Reklama


Reklama

Metaafetaminą „poczęstował” go kolega, a BMW pożyczyła mu... mama


22-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego poruszał się BMW przez Wielbark, gdy do kontroli drogowej zatrzymali go szczycieńscy kryminalni. Wydawało się, że młody kierowca nie ma nic na sumieniu, gdyż jako jedyny spośród trzech innych podróżujących „BMKą”, był trzeźwy. 

W nocy z piątku na sobotę (21.11.20r.) parę minut przed godzina 01:00 szczycieńscy kryminalni na ulicy Nowowiejskiego w miejscowości Wielbark, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki BMW. Za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. W pojeździe znajdowali się również pasażerowie. Rówieśnik, a zarazem sąsiad kierowcy oraz dwie 20-letnie mieszkanki gminy Wielbark.

 

W trakcie podjętych przez mundurowych czynności, uwagę policjantów w sposób szczególny zwrócił młody kierowca, który unikał z nimi kontaktu wzrokowego. 22-latek zachowywał się nerwowo, jakby coś „kręcił”. Policjanci przebadali go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że był trzeźwy. Jednak kryminalni nie dali się zbić z tropu. 22-latek został poddany również badaniu na zawartość w organizmie ewentualnych środków odurzających bądź substancji psychotropowych. Badanie to wykazało, że był pod działaniem metaamfetaminy.


Reklama

 

- 22-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - W trakcie przesłuchania przyznał się do tego, iż zażywał narkotyki, którymi „poczęstował” go kolega. Funkcjonariusze ustalili również, że pojazd, którym się poruszał należy do jego mamy. Żaden z pasażerów nie był w stanie zaopiekować się BMKą, gdyż wszyscy byli nietrzeźwi. Policjanci przekazali pojazd innej osobie wskazanej przez właścicielkę.

 

Na razie szczycieńscy policjanci zatrzymali 22-latkowi tylko prawo jazdy i skierowali jego wyniki na szczegółowe badania. Analiza wykaże czy żarzył on narkotyki dzień wcześniej czy tuż przed tym jak wsiadł za kierownicę auta. Jeżeli potwierdzi się na druga wersja to zgodnie z art. 178a Kodeksu karnego, mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Reklama

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Dobrze! Brawo dla Polocji! A ty dzieciaku jak chcesz ĆPAĆ to sobie ćpaj, ale nie wsiadaj za kierownicę!

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04