Reklama


Reklama

„Miedziana” szajka zatrzymana, straty 170 tys. zł


Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego, zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzieże przewodów elektrycznych z budynków gospodarczych, po byłej firmie położonej na terenie gminy Szczytno. Straty wyceniono na 170 tys. zł.



Z ustaleń śledczych wynika, że proceder ten trwał od stycznia do 11 marca, br., kiedy to sprawcy uciekając z miejsca, gdzie dokonywali kradzieży, wpadli w „ręce” szczycieńskich kryminalnych.


Reklama

 

Reklama

 

Pełnomocnik upoważniony do reprezentowania spółki, wycenił wstępnie wartość poniesionych strat na kwotę blisko 170 tys. złotych.

 

- Liczenie strat trwa a kwota nadal rośnie – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Ilość popełnionych przez sprawców czynów również. W „grę” wchodzi także kradzież z włamaniem, posiadanie narkotyków, kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego sądowego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi, niezastosowanie się do poleceń wydanych przez osobę upoważnioną do kontroli drogowej i spowodowanie kolizji.

 

 

Z ustaleń szczycieńskich śledczych wynika, że zatrzymani mężczyźni dokonywali kradzieży przewodów elektrycznych poprzez ich wyrywanie ze stałych elementów konstrukcji budynków gospodarczych, położonych na terenie gminy Szczytno, należących do nieczynnego już zakładu.

 

- Sprawcy oprócz kabli wynieśli również m.in. 6 silników, przekaźniki ze skrzynek bezpiecznikowych i stacji transformatorowych oraz wały metalowe, każde o wadze ok. 200 kg – mówi policjantka.

 

 

36-latek i 18-latka to mieszkańcy gminy Pasym, natomiast 36 i 35-latek to mieszkańcy Szczytna. Sprawcy wywozili skradzione przewody elektryczne do lasu, przetapiali je do wiader na miedź, a następnie sprzedawali w skupach złomu na terenie całego powiatu szczycieńskiego.

 

Śledczy przesłuchali już sprawców i postawili im zarzuty. Teraz o dalszym losie „miedzianej czwórki” zadecyduje sąd.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zal was sciska ? Sami nie nosicie maseczek ale komentowac to pierwsi . ludzie jestescie zalosni

    Uczestnik


    2020-08-04 18:01:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Jak jeść popcorn i pić kawę w maseczce?

    Ale ale


    2020-08-04 14:24:23
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Racja, a we wrześniu będzie płacz i lament że młodzież do szkoły nie może bo korona w mieście, którą turyści przywlekli, hahahaha

    do szary obywatel


    2020-08-04 13:07:07
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    No, no, widzę prawdziwe Matki - Polki. Szczególnie jeśli chodzi o troskę o zdrowie własne i swoich rodzin.

    szary obywatel


    2020-08-04 12:11:21
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Inicjatywa świetna ale maseczek brak, czy przypadkiem w miejscach zamkniętych typu kina, sklepy itp nie powinno się nosić maseczek to może jakiś mandacik dla przykładu????

    Anna


    2020-08-04 10:56:40
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    A czy nie jest tak że w sklepach, kinie i generalnie powierzchni zamkniętej powinno się nosić maseczki??????

    mAREK


    2020-08-04 09:49:11
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    SUPER, ŚWIETNA INICJATYWA A MASECZKI GDZIE JA SIĘ PYTAM????????

    KORONA


    2020-08-04 09:26:10
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Zabawa fajnie a gdzie maseczki


    2020-08-04 06:17:54
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Niewyżytym kretynom odbierać na zawsze prawka, auta, obcinać stopy - by nie mogli za szybko usiąść za kółkiem i obciążać kosztami leczenia i rehabilitacji ich ofiar, przeczołgać przez minimum roczny wolontariat w szpitalu lub hospicjum i dokładnie przebadać psychiatrycznie i psychologicznie. A może też pozbawiać źródeł testosteronu....

    ika


    2020-08-03 22:22:08
  • 22 kilometry szczęścia wójt Szydlik
    Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

    wdzięczny raz jeszcze


    2020-08-03 17:08:35