Sobota, 30 Maj, Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama -

Reklama


Reklama

Miasto podaje rękę przedsiębiorcom


Komunikat Burmistrza Miasta Szczytno na temat Szczycieńskiego Programu Pomocowego „Miasto podaje rękę Przedsiębiorcom”.Komunikat Burmistrza Miasta Szczytno na temat Szczycieńskiego Programu Pomocowego „Miasto podaje rękę Przedsiębiorcom”.

 

Szczytno, dnia 24.03.2020 r.

 

Komunikat Burmistrza Miasta Szczytno

Mając na względzie ogłoszony na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podmiotów prowadzących działalność gospodarczą na terenie miasta Szczytno, proponuję następujące rozwiązania możliwe do zastosowania w obecnym stanie prawnym. Wyrażam nadzieję, że pomoc zaoferowana przez miasto Szczytno umożliwi dalsze funkcjonowanie, w tak trudnym okresie, lokalnym podmiotom gospodarczym.

Szczycieński Program Pomocowy „Miasto podaje rękę Przedsiębiorcom”

 1. Najemcy lokali należących do miasta, prowadzący działalność, która została objęta zakazem wynikającym z rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020r., poz. 491) zostaną zwolnieni z czynszu do 31 maja 2020r. Aby skorzystać z ww. zwolnienia konieczne będzie złożenie wniosku, który zostanie pozytywnie rozpatrzony po weryfikacji zgodności rodzaju działalności z tymi wymienionymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.


  Reklama

 2. Przedsiębiorcy, których działalność jest objęta zakazem wynikającym z ww. rozporządzenia i z tego powodu znaleźli się w trudnej sytuacji finansowej, na podstawie złożonego wniosku, będą mogli uzyskać ulgi w podatku od nieruchomości w postaci odroczenia lub rozłożenia na raty należności powstałych z tego tytułu do 31 maja 2020r. W szczególnie uzasadnionych przypadkach możliwe będzie umorzenie powstałych zaległości za ww. okres.

 3. Będzie można skorzystać z odroczenia terminu płatności raty z tytułu opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności.

 4. Przedsiębiorcy, którzy zaprzestali działalności w wyniku ww. zakazu nie zapłacą za wywóz odpadów komunalnych – warunkiem jest złożenie odpowiedniej deklaracji do dnia 10 kwietnia 2020r.

 5. Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą niewymienioną w ww. rozporządzeniu, w uzasadnionych przypadkach mogą ubiegać się o udzielenie ulg, na zasadach określonych w pkt 1 – 4. Każdy złożony wniosek będzie rozpatrywany indywidualnie na zasadach określonych przepisami prawa.

  Reklama

Przedstawione propozycje to najbardziej potrzebne dla Przedsiębiorców rozwiązania związane z odroczeniem, rozłożeniem na raty i umorzeniem należności wobec miasta. Zrobię wszystko co w mojej mocy, by pomóc szczycieńskim Przedsiębiorcom, oczywiście w ramach obowiązujących przepisów prawnych. Niestety wiąże się to ze zmniejszonymi wpływami do budżetu miasta, co w konsekwencji będzie skutkowało ograniczeniem wcześniej zaplanowanych wydatków. Niemniej powyższe działania są konieczne aby w jak największym stopniu ograniczyć gospodarcze skutki epidemii i chronić miejsca pracy w naszym mieście.

Zdaję sobie sprawę, że czeka nas trudny okres – okres oszczędności i rozwagi, bo najważniejsze jest obecnie zapewnienie mieszkańcom podstawowych potrzeb i realne wsparcie Przedsiębiorców. Apeluję również do wszystkich o ostrożność, odpowiedzialność i stosowanie się do zaleceń, bo od naszego zachowania zależy okres zmagania się z obecnymi problemami.


 Komentarze do artykułu

Lol do ADRIANA

Komunikat jest po to,żebyś później nie narzekał, że nie poinformowali.

Andrzej

Powyższa pomoc wynika z ustaw, które obowiązują od kilkunastu lat, nie wiem po co ten komunikat, żadnych nowych ulg tu nie widzę

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Środa, 2020-05-20 18:14:47

Miasto właścicielem placu zabaw

 • Czwartek, 2020-04-23 12:29:07

Miasto pomaga przedsiębiorcom

 • Wtorek, 2020-04-21 20:05:57

Czy miasto pokona przedszkola?

 • Poniedziałek, 2020-03-23 13:47:54

Burmistrz i rada chcą pomóc przedsiębiorcom

 • Piątek, 2019-12-27 11:20:29

Dziś hokejowy pojedynek Miasto vs Powiat

Reklama


Komentarze

 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Bardzo dziękuję za wyjaśnienie. Odpowiedź bardzo wyczerpująca i ciekawa. Bez sarkazmu tylko powiem, że mój wcześniejszy komentarz, to bardziej pytanie retoryczne, bo faktycznie jest tak, jak opisał mi przedmówca. Szkoda tylko, że ci sami urzędnicy po godzinach projektują, adaptują projekty, często są kierownikami budowy i mają i mają do tego odpowiednie kwalifikacje, pozwolenia. Oczywiście mają do tego prawo, bo za swoje się uczyli i nikt im tego nie broni, ale gdy trzeba coś zaprojektować w godzinach pracy, to już brakuje, ale mam wrażenie, że chęci a nie kwalifikacji.

  WCpiker


  2020-05-29 11:02:34
 • 33 zarzuty dla... 13-latka
  hahahahahaha co za beton umysłowy podaje jakie kolwiek hasła innym użytkownikom internetu xD

  zenek


  2020-05-29 10:59:08
 • Wójt apeluje i ostrzega: „albo będzie uczciwie, albo drogo”
  Dlaczego uczciwi mają ponosić większe koszty. Skoro brakuje deklaracji to gmina niech to zweryfikuje i wyślę upomnienia o deklaracje do tych, którzy jej jeszcze nie złożyli, tak aby miał deklaracje z każdego gospodarstwa domowego.

  Justyna


  2020-05-29 08:24:14
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  Na zdjęciu widać uchylone okno w srebrnym aucie, to czyli kierowca mógł być w aucie. Po drugie widzimy tylko część całości, co się dzieje po drugich stronach pojazdów. KRZYŚ nie MIŚ

  Krzyś


  2020-05-29 00:09:05
 • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
  Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

  Ja


  2020-05-28 20:31:08
 • Chamstwo czy brak wyobraźni?
  A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


  2020-05-28 20:07:37
 • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
  Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

  Do WCpiker


  2020-05-28 19:50:21
 • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
  Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

  Andzia


  2020-05-28 14:30:19
 • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
  Super pomysł :)

  Greg


  2020-05-28 13:47:09
 • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
  z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

  dobry pomysl


  2020-05-28 12:22:23