednej beczki woda w ogóle nie nadawała się do spożycia, bo była brudna i śmierdziała - mówi Danuta Mierau. - Mam dwoje małych dzieci, właśnie wróciłam ze szpitala i naprawdę woda jest nam potrzebna. We wsi mieszkają też osoby starsze, nie każda z nich może samodzielnie zejść do beczkowozu i wziąć wiadro, czy butelkę wody. Gminni urzędnicy, czy opieka społeczna powinni im pomóc. Za oknem są duże upały, a brak wody w kranach może naprawdę doprowadzić do tragedii.

 

 

Kazimierz Skonieczny, prezes Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dźwierzutach przyznał w rozmowie z dziennikarzem „Tygodnika Szczytno”, że rzeczywiście jest problem z dostarczeniem wody do Małszewka.

Reklama

 

- Za chwile pojawi się ogłoszenie w tej sprawie – mówi. - Szukamy awarii. Nie ma ciśnienia w wodociągu już na wylocie z Dźwierzut. Najprawdopodobniej stało się coś z zasuwą. Próbujemy to ustalić, zdiagnozować i naprawić. Na razie mieszkańcy Małszewka muszą uzbroić się w cierpliwość. Wodę dostarczamy beczkowozami.

 

 

Fot.  Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstuKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Europejski sukces Stashki (video)
  Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

  cichy fan


  2020-08-14 09:19:56
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

  Akrobatyczny Mateusz


  2020-08-14 08:12:45
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

  Kasia


  2020-08-14 07:38:00
 • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
  Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

  Ewe


  2020-08-14 05:55:01
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

  Szczytnianka 00


  2020-08-13 22:02:14
 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43