Sobota, 11 Lipiec, Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi -

Reklama


Reklama

Mecz, jak słaby trening, czyli pogrom SKS


Derby SKS Szczytno z Omulwią Wielbark stało na wyjątkowo słabym poziomie. Co prawda kibice obejrzeli aż 9 bramek, ale emocji tam brakowało. Piłkarze obu drużyn „przeszli obok meczu”. Pojedynek wygrała reprezentacja Wielbarka.SKS Szczytno - Omulew Wielbark 2:7

 

Bramki SKS:

Kamil Komorowski 38'

Igor Kozian 90'

Bogdan Cikacz 24' (samobójcza)

 

Bramki Omulew:

9' Ariel Wójcik

33' Ariel Wójcik

43' Mateusz Abramczyk

74' Mariusz Miłek

74' Ariel Wójcik

89' Jakub Krupiński

 

SKS SZCZYTNO - Skład podstawowy: Łukasz Krajza, Jakub Skrzypczak, Rafał Krajza, Kacper Taradejna (70'), Filip Brzeziński, Daniel Włodkowski, Konrad Dąbrowski (46'), Michał Deptuła, Paweł Głowacki (55'), Kamil Komorowski, Bogdan Cikacz.

Skład rezerwowy: Igor Kozian (46'), Piotr Kwiatuszewski (70'), Jakub Sosnowski (55').

 

GZPN OMULEW WIELBARK - Skład podstawowy: Hubert Buła, Mateusz Abramczyk (78'), Krystian Gąsiewski (78'), Michał Kwiecień, Kamil Miłek (62'), Mariusz Miłek, Michał Murawski (78'), Sebastian Nowakowski, Patryk Płoski (58'), Tomasz Przybysz (65'), Ariel Wójcik (75').

Skład rezerwowy: Łukasz Gut (58'), Jakub Krupiński (75'), Marcin Gwiazda (65'), Andrzej Jabłonowski (78'), Cezary Nowakowski (62'), Marek Remiszewski (78'), Mateusz Tabaka (78').

 

 

Drużynę Omulwi prowadzi jeden z bardziej doświadczonych piłkarskich szkoleniowców w naszym powiecie Mariusz Korczakowski. Trenerką zajmuje się od 12 lat. Ma licencję UEFA, która pozwala mu prowadzić drużyny nawet w II lidze. Doświadczenie zdobywał odbywając staże w takich potęgach piłkarskich jak: Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, Legia Warszawa, Pogoń Siedlce, czy Znicz Pruszków. I to właśnie z nim rozmawiamy o meczu, ale też o sytuacji w SKS Szczytno.


Reklama

 

 

Jak pan ocenia ostatnich rywali, piłkarzy SKS Szczytno?

 

Wolałbym skupić się na ocenie swojego zespołu. Mecz stał na bardzo niskim poziomie. Wygraliśmy zasłużenie. Bramek mogło paść zdecydowanie więcej niż 9, ale moja drużyna dostosowała się do poziomu gry SKS. Niestety.

 

Ponowię jednak pytanie o SKS.

 

 

Wiedziałem, że w Szczytnie jest źle, ale nie miałem pojęcia, że wygląda to aż tak fatalnie. Zawodnicy SKS nie stawili żadnego oporu. Bura należy się naszym piłkarzom, że dostosowali się do ich poziomu. Mecz w Szczytnie wyglądał bardzo smętnie.

 

 

Ja pan sądzi dlaczego SKS w tym sezonie przegrywa mecz za meczem, często z bardzo dużą liczbą straconych bramek?

 

Naprawdę bardzo się temu dziwię i szczerze nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Szczytno to miasto ponad dwudziestotysięczne. Potencjałem zdecydowanie przewyższa Pasym, Wielbark, czy Dźwierzuty. Mówię tu i o zasobach ludzkich, ale też ekonomii, czy sponsorach. SKS nie powinien mieć kłopotów kadrowych, a jednak tak się dzieje, bo nawet na meczach na własnym boisku zgłoszonych jest jedynie 13, 14 zawodników. W grupach młodzieżowych szkolą się dzieci, młodzież. W naturalny sposób powinny zasilić szeregi SKSu. A jednak tam nie grają. Dlaczego? Nie mam pojęcia.

 

Co pan widział na boisku podczas meczu derbowego?

 

Piłkarze SKS przeszli obok meczu. Słyszałem z boku pytania do trenera „ile zostało czasu do końca?”. Wyglądało to tak, jakby piłkarze przyszli, odbębnili swoje, na marnym poziomie i tyle. Tak nie buduje się atmosfery, zespołu. Nie było widać żadnego zaangażowania.

Reklama

 

 

Gdyby pan był trenerem SKS, co by pan zrobił?

