Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Międzynarodowa wizyta w ramach programu Erasmus+


Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie gościła 20 – osobową grupę nauczycieli z Włoch, Grecji, Bułgarii i Turcji. Osoby te przyjechały do Polski w ramach międzynarodowego projektu programu Erasmus+ pod nazwą „Be Friend with Nature”. Z prośbą o możliwość zwiedzania Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie wystąpiła Pani Bożena Paradowska, Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 9 „Kubuś Puchatek”, które jest beneficjentem projektu.Projekt ten zakłada poznawanie systemów edukacyjnych krajów Unii Europejskiej, w tym przedstawianie procesu edukacyjnego w szkołach partnerskich na wszystkich poziomach edukacji. Promuje wspieranie innowacyjnych strategii, integracji kulturowych i doskonalenia umiejętności językowych, stosowanie nowoczesnych technik i narzędzi cyfrowych w procesie edukacji oraz doskonalenie wiedzy i doświadczenia pedagogicznego. Te wszystkie atuty, zdaniem Pani Bożeny Paradowskiej, posiada Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, która jest jedną z niewielu policyjnych uczelni wyższych w Europie. Dlatego ważnym elementem programu wizyty było poznawanie metod stosowanych podczas realizowanych zajęć dydaktycznych.


Reklama

 

Międzynarodowa grupa nauczycieli mogła zwiedzić nowoczesne Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji, Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, w którym realizowane są badania psychologiczne z wykorzystaniem, powstałego w trakcie realizacji projektu badawczego, interaktywnego psychostymulatora treningowego dla Policji, przeznaczonego do oceny i stymulacji kompetencji poznawczych (pamięć, spostrzegawczość, refleks i podejmowanie decyzji, koncentracja i podzielność uwagi) oraz sprawności psychomotorycznej funkcjonariuszy Policji.

 

W Centrum Badań i Rozwoju Kompetencji w Policji prowadzone są kursy specjalistyczne dla kadry kierowniczej Policji, jak również kursy specjalistyczne dla funkcjonariuszy służb podległych Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Reklama

 

W grupie nauczycieli odwiedzających naszą placówkę znaleźli się m.in. matematycy, nauczyciele języka angielskiego i nauczyciele przedszkolni. Wszyscy goście byli zaszczepieni na Covid – 19, a spotkanie odbyło się zgodnie z obowiązującymi zasadami reżimu sanitarnego.

 

Źródło: wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama