Środa, 16 Czerwiec
Imieniny: Jolanty, Lotara, Wita -

Reklama


Reklama

Maseczki zza krat trafiły do potrzebujących


Osadzeni w Oddziale Zewnętrznym w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie włączyli się do akcji szycia maseczek ochronnych oraz produkcji przyłbic ochronnych. Do tej pory wyprodukowali ich łącznie ponad 2500 tysiąca sztuk.Jedną z inicjatyw związanych z pandemią koronawirusa jest ogłoszona przez Ministra Sprawiedliwości wspólna akcja ministerstwa i Służby Więziennej „Resort Sprawiedliwości pomaga”.

 

W akcję zaangażowanych jest przeszło 100 jednostek penitencjarnych w kraju, w których pracuje ponad 1000 osadzonych. Przyłączyli się do niej też osadzeni z Oddziału Zewnętrznego w Szczytnie.

 


Reklama

- W przywięziennych wytwórniach powstaje miesięcznie ponad milion maseczek, około 60 tys. fartuchów i kombinezonów, a także 120 tys. litrów płynów dezynfekujących. Środki ochronne są systematycznie przekazywane potrzebującym – mówi ppor. Marcin Wanda, zastępca kierownika działu penitencjarnego Aresztu Śledczego w Olsztynie. - Do tej pory w Oddziale Zewnętrznym Aresztu Śledczego w Olsztynie oraz w Oddziale Zewnętrznym w Szczytnie Aresztu Śledczego w Olsztynie, skazani pracujący pod nadzorem funkcjonariuszy wyprodukowali ok. 2000 maseczek. Osadzeni przebywający w areszcie wykonali na rzecz akcji ok. 500 przyłbic ochronnych.

Reklama

 

Dzięki akcji #ResortSprawiedliwościPomaga, Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna, w tym Areszt Śledczy w Olsztynie, pomagają szpitalom, hospicjom, placówkom medycznym, domom dziecka, domom pomocy społecznej, a także mieszkańcom.Komentarze do artykułu

***

I to się chwali:)

Napisz

Reklama


Komentarze