Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Michał otarł się w Szczytnie o rekord kraju

W Szczytnie odbyły się pierwsze w historii naszego miasta zawody w układaniu kostki Rubika. Wzięło w nich udział 41 zawodników. Wygrał je Michał Rzewuski, któremu zabrakło kilkunastu setnych do pobicia rekordu kraju.

Drugie miejsce zajął Marcin Stachura, a trzecie Adrian Dębski. Czasy najlepszych „szczycieńskich” układaczy Rubika to: 7.50 s, 10.56 s. i 10.77 s.

Szczycieńskie zawody były certyfikowane i obcerował je delegat WCA. Rywalizowano w sześciu konkurencjach.

Michał wywalczył złoto również w 2x2x2 wynikiem 2.97 s. i skewbie, gdzie był bezkonkurencyjny wyprzedzając drugiego Marcina Stachurę o 2,5 sekundy. W piramidzie złoto zdobył Maciej Jabłoński, który nie dał sobie odebrał pierwszeństwa przez wszystkie rundy, a zwyciężył ostatecznie średnią 3.52 s. Konkurencje blindowe należały w całości do Witalego Bułatowa, który jako jedyny zapamiętał i ułożył kostkę 4x4x4, a zajęło mu to 6:29.43. Do tego dołożył najlepszy wynik w układaniu bez patrzenia trójki, gdzie w finale pokonał Adriana Dębskiego o zaledwie dziesięć setnych i najwyższe miejsce podium wywalczył czasem 43.17 s.

Warto wspomnieć, że wśród uczestników aż 18 uczestniczyło w oficjalnych zmaganiach po raz pierwszy.