Poniedziałek, 9 Grudzień, Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mediacje szansą dla nieletnich przestępców


Zawodowi mediatorzy pojawili się wczoraj w szczycieńskiej komendzie policji. Edukowali pedagogów z naszego powiatu. Tematem przewodnim była: „Rola mediacji w postępowaniach karnych i w sprawach nieletnich.

 Spotkanie odbyło się w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Mediacji w Polsce.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie mł. insp. Tomasz Michalczak otworzył spotkanie, zapewniając jednocześnie, że podobne inicjatywy będą kontynuowane w przyszłości.

Jak wskazywał tytuł seminarium, eksperci w tej dziedzinie, a mianowicie Halina Stańczuk oraz Ewa Kmieciak (mediatorzy wpisani na listę mediatorów Sądu Okręgowego w Olsztynie) zaprezentowały zebranym instytucję mediacji, jakie są jej cele, zadania i zalety.

Następnie Paweł Oleszkiewicz, zawodowy kurator w Sądzie Rejonowym w Szczytnie, przedstawił kwestię wykorzystania mediacji w postępowaniach karnych a także w sprawach nieletnich.


Wczorajsza inicjatywa skierowana była do przedstawicieli oświaty oraz ośrodków pomocy społecznej z terenu miasta i gminy Szczytno.

- Jako organizatorzy wiemy, że prezentowanie tematu wykorzystania mediacji w dążeniu do porozumienia się stron konfliktu, jest niezwykle ważne i godne propagowania – mówi podkomisarz Ewa Szczepanek ze szczycieńskiej policji.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze