Reklama


Reklama

Miasto podaje rękę przedsiębiorcom


Komunikat Burmistrza Miasta Szczytno na temat Szczycieńskiego Programu Pomocowego „Miasto podaje rękę Przedsiębiorcom”.Komunikat Burmistrza Miasta Szczytno na temat Szczycieńskiego Programu Pomocowego „Miasto podaje rękę Przedsiębiorcom”.

 

Szczytno, dnia 24.03.2020 r.

 

Komunikat Burmistrza Miasta Szczytno

Mając na względzie ogłoszony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta Szczytno, proponuję następujące rozwiązania możliwe do zastosowania w obecnym stanie prawnym. Wyrażam nadzieję, że pomoc zaoferowana przez miasto Szczytno umożliwi dalsze funkcjonowanie, w tak trudnym okresie, lokalnym podmiotom gospodarczym.

Szczycieński Program Pomocowy „Miasto podaje rękę Przedsiębiorcom”

 1. Najemcy lokali należących do miasta, prowadzący działalność, która została objęta zakazem wynikającym z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020r., poz. 491) zostaną zwolnieni z czynszu do 31 maja 2020r. Aby skorzystać z ww. zwolnienia konieczne będzie złożenie wniosku, który zostanie pozytywnie rozpatrzony po weryfikacji zgodności rodzaju działalności z tymi wymienionymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.


  Reklama

 2. Przedsiębiorcy, których działalność jest objęta zakazem wynikającym z ww. rozporządzenia i z tego powodu znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, na podstawie złożonego wniosku, będą mogli uzyskać ulgi w podatku od nieruchomości w postaci odroczenia lub rozłożenia na raty należności powstałych z tego tytułu do 31 maja 2020r. W szczególnie uzasadnionych przypadkach możliwe będzie umorzenie powstałych zaległości za ww. okres.

 3. Będzie można skorzystać z odroczenia terminu płatności raty z tytułu opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

 4. Przedsiębiorcy, którzy zaprzestali działalności w wyniku ww. zakazu nie zapłacą za wywóz odpadów komunalnych – warunkiem jest złożenie odpowiedniej deklaracji do dnia 10 kwietnia 2020r.

 5. Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą niewymienioną w ww. rozporządzeniu, w uzasadnionych przypadkach mogą ubiegać się o udzielenie ulg, na zasadach określonych w pkt 1 – 4. Każdy złożony wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie na zasadach określonych przepisami prawa.

  Reklama

Przedstawione propozycje to najbardziej potrzebne dla Przedsiębiorców rozwiązania związane z odroczeniem, rozłożeniem na raty i umorzeniem należności wobec miasta. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by pomóc szczycieńskim Przedsiębiorcom, oczywiście w ramach obowiązujących przepisów prawnych. Niestety wiąże się to ze zmniejszonymi wpływami do budżetu miasta, co w konsekwencji będzie skutkowało ograniczeniem wcześniej zaplanowanych wydatków. Niemniej powyższe działania są konieczne aby w jak największym stopniu ograniczyć gospodarcze skutki epidemii i chronić miejsca pracy w naszym mieście.

Zdaję sobie sprawę, że czeka nas trudny okres – okres oszczędności i rozwagi, bo najważniejsze jest obecnie zapewnienie mieszkańcom podstawowych potrzeb i realne wsparcie Przedsiębiorców. Apeluję również do wszystkich o ostrożność, odpowiedzialność i stosowanie się do zaleceń, bo od naszego zachowania zależy okres zmagania się z obecnymi problemami.


 Komentarze do artykułu

Lol do ADRIANA

Komunikat jest po to,żebyś później nie narzekał, że nie poinformowali.

Andrzej

Powyższa pomoc wynika z ustaw, które obowiązują od kilkunastu lat, nie wiem po co ten komunikat, żadnych nowych ulg tu nie widzę

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2020-09-02 13:25:57

Miasto odbierze wieżę?

 • Wtorek, 2020-07-14 19:08:48

Miasto wspiera służby ratownicze

 • Środa, 2020-05-20 18:14:47

Miasto właścicielem placu zabaw

 • Czwartek, 2020-04-23 12:29:07

Miasto pomaga przedsiębiorcom

 • Wtorek, 2020-04-21 20:05:57

Czy miasto pokona przedszkola?

 • Poniedziałek, 2020-03-23 13:47:54

Burmistrz i rada chcą pomóc przedsiębiorcom

Reklama


Komentarze

 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55
 • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
  Trochę niefortunne to zdjęcie.

  Kowal


  2020-09-18 00:33:52
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

  Chomik


  2020-09-17 22:29:09
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

  Śmieszek


  2020-09-17 22:17:25
 • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
  Policja, policja i policja...

  Ja


  2020-09-17 21:06:02