 

Na to pytanie nie ma łatwiej odpowiedzi. Trzeba zajrzeć w głąb klubu, drużyny, co tam się tak naprawdę dzieje. Widać gołym okiem, że atmosfera jest nie najlepsza. Z rozmów z działaczami wynika, że seniorska drużyna to trochę taka zbieranina ludzi, którzy jak chcą przyjść na mecz to przyjdą, jak nie chcą, to nie przyjdą. Podobnie jest na treningach. Nie ma zaangażowania, relacji z klubem. Tak nie da się dobrze grać. Z drugiej strony mam ogromny szacunek dla tych zawodników, którzy przychodzą na mecze, ciągną to wszytko i przyjmują te wyniki. Dziwię się, że im się chce, ale mam też do nich za to właśnie wielki szacunek. Nie bardzo rozumiem dlaczego na końcu tamtego sezonu lekką ręką oddano 11 zawodników. To niemal cały skład.

 

Co by pan zrobił?

 

Nie wiem. Na pewno starałbym się dograć tę rundę do końca. Szukałbym wzmocnienie i większej motywacji dla zawodników. Powiem szczerze, że w takiej formie, jaką w tej chwili reprezentuje SKS Szczytno, ta drużyna miałaby problem z utrzymaniem się w a klasie. Nie rozumiem tej całej sytuacji. A to dlatego, że - powtórzę to raz jeszcze - Szczytno ma największy potencjał. Nie Pasym, nie Wielbark, a właśnie Szczytno. Burmistrzem jest przecież były trener, były piłkarz MKS Szczytno. Myślę, że pan Krzysztof Mańkowski powinien wiedzieć, co zrobić. Bo ta sytuacja w której znajduje się w tej chwili SKS, naprawdę nikomu nie służy. Szkodzi piłce nożnej.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To niedaleko już chyba tam co handlują nielegalnie piwem i papierosami !

  CENTRUM wsi Dżwiersztyny ?


  2020-07-10 16:28:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeżeli posiadasz takie dowody tego zdarzenia to raczej nie będzie problemu , ubezpieczenie AC lub inną drogą postępowania Cię czeka dochodzenie roszczeń z tego tytułu.

  Do K.arzyna


  2020-07-10 16:02:10
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To że jest poniemiecki pozarywany bruk na tej drodze przez wieś niepoprawny od kilkunastu lat to winni są:dyrektorzy Zarządu dróg , włodarze dawnej gminy obecnie miasta Pasym oraz mieszkańcy tej wsi. Od drugiej wojny światowej obecnie mija 75 lat i przez ten czas nawet metr bieżący asfaltu na tym bruku nie został położony, a więc Brawo Wy za starania się. Obecny nowy dyrektor rozpoczął naprawianie tej drogi i z czasem pewnie pojawi się na niej asfalt a wtedy szczęki wam opadną z wrażenia. Koniec polemiki. Dziękuję za uwagę i do spotkania na asfaltowej drodze u was.

  Do zakłamanego .....,


  2020-07-10 15:42:59
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Piszę o naprawie drogi w CENTRUM wsi Dźwiersztyny czytaj uważnie:: w centrum to nie na koncu! Coś zalali coś ubili i jezdnia w chwili obecnej jest podzielona na pol. Na jedenj połowie jezdni stoi woda, druga połowa jezdni to głębokie dziury. Jest zrobione na odwal i tyle. Chyba że nawet nie zauwazyles tego remontu w centrum wsi bo jest gorzej niż było wiec ciężko nazwać to remontem. Spaprali robotę i tyle!

  Do zakłamanego...


  2020-07-10 11:00:13
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Pozdrawiam jeszcze może żyjących partyjniaków i SB-ków Na cmentarzu odkryłem grób niejakiej Sabiny Mesojed, bylej dyrektorki Liceum Wychowawczyń Przedszkoli opatrzony krzyżem A kto kiedyś zabranial w niedzielę chodzenia do kościola młodzieży w internacie? Widać jak trwoga to do Boga.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-10 02:24:38
 • Szczytno odcięte od wody
  Ta woda jest mętna a po każdym przegotowaniu coś pływa, są oka jak w rosole! Jest mętna wygląda jakby była prosto z jeziora! Do każdego gotowania myję dokładnie rondel, który po wylaniu wody jest biały od osadu na pół milimetra! Jakby potarta kreda. Można w garnku pisać, jak na tablicy! Woda ma okropny smak! Żyję długo na tym świecie, ale jeszcze nigdy takiej wody nie piłam! Boję się o nasze zdrowie i życie! I dziwię się, że nikt o tym nie mówi - może dlatego, że w czajnikach nic nie widzą! Dlaczego Sanepid tego nie zbada? Awaria był ok dwa tygodnie temu a dziś jest 09.07.2020r

  B.M.W Szczytno ul. Polska 9/12


  2020-07-09 22:28:26
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Przejeżdżam przez tę wieś i ktoś tu głupoty wypisuje że jest gorzej niż było , kiedyś strach było przejechać przez te bagno na drodze że woda do auta przez progi się naleje. Odnośnie jednej i drugiej strony drogi ktoś tu pisze znowu brednie a mianowicie na poboczu z jednej strony drogi stoi nie woda ale gnojowica spływająca z obory od gospodarza natomiast z drugiej strony jest położona kostka brukowa jest chodnik. Wstyd jest tak kłamać i wprowadzać w błąd innych !.

  Do zakłamanego mieszkańca z Dżwiersztyn.


  2020-07-09 16:43:22
 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41