Piątek, 3 Grudzień
Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery -

Reklama


Reklama

Mecz, jak słaby trening, czyli pogrom SKS


Derby SKS Szczytno z Omulwią Wielbark stało na wyjątkowo słabym poziomie. Co prawda kibice obejrzeli aż 9 bramek, ale emocji tam brakowało. Piłkarze obu drużyn „przeszli obok meczu”. Pojedynek wygrała reprezentacja Wielbarka.SKS Szczytno - Omulew Wielbark 2:7

 

Bramki SKS:

Kamil Komorowski 38'

Igor Kozian 90'

Bogdan Cikacz 24' (samobójcza)

 

Bramki Omulew:

9' Ariel Wójcik

33' Ariel Wójcik

43' Mateusz Abramczyk

74' Mariusz Miłek

74' Ariel Wójcik

89' Jakub Krupiński

 

SKS SZCZYTNO - Skład podstawowy: Łukasz Krajza, Jakub Skrzypczak, Rafał Krajza, Kacper Taradejna (70'), Filip Brzeziński, Daniel Włodkowski, Konrad Dąbrowski (46'), Michał Deptuła, Paweł Głowacki (55'), Kamil Komorowski, Bogdan Cikacz.

Skład rezerwowy: Igor Kozian (46'), Piotr Kwiatuszewski (70'), Jakub Sosnowski (55').

 

GZPN OMULEW WIELBARK - Skład podstawowy: Hubert Buła, Mateusz Abramczyk (78'), Krystian Gąsiewski (78'), Michał Kwiecień, Kamil Miłek (62'), Mariusz Miłek, Michał Murawski (78'), Sebastian Nowakowski, Patryk Płoski (58'), Tomasz Przybysz (65'), Ariel Wójcik (75').

Skład rezerwowy: Łukasz Gut (58'), Jakub Krupiński (75'), Marcin Gwiazda (65'), Andrzej Jabłonowski (78'), Cezary Nowakowski (62'), Marek Remiszewski (78'), Mateusz Tabaka (78').

 

 

Drużynę Omulwi prowadzi jeden z bardziej doświadczonych piłkarskich szkoleniowców w naszym powiecie Mariusz Korczakowski. Trenerką zajmuje się od 12 lat. Ma licencję UEFA, która pozwala mu prowadzić drużyny nawet w II lidze. Doświadczenie zdobywał odbywając staże w takich potęgach piłkarskich jak: Jagiellonia Białystok, Widzew Łódź, Legia Warszawa, Pogoń Siedlce, czy Znicz Pruszków. I to właśnie z nim rozmawiamy o meczu, ale też o sytuacji w SKS Szczytno.


Reklama

 

 

Jak pan ocenia ostatnich rywali, piłkarzy SKS Szczytno?

 

Wolałbym skupić się na ocenie swojego zespołu. Mecz stał na bardzo niskim poziomie. Wygraliśmy zasłużenie. Bramek mogło paść zdecydowanie więcej niż 9, ale moja drużyna dostosowała się do poziomu gry SKS. Niestety.

 

Ponowię jednak pytanie o SKS.

 

 

Wiedziałem, że w Szczytnie jest źle, ale nie miałem pojęcia, że wygląda to aż tak fatalnie. Zawodnicy SKS nie stawili żadnego oporu. Bura należy się naszym piłkarzom, że dostosowali się do ich poziomu. Mecz w Szczytnie wyglądał bardzo smętnie.

 

 

Ja pan sądzi dlaczego SKS w tym sezonie przegrywa mecz za meczem, często z bardzo dużą liczbą straconych bramek?

 

Naprawdę bardzo się temu dziwię i szczerze nie mam pojęcia, dlaczego tak się dzieje. Szczytno to miasto ponad dwudziestotysięczne. Potencjałem zdecydowanie przewyższa Pasym, Wielbark, czy Dźwierzuty. Mówię tu i o zasobach ludzkich, ale też ekonomii, czy sponsorach. SKS nie powinien mieć kłopotów kadrowych, a jednak tak się dzieje, bo nawet na meczach na własnym boisku zgłoszonych jest jedynie 13, 14 zawodników. W grupach młodzieżowych szkolą się dzieci, młodzież. W naturalny sposób powinny zasilić szeregi SKSu. A jednak tam nie grają. Dlaczego? Nie mam pojęcia.

 

Co pan widział na boisku podczas meczu derbowego?

 

Piłkarze SKS przeszli obok meczu. Słyszałem z boku pytania do trenera „ile zostało czasu do końca?”. Wyglądało to tak, jakby piłkarze przyszli, odbębnili swoje, na marnym poziomie i tyle. Tak nie buduje się atmosfery, zespołu. Nie było widać żadnego zaangażowania.

Reklama

 

 

Gdyby pan był trenerem SKS, co by pan zrobił?

 

Na to pytanie nie ma łatwiej odpowiedzi. Trzeba zajrzeć w głąb klubu, drużyny, co tam się tak naprawdę dzieje. Widać gołym okiem, że atmosfera jest nie najlepsza. Z rozmów z działaczami wynika, że seniorska drużyna to trochę taka zbieranina ludzi, którzy jak chcą przyjść na mecz to przyjdą, jak nie chcą, to nie przyjdą. Podobnie jest na treningach. Nie ma zaangażowania, relacji z klubem. Tak nie da się dobrze grać. Z drugiej strony mam ogromny szacunek dla tych zawodników, którzy przychodzą na mecze, ciągną to wszytko i przyjmują te wyniki. Dziwię się, że im się chce, ale mam też do nich za to właśnie wielki szacunek. Nie bardzo rozumiem dlaczego na końcu tamtego sezonu lekką ręką oddano 11 zawodników. To niemal cały skład.

