Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Michał nie żyje, wciąż nie wiadomo dlaczego


Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Gawrzyjałek. W czwartek wieczorem (28 stycznia) doszło tam do tragicznego wypadku, w którym zginął 25-letni Michał S. Mimo że od tej tragedii minął dokładnie tydzień, śledczy wciąż nie wiedzą, co było bezpośrednią przyczyną zgonu młodego mężczyzny. Odpowiedzi na to pytanie nie dała między innymi sekcja zwłok.Michał był wyjątkowym, bardzo pozytywnym młodym człowiekiem, każdy mógł liczyć na jego pomoc, zawsze uśmiechnięty – wspomina 25-latka jeden z jego kolegów i mieszkańców wsi. - Cholernie trudno uwierzyć w to, co się stało. Tak młodzi i dobrzy ludzie nie powinni tak szybko umierać...

 

W czwartek, 28 stycznia, około godziny 9.30 służby otrzymały informacje, że na jednej z posesji w Gawrzyjałkach został przygnieciony młody mężczyzna. Skierowano tam strażaków z miejscowej OSP i Szczytna oraz ratowników medycznych. Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali 25-latka, który leżał na zaśnieżonej ziemi obok samochodu.

 

Do tej pory nie bardzo wiadomo, co dokładnie wydarzyło się na podwórzu. Pewne jest jedynie to, że młody mężczyzna robił coś przy aucie, które tam stało z włączonym silnikiem. Być może świadomie, a być może przypadkowo, włączył w nim wsteczny bieg. Zapewne musiał też potknąć się i upaść. Wolno toczący się pojazd „wciągnął” go pod drzwi i nimi przygniótł. Michałowi na ratunek rzucili się członkowie rodziny oraz sąsiedzi. Wyciągnęli go spod drzwi auta. Wezwali też służby ratunkowe.


Reklama

 

Mimo ponad godzinnej walki o jego życie, reanimacji wykonywanej przez ratowników medycznych oraz strażaków, nie udało się przywrócić parametrów życiowych. Na miejscu tej tragedii przez parę godzin pracowali policyjnie technicy, zabezpieczali ślady i próbowali odtworzyć to, co mogło się tam wydarzyć.

 

- Wiemy na razie tyle, że 25-latek robił coś przy samochodzie, który miał uruchomiony silnik – mówi Krzysztof Batycki, zastępca prokuratora rejonowego w Szczytnie. - Podczas tych prac coś się stało, że załączony został wsteczny bieg, a 25-latek najwyraźniej się przewrócił, samochód zaczął jechać i drzwiami przycisnął jego plecy do ziemi.

 

W poniedziałek, 1 lutego, odbyła się sekcja zwłok 25-latka.

Reklama

 

- Lekarz nie był w stanie stwierdzić, co było przyczyną zgonu – mówi prokurator Batycki. - Dlatego pobrany został materiał do dalszych badań histopatologicznych. Czekamy na opinię biegłego z zakresu medycyny sądowej.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama