Reklama


Reklama

Miasto wspiera służby ratownicze


Symboliczne czeki trafiły w wtorek do Pogotowia Ratunkowego w Szczytnie, Szpitala Powiatowego oraz do strażaków. Przekazali je tym instytucjom Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna i Tomasz Łachacz, przewodniczący Rady Miejskiej.



Pieniądze do medyków trafiły jednak dużo wcześniej.


Reklama

 

Reklama

- Już dawno je wydaliśmy – mówi Beata Kostrzewa, dyrektor szpitala. - Kupiliśmy sprzęt, który już kilka razy uratował ludzkie życie. Za 80 tysięcy złotych kupiliśmy zestaw do trudnej intubacji. To taki mercedes wśród takiego rodzaju sprzętu. To pierwsze i jedyne takie urządzenie w naszym szpitalu.

 

Z kolei 30 tysięcy złotych poszło na przenośny respirator oraz deski, plecaki, materace dla pogotowia ratunkowego.

 

Na wsparcie „załapała się” także straż pożarna. Komenda Powiatowa PSP otrzymała 20 tysięcy złotych na utworzenie sali edukacyjnej.



Komentarze do artykułu

Mieszkaniec

Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

Janusz

Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2020-05-20 18:14:47

Miasto właścicielem placu zabaw

  • Środa, 2020-05-06 18:07:30

Przedszkolaki wspierają służbę zdrowia

  • Czwartek, 2020-04-23 12:29:07

Miasto pomaga przedsiębiorcom

  • Wtorek, 2020-04-21 20:05:57

Czy miasto pokona przedszkola?

  • Wtorek, 2020-03-24 17:51:01

Miasto podaje rękę przedsiębiorcom

Reklama


Komentarze

  • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
    Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

    Brawo!


    2020-08-10 18:54:09
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

    Proponuję...


    2020-08-10 13:55:53
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

    Mdli mnie


    2020-08-09 15:16:42
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

    Korniszon


    2020-08-09 14:39:18
  • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
    Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

    Aluminium w cenie.


    2020-08-09 09:46:55
  • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
    Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

    Wniosek do prokuratury.


    2020-08-09 08:01:33
  • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
    Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

    Marek


    2020-08-07 23:05:37
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

    Waga


    2020-08-06 16:26:48
  • O krok od kolejnej tragedii na drodze
    Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

    Też kierowca


    2020-08-06 09:56:28
  • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
    do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

    Matka


    2020-08-06 07:59:04