 

Co by pan zrobił?

 

Nie wiem. Na pewno starałbym się dograć tę rundę do końca. Szukałbym wzmocnienie i większej motywacji dla zawodników. Powiem szczerze, że w takiej formie, jaką w tej chwili reprezentuje SKS Szczytno, ta drużyna miałaby problem z utrzymaniem się w a klasie. Nie rozumiem tej całej sytuacji. A to dlatego, że - powtórzę to raz jeszcze - Szczytno ma największy potencjał. Nie Pasym, nie Wielbark, a właśnie Szczytno. Burmistrzem jest przecież były trener, były piłkarz MKS Szczytno. Myślę, że pan Krzysztof Mańkowski powinien wiedzieć, co zrobić. Bo ta sytuacja w której znajduje się w tej chwili SKS, naprawdę nikomu nie służy. Szkodzi piłce nożnej.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja #SZCZEPIMYSIĘ - zajęcia edukacyjne w Szkole Podstawowej w Szczytnie
  Witam wszystkich Czytelników Tygodnika Jestem przewodniczącą rady rodziców oraz rodzicem uczennicy z klasy VII której dotyczy powyższy artykuł. Chciałabym sprostować zawarte w nim informacje jakoby to Szkoła zainicjowała spotkanie z inspektorem sanepidu jak również omawianych podczas spotkania tematów. Spotkanie odbyło się na prośbę rodziców uczniów klasy VII (Pani Wychowawczyni doprowadziła do jego realizacji za co dziękuję w imieniu rodziców) i dotyczyło zasad jakich wszyscy - w tym nasze dzieci powinniśmy przestrzegać aby uchronić się przed zachorowaniem (zachowanie odpowiedniej odległości w bezpośrednich kontaktach, noszenie maseczek czy chociażby częstego mycia rąk, co nie dla wszystkich jest oczywiste). Nikt nie namawiał aby dzieci zostały zaszczenione jak może sugerować treść artykułu. Przy te okazji życzę zarówno całej redakcji jak i wszystkim czytelnikom Tygodnika dużo zdrowia.

  Małgorzata Mroczek


  2021-12-03 14:00:08
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Absolutnie jak najbliżej miasta - tylko taka lokalizacja ma sens. Nikt nie będzie jeździł obwodnicą jeżeli będzie musiał przejechać 20 km z pasymskiej na Piłsudskiego.


  2021-12-03 13:26:01
 • Mieszkaniec Szczytna otrzymał telefon z „banku”. Stracił 10 tys. złotych
  Najgorsze jest to, że nie ma sposobu na znalezienie takich ludzi i dalej bezkarnie oszukują :-( zaraz ktoś powie, że ktoś glupi i się nabrał....nieprawda tak potrafią człowieka zmanipulować, podszyć się pod kogoś z rodziny, zadziałać na emocjach, że można się nabrać....

  Mieszko


  2021-12-03 12:11:04
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  sama sobie takiego chłopaka wybrała

  Baba


  2021-12-03 11:57:19
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Daniel pewnie nic z tego nie będzie bo miasto będzie musiało za mieszkańców płacić za wywóz śmieci. Szkoda ale tak zdecydowali radni PSL, Wszystko dla Szczytna i PIS. Smutne.

  do Daniel


  2021-12-03 10:35:24
 • Kontrowersyjne śmieci i podatki (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Radny Paweł Krasowski vel Wicha jest OK, na jak takiego radnego przystało. Przyklaśnie tam gdzie trzeba i byleby do końca kadencji, a potem może się gdzieś IDEAlnie wciśnie.

  Samosienko


  2021-12-03 00:28:35
 • Oliwię skatował jej chłopak, grozi mu dożywocie
  Barbarzyńca. Zwyrodnialec.

  Facet


  2021-12-02 15:45:17
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  https://www.gov.pl/web/gddkia/generalny-pomiar-ruchu-20202021 W okolicy Szczytna ruch nie jest jakoś wyjątkowo duży. Z pomiarów wynika że w Szczytnie jest kumulacja ruchu z dk i ruchu lokalnego. Ten lokalny nawet przeważa. Wniosek taki że obwodnica powinna być jak najbliżej miasta i usprawniłaby ruch loklany. Tranzyt to głównie dk 57 i 53 tu dobowo najwięcej jest pojazdów ciężarowych (najwiecej od strony Biskupca). Mieszkańcy miasta chcą obwodnicy. Nowe Gizewo nie chce. Trzeba kompromisu. Jak dokończą dk16 do Ełku to nawet na obwodnicy Szczytna ruch będzie znikomy.

  Ksionże


  2021-12-02 12:06:45
 • W sobotę ruszy sztuczne lodowisko Szczytnie
  Lodowisko jest ok frajda dla wszystkich raz w roku ale przypominam że burmistrz obiecał skatepark całoroczny i gdzie on jest a jest bardziej potrzebny niż lodowisko

  Daniel


  2021-12-02 06:34:40
 • Obwodnica może zniszczyć dorobek życie wielu mieszkańców
  Obwodnica powinna lecieć jak naj dalej od Szczytna. Im dalej od tej dziury tym lepiej :P

  Jacek Przypadek


  2021-12-02 04:25:05

Reklama