Reklama


Reklama

Miasto pomaga przedsiębiorcom


Niemal 20 wniosków wpłynęło do Urzędu Miejskiego w Szczytnie w sprawie umorzenia podatku od nieruchomości. Przedsiębiorcy nie ukrywają, że oczekują pomocy. - Sytuacja wywołana koronowirusem sprawiła, że nasze firmy chylą się ku upadkowi – mówią.



Cześć przedsiębiorców otrzymała już decyzje. Odmowne. - Jestem w szoku, bo tyle było mówione na temat tego, że miasto pomoże nam przetrwać ten trudny czas, zwalniając nas z tego świadczenia – mówi nam jeden z przedsiębiorców, który chce zachować jednak anonimowość.

 

Burmistrz Krzysztof Mańkowski podtrzymuje swoją deklarację pomocy. - Ale każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie – mówi. - Owszem, część przedsiębiorców otrzymała decyzje odmowne, bo nie możemy zwolnić kogoś z podatku do przodu. Rozpatrywać możemy jedynie zaległości. Jeśli ktoś nie zapłaci, złoży wniosek o umorzenie, rozłożenie na raty na pewno w uzasadnionych przypadkach taką pomoc otrzyma. Muszę jednak robić wszystko w zgodzie z prawem.


Reklama

Reklama

 

Nieco inaczej wygląda sytuacja z czynszami od miejskich lokali. - Tu mam większe możliwości – mówi Mańkowski. - Jeśli ktoś nie prowadzi działalności, to czynsz umarzany jest właściwie od ręki.



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Półtora roku za kolegę
    Puknij się w swój pusty łeb.

    do ali


    2021-01-28 11:54:03
  • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
    Ta ankieta znajduję się także na stronie Urzędu Miasta w Szczytnie. Nie ma tam pytań o dane wrażliwe. Bardziej skupia się na różnorakiej aktywności mieszkańców danej gminy. Warto poświęcić trochę czasu i wypełnić. Ja tak zrobiłam. Pozdrawiam

    Szczytnianka


    2021-01-28 11:35:05
  • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
    POdobno koza w Senegalu zmarła po szczepionce na tego to wirusa

    Seneka


    2021-01-28 02:35:20
  • Badanie ankietowe mieszkańców powiatu
    Co to za podstęp z tą ankietą ,wyłudzenie danych do jakiegoś przekrętu ?!

    Coś dla policji.


    2021-01-27 20:19:14
  • Półtora roku za kolegę
    Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

    ali


    2021-01-27 15:30:19
  • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
    Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

    dr


    2021-01-27 14:51:55
  • Stara Gwardia nie rdzewieje...
    Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

    Krzysztof Żelaskowski


    2021-01-27 13:17:00
  • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
    A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

    ryk


    2021-01-27 07:33:40
  • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
    Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

    kol


    2021-01-27 06:41:11
  • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
    wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

    Seneka