Czwartek, 18 Kwiecień
Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy -

Reklama


Reklama

Mieszkańcom brakuje pomysłów?


Zaledwie cztery projekty zostały złożone w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Od 16 sierpnia ruszyło się głosowanie mieszkańców. Zgodnie z zasadami zwycięski pomysł zostanie zrealizowany w przyszłym roku.



Podobnie jak w w latach ubiegłych, pomysłodawcy stawiają głównie na rekreację. Tylko jeden z projektów nie dotyczy kultury bądź sportu. Stowarzyszenie działkowców zrzeszonych w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. Bogumiła Linki chce, by za 250 tysięcy złotych (tyle obecnie obywatele mają do dyspozycji) powstało oświetlenie alei ogrodowych.

 

Pozostałe trzy projekty to same strefy. Maksymalne, dopuszczalne środki miałaby też pochłonąć budowa dwóch rekreacyjnych. W jednej ta rekreacja ma być połączona ze sportem, w drugiej – a aktywnością. Przynajmniej tak wynika z nazw.

 

Stowarzyszenie „Projektownia”, którego członkami są m.in. miejscy radni; Tomasz Łachacz i Sławomir Staszak, wnioskuje o stworzenie Strefy Sportu i Rekreacji "Love Szczytno", a w konkretach - o budowę mikroboiska sportowego pomiędzy blokami przy ul. Leyka, w sąsiedztwie istniejących tam kortów tenisowych, należących do Spółdzielni Mieszkaniowej. - Z projektu wynika, że ma to być mały obiekt, mniejszy nawet od tego, który powstał przy Szkole Podstawowej nr 3 – przybliża Justyna Mahler-Piątkowska z Urzędu Miejskiego. - Z tego boiska miałyby korzystać najmłodsze dzieci.


Reklama

 

Autorem kolejnego projektu „strefowego” obliczonego na maksymalną kwotę budżetową jest Karol Furczak. Chce, by powstała Strefa Aktywności i Rekreacji ZEFIR czyli „na polskie” plac zabaw. Miałby być zlokalizowany ternie zielonym obok przystanku autobusowego przy ulicy Łomżyńskiej. Boisku – które warto przypomnieć – zostało zbudowane również w ramach budżetu obywatelskiego i również jako pomysł Karola Furczaka.

 

Trzecia strefa jest mniej „zachłanna” finansowo. Mogłoby na nią wystarczyć nawet tylko 45 tysięcy złotych. W złożonym projekcie nosi nazwę: Młodzieżowa Strefa Street Art Szczytno.

 

Miałaby powstać na terenach przy Jeziorze Małym Domowym, jako miejsce, w którym odbywałyby się różne warsztaty, spotkania, happeningi dla młodych ludzi zainteresowanych różnymi dziedzinami sztuki, powiedzmy, niekonwencjonalnej – uściśla Justyna Mahler-Piątkowska. - Na przykład miałyby się tam odbywać warsztaty tworzenia graffiti, a wszystko oczywiście pod okiem fachowców.

Reklama

 

Autorką tego projektu jest Anna Ruszczyk. O pani Ani niedawno pisaliśmy w związku z zainaugurowaną już przez nią, spontaniczną (i darmową) akcją: „Leżymy na trawie i rozmawiamy o prawie”.

 

I to tyle. Podobno, jak twierdzi miejsca specjalistka od promocji czyli pani Justyna, pomysłów było więcej, ale autorzy dwóch projektów nie wyrobili się z terminie (do 5 lipca) z ich złożeniem.

 

Który projekt wygra? Będzie wiadomo dopiero po 10 września, bo tego dnia zakończy się głosowanie mieszkańców. Również w tym roku można będzie swoją decyzję wyrazić za pośrednictwem internetu – www. obywatel.miastoszczytno.pl.

 

 

Fot

Anna Ruszczyk proponuje utworzenie Strefy Street Art tylko za 45 tysięcy złotych.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama