Środa, 21 Sierpień, Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

McDonald's i KFC w Szczytnie


Szykuje się „żywnościowa” rewolucja w Szczytnie. Do naszego miasta chcą wejść dwie największe fastfoodowe sieciówki, czyli KFC i McDonald's. Rozmowy o ich powstaniu w Szczytnie są już mocno zaawansowane. Są nawet wstępne lokalizacje.Restauracja McDonald's, według informacji, które dotarły do „Tygodnika Szczytno” miałaby powstać przy ulicy Pasymskiej (wylotówka na Olsztyn). - W tym przypadku, z tego co wiem, rozmowy i decyzje są już mocno zaawansowane – potwierdza nasze doniesienia Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna.

 

McDonald's przy Pasymskiej?

 

O tym, że McDonald's szuka miejsca pod swoją restaurację w naszym mieście mówiło się od wielu miesięcy. Jeszcze w sierpniu ubiegłego roku te informacje potwierdził „Tygodnikowi Szczytno” Dominik Szulkowski z McDonald's Polska Sp. z o.o. Mówił wówczas, że przedstawiciele firmy odwiedzili kilkakrotnie nasze miasto i że Szczytno rzeczywiście brane jest pod uwagę przy planowaniu nowej inwestycji. Przedstawiciele sieciówki szukali u nas odpowiedniej działki pod wolnostojący lokal. Znaleźli. Według naszych informacji restauracja miałaby stanąć przy ulicy Pasymskiej.

 

KFC przy dworcu?

 


Ale to nie koniec inwestycyjnych ciekawostek. Do wejścia do Szczytna szykuje się też KFC. W sieci krąży nawet wizualizacja restauracji, która miałaby stanąć na terenie dworca PKS w Szczytnie.

 

- Rzeczywiście, rozmowy w tej sprawie też trwają – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Na jakim są etapie, tego nie chciałbym zdradzać, ale myślę, że jest duża szansa, że obie te sieciówki pojawią się w naszym mieście. Co to oznacza dla miasta, dla mnie, jako burmistrza? Przede wszystkim to, że wbrew niektórym opiniom Szczytno ma ogromny potencjał. Skoro naszym miastem interesują się takie firmy, to świadczy tylko o tym, że widzą one to, że Szczytno będzie się rozwijało. Bardzo mnie cieszy każda taka inicjatywa bo każda inwestycja ciągnie za sobą kolejną.

 

Kiedy dokładnie w naszym mieście mogłyby powstać obie restauracje tego na razie żadna z firm nie chciała ujawnić.Komentarze do artykułu

Panie Burmistrzu brawo za dobry pomysł nie będę musiał z rodziną jeździć do Olsztyna czy Mrągowa do McDonald\'s wjuz dawno powinien być w Szczytnie a nie same pseudo kebaby czy tanie obiadki w podrzędnych ala barach Kebabowni się na otwierało wszystko na jedno kopyto i żaden oryginału nie przypomina A co do płaczących jakie nie zdrowe nie dobre co Pan robi Ludzie kur.a ogarnijcie się ilu z was zapiera...a do Olsztyna do MC czy KFC i na zakupy do Galerii dorabiać obcych czemu nie wspieracie lokalnych sprzedawców w takim razie nie kupujecie w Szczytnie wielcy \"MIESZKSŃCY\" śmiech nic więcej Gwarantuje że 99% wypowiadających się tu będzie stało zaraz na otwarciu i czekało na żarcie i promocje Pozdrawiam was ............

Robot z Narnii

W koncu bedzie mozna jedzenie zamowic a nie do olsztyna trzeba jechac.W koncu drodzy mieszkancy przestaniecie byc wsia totalna oczywiscie placze stare pokolenie ktore tylko kaszanke zre.Co do malych \"biznesow\" pizza bedzie sie dalej sprzedawala tak samo jak bardziej polskie dania np z karmuszki.I w koncu cos z tym terenem na dworcu sie stanie a nie tylko teraz straszy

TTT

Pan Burmistrz planuje mieszkańcom Szczytna dietę cud! Czy to jest droga do podniesienia poziomu życia nas wszystkich, czy tylko sposób na odwrócenie uwagi od spraw naprawdę istotnych - poprawy rynku pracy i płacy ?

Wyborcy

Czekamy na kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia: stadion z zapleczem noclegowym, basen, lodowisko , skatepark i obwodnicę Szczytna. Bułki kupimy sobie sami.

Olga

Czy jest opracowany w ogóle jakiś pomysł na Szczytno? Czy skaczemy od jednego pomysłu do drugiego?

wyborca

głosowałem na pana pierwszy i ostatni raz, zarzyna pan w ten sposób małą lokalną przedsiębiorczość a sprowadza śmieciowe jedzenie i śmieciowe miejsca pracy dla studentów, o to panu chodziło?

reCAPTCHA

fast food : slow food 1:0. Zdrowie wasze w portfele nasze

Karol f

Czerwononosy KFC otwiera? A to żart! Czy on uważa społeczeństwo za idiotów? Już przewodniczącego rady wybrał takiego że w urzędzie Marszałkowskim się że Szczytna śmieją, teraz dalej kawały opowiada, żartowniś niczym Rafał z PSLu. Niedługo zacznie się ładną pogodą chwalić tak że to on ją do Szczytna przyciągnął.... Kawalaż nie burmistrz.

Tomi

Wszyscy płaczą a i tak jeszcze pójdą czemu 80 procent ludzi jeździ jeść do Olsztyna do MC czy KFC a tu jojczenie no tak gówniane pizzę w Szczytnie rokojrza i toscany hehehe brawo Krzysiek super

Jurand z Gromu

Ale będzie światowo! Congrats????

Kamil

To nasz burmistrz gwiazda zabłysną, chwali się czymś na co nie ma wpływu i jeszcze twierdzi że to jego zasługa. Drogi burmistrz twoja zasług jest etat dla koleżanki Katarzyny jako dyrektora szkoły a sprawy inwestycji zewnętrznych to wolny rynek. Kto wybrał tego człowieka na to stanowisko? Wstyd na skalę krajową.

Fj

Widać,że Pan Burmistrz ma słabych doradców. Takie \"restauracje\" na pewno nie wpłyną na rozwój miasta. Wręcz przeciwnie- popadają małe firemki zajmujące się od lat szybkim jedzeniem. Pół biedy z mc na wylocie, ale kfc w centrum miasta? Zostaje tylko płacz i zgrzytanie zębów. Mam nadzieję, że Pan Burmistrz czyta komentarze i weźmie je sobie do serca.

Zbyszek

Oby KFC nie było kosztem dworca PKS! Pan Burmistrz w kampanii obiecywał że zadba o lokalnych przedsiębiorców :) Panie Burmistrzu czy ma Pan wogole jakichś pomysł na rozwój Szczytna? Niech go Pan przedstawi do czego Pan dąży i jak nasze miasto będzie się rozwijać w najbliższych latach? Na razie na podstawie poczynań widać że nie mam o niczym pojęcia lub po prostu nic się Panu nie chce! Kasa i przeczekać do końca kadencji. Wstyd!

Miastowy

I bardzo dobrze w końcu będzie można coś innego zjeść niż pizza kebab czy zapiekanki

Bartuś

Ha ha ha ha. :D Burmistrz - Studenci wróćcie do Szczytna ja Krzysiek ściągłem już inwestorów. Studenci - Super Burmistrz a jakich ? Burmistrz - Jak to jakich inwestorów MC DONALD i KFC przecież tam pracują studenci :PP Boże widzisz i nie grzmisz a może tak chociaż jeden mały piorun kulisty w ten zameczek na placu Juranda co ? Burmistrzu inwestorze, pojęcia nie masz bladego o tym co robisz, podnosisz dwukrotnie budżet inwestycji w ruiny w mieście ?? A do Innopolice nie chcesz dołożyć ?? Burmistrzu to rozumiem że ruiny to tak zajebisty biznes, że po prostu to się zwróci w rok ? ;DD Do szkoły chama a nie skończył wyższą szkołę gotowania na gazie w Pułtusku i on tu miastem rządzi.

...

Panie Burmistrzu, A co z obietnica o poprawienie warunków w schronisku? Najpierw trzeba zająć się ważniejszymi rzeczami niż śmieciowym jedzeniem którego w szczytnie nie brakuje

Mieszkaniec

Bardzo mi przykro że dla naszego regionu ważne jest przyciągnięcie śmieciowego jedzenia niż miejsc do pracy. Brawo nasza władzo idziemy w złym kierunku.

Irena Duryasz

Nie sądzę aby to był dobry pomysł . To nie jest zdrowe jedzenie a nasze dzieci i tak mają już spora nadwagę.

Polka

Szczytno -ma potencjał do rozwoju -firm ,nawet ,nie tylko wielkich ale także globalnych a dzięki to dowartościowanym ludziom,którzy -wymagają takich firm wielkich i globalnych -ponieważ są ich -warci !

dzezabelka

no to teraz będzie padną male bary z zapiekankami hot dogami kebabami gdzie tyle lat były w naszym miescie .

Donpedro

Zerknijcie na amerykanów i zachodnioeuropejczyków jak im służy to jedzenie , dupa jak stodoła i miażdzyca gwarantowana już nie mówie o tym że drobna gastronomia dostanie w d.....ę

dr

Nie ma czym się chełpić Panie Burmistrzu- Pana zasługi w tym zero, są to inwestycje nagrane przez Pana poprzedniczkę Panią Górską. A co do potencjału Szczytna, to lepiej się nie wypowiadać- praktycznie żaden. Miasto emerytów, więc o jakim potencjale mówimy.

TomZa

Czegoś tutaj nie rozumiem. Z jednej strony miasto chce być w gronie miast Cittaslow, (jednym z celów tej organizacji jest oparcie się globalizacji, promowanie regionalizmu), z drugiej strony wita się takie globalne korporacje z otwartymi ramionami. O co tutaj chodzi? Czy ktoś ma wizję, jak ma wyglądać nasze miasto? Pomijam jakość oferowanym przez te firmy usług.

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze