Poniedziałek, 30 Marzec, Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Miasto podaje rękę przedsiębiorcom


Komunikat Burmistrza Miasta Szczytno na temat Szczycieńskiego Programu Pomocowego „Miasto podaje rękę Przedsiębiorcom”.Komunikat Burmistrza Miasta Szczytno na temat Szczycieńskiego Programu Pomocowego „Miasto podaje rękę Przedsiębiorcom”.

 

Szczytno, dnia 24.03.2020 r.

 

Komunikat Burmistrza Miasta Szczytno

Mając na względzie ogłoszony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta Szczytno, proponuję następujące rozwiązania możliwe do zastosowania w obecnym stanie prawnym. Wyrażam nadzieję, że pomoc zaoferowana przez miasto Szczytno umożliwi dalsze funkcjonowanie, w tak trudnym okresie, lokalnym podmiotom gospodarczym.

Szczycieński Program Pomocowy „Miasto podaje rękę Przedsiębiorcom”

 1. Najemcy lokali należących do miasta, prowadzący działalność, która została objęta zakazem wynikającym z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020r., poz. 491) zostaną zwolnieni z czynszu do 31 maja 2020r. Aby skorzystać z ww. zwolnienia konieczne będzie złożenie wniosku, który zostanie pozytywnie rozpatrzony po weryfikacji zgodności rodzaju działalności z tymi wymienionymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.


  Reklama

 2. Przedsiębiorcy, których działalność jest objęta zakazem wynikającym z ww. rozporządzenia i z tego powodu znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, na podstawie złożonego wniosku, będą mogli uzyskać ulgi w podatku od nieruchomości w postaci odroczenia lub rozłożenia na raty należności powstałych z tego tytułu do 31 maja 2020r. W szczególnie uzasadnionych przypadkach możliwe będzie umorzenie powstałych zaległości za ww. okres.

 3. Będzie można skorzystać z odroczenia terminu płatności raty z tytułu opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

 4. Przedsiębiorcy, którzy zaprzestali działalności w wyniku ww. zakazu nie zapłacą za wywóz odpadów komunalnych – warunkiem jest złożenie odpowiedniej deklaracji do dnia 10 kwietnia 2020r.

 5. Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą niewymienioną w ww. rozporządzeniu, w uzasadnionych przypadkach mogą ubiegać się o udzielenie ulg, na zasadach określonych w pkt 1 – 4. Każdy złożony wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie na zasadach określonych przepisami prawa.

  Reklama

Przedstawione propozycje to najbardziej potrzebne dla Przedsiębiorców rozwiązania związane z odroczeniem, rozłożeniem na raty i umorzeniem należności wobec miasta. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by pomóc szczycieńskim Przedsiębiorcom, oczywiście w ramach obowiązujących przepisów prawnych. Niestety wiąże się to ze zmniejszonymi wpływami do budżetu miasta, co w konsekwencji będzie skutkowało ograniczeniem wcześniej zaplanowanych wydatków. Niemniej powyższe działania są konieczne aby w jak największym stopniu ograniczyć gospodarcze skutki epidemii i chronić miejsca pracy w naszym mieście.

Zdaję sobie sprawę, że czeka nas trudny okres – okres oszczędności i rozwagi, bo najważniejsze jest obecnie zapewnienie mieszkańcom podstawowych potrzeb i realne wsparcie Przedsiębiorców. Apeluję również do wszystkich o ostrożność, odpowiedzialność i stosowanie się do zaleceń, bo od naszego zachowania zależy okres zmagania się z obecnymi problemami.


 Komentarze do artykułu

Lol do ADRIANA

Komunikat jest po to,żebyś później nie narzekał, że nie poinformowali.

Andrzej

Powyższa pomoc wynika z ustaw, które obowiązują od kilkunastu lat, nie wiem po co ten komunikat, żadnych nowych ulg tu nie widzę

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  Po prostu śmieszne. Przecież wiadomo, że z pieniędzy unijnych, których Polska nie wykorzystała, nasz kraj może finansować działania na rzecz ograniczania epidemii koronawirusa. Pan Kiersikowski lubi się lansować i umie to robić. Ale ja wolałbym, aby te min. 40 tys. zł. zostało aplikowane na wyposażenia szpitala powiatowego i przychodni (chociażby i natury elektronicznej). To nie jest sytuacja, w której priorytetem są laptopy, czy tablety (wystarczy, że radni je mają - nie wiem, po co). Ważny jest respirator, kombinezon ochronny, przyłbica, jednorazowe rękawice i maski dla lekarzy. Panie Kiersikowski - chyba urwał się Pan z choinki.

  Śmieszek


  2020-03-29 19:28:16
 • [Aktualizacja] Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, stan na 29 marca
  niestety stan ten się może zmienić na gorsze. mamy najazd warszawiaków. ludzie uważajcie na nich, mają się za młodych z wielkich miast, których COVID-19.

  mol


  2020-03-29 18:01:24
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Dalej szczujcie i podsycajcie nastroje, to \"więcej\" pożytku z tego będzie. Ludzie czego się czepiacie. Opamiętajcie się w tej zajadłości nie wiadomo po co i przeciw Komu!!! Dziękujcie Bogu żeście zdrowi.

  Obserwator


  2020-03-29 17:00:40
 • Są pieniądze na laptopy dla uczniów i nauczycieli
  z 500plus nie kupuje sie laptopow, bo dzieci to ekranowcy co im skutecznie wybijamy z glowy, ja kupuję banany i ciuchy z pepko, w zyciu bym synowi nie kupila tableta, prędzej rower, zobacz na te dzieci, ze szkoly idą z ekranem przed nosem, to im wybijalismy z glowy!!!

  do turkuc podjadek


  2020-03-29 14:46:11
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  A w wioskach palą ogniska, smród na całą wieś a w ognisku wszystko .

  Dbanie o czyste powietrze.


  2020-03-29 13:09:15
 • „Imprezką” na jezdni zajmie się sąd
  Komuś przeszkadzało....

  Ania


  2020-03-29 09:56:47
 • Ceny śmieci w Pasymiu... odleciały
  Pierd...nie głupot, ze ceny generują nieruchomości rekreacyjne! Większej bzdury nie słyszałem. Na działce łącznie prze cały rok nie jestem nawet dwa miesiące, a płacić muszę przez cały rok. Taka dojna krowa dla gminy, skandal!

  Letnik


  2020-03-28 21:19:04
 • KGP: 494 naruszeń zasad kwarantanny; sporadyczne przypadki gromadzenia się w grupach
  Po części wszyscy mamy kwarantannę.

  Do mieszkańca.


  2020-03-28 19:31:11
 • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
  Ali - TAK sklep to postęp! Normalny sklep, nie jakieś zapyziały handelek z cenami wyższymi niż w mieście! Stancja paliw też ci odpowiada? Lubisz przepłacać po 20-30 groszy?

  Andrzej


  2020-03-28 18:04:49
 • Szkoły w Kolonii i Jerutach zostają bez zmian
  Jesteścue wspaniali!❤(NIE POZDRAWIAM LIKWIDATOROW????)????

  Irek


  2020-03-28 10:04:13