Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Miał być ponton, będzie łódź


Początkowo do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Spychowie miał trafić ponton. Teraz wszystko wskazuje na to, że jednostka może otrzymać lekką łódź motorową, a z nią i kłopot, bo na razie strażacy nie mają odpowiedniego pomieszczenia, aby trzymać taki sprzęt. Z pomocą przyszli gminni urzędnicy.- Gdy tylko dotarła do nas informacja o tym kłopocie podjęliśmy działania, aby kupić strażakom ze Spychowa odpowiedni garaż na tę jednostkę pływającą – mówi dr Alicja Kołakowska, wójt gminy Świętajno. - Myślę, że powinien pojawić się on u strażaków w ciągu kilku tygodni.

 

OSP Spychowo znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

 


Reklama

- Może jesteśmy niewielką jednostka, ale na pewno prężnie działającą – mówi jej prezes Jarosław Grudziądz. - Taka łódź to szansa na szybszą pomoc dla osób poszukiwanych na wodzie, a przypomnę, że akwenów wodnych mamy na swoim terenie naprawdę sporo.

 

OSP Spychowo to ponad 30 druhów, z czego blisko 20 jeździ do akcji. Rocznie odnotowuje około 50 zdarzeń.

Reklama

 

Lekka łódź motorowa może być przyznana z programu rządowego. - Na terenie naszego powiatu wskazaliśmy dwie jednostki, które potrzebują takich łodzi. To OSP Jedwabno i właśnie Spychowo – mówi Zbigniew Stasiłojć z KP PSP w Szczytnie.

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze