Reklama


Reklama

Marzenie Weroniki


Nie ma chyba nic bardziej budującego niż spełnione marzenia. A 10-letnia Weronika Kalicka nie ma marzeń zbyt wygórowanych. Chciałaby mieć jedynie konsolę Playstation 4. To pragnienie dziewczynki stara się spełnić Fundacja „Mam Marzenie”.O Weronice Kalickiej pisaliśmy w grudniu ubiegłego roku. To obecnie 10-letnia mieszkanka Szczytna, uczennica SP 6, walcząca z rzadką i trudną do pokonania chorobą krwi – nowotworowym chłoniakiem Hodgina. W grudniu Weronikę i jej rodzinę wsparła szkolna społeczność organizując kiermasz ciast. Na naszej stronie internetowej, pod informacją o tej sytuacji i szkolnej inicjatywie, czytamy następujący wpis: „[...]Czekamy na dalsze informacje o przebiegu leczenia i trzymamy kciuki. Bardzo chętnie weźmiemy udział w dalszych akcjach, aby wspomóc finansowo rodzinę. Może jakaś zbiórka na skalę miasta, a nie tylko szkoły? Byłoby super.”


Reklama

 

Można by rzec, że spełniamy marzenie autora (autorki?) tego posta sprzed blisko pół roku, który(a) może z kolei przyczynić się do spełnienia marzenia Weroniki. A dziewczynka pragnie mieć konsolę playstation 4 do swojej dyspozycji.

 

- Naszą Marzycielkę – Weronikę poznałam bliżej pod koniec stycznia br. - opowiada Marzena Górska-Zwolińska, koordynator/wolontariusz olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie. - Planów i pomysłów na zebranie środków było sporo. Marzyła nam się organizacja charytatywnego maratonu fitness. Niestety, zaistniała sytuacja epidemiologiczna pokrzyżowała plany, ale nie rozwiała marzenia Weroniki.

 

- Obecnie choroba córki znajduje się w tzw. III stadium, ale mam oczywiście nadzieję... Nie, mam pewność, że wszystko będzie dobrze, chociaż to jeszcze długa droga. Chorobę u córki zdiagnozowano na początku września. Od tej chwili poddawana jest intensywnemu leczeniu, głównie chemioterapii, w szpitalu w Warszawie. I tak to trwa: tydzień w szpitalu, dwa tygodnie w domu, pod warunkiem, że Weronika czuje się w miarę dobrze, a nie zawsze tak jest – mówiła nam w grudniu Justyna Kalicka, mama Weroniki. Dowiedzieliśmy się wówczas, że dziewczynka jest najstarszym z trojga dzieci państwa Kalickich. Dwoma młodszymi synami (4 i 2 latka), gdy obie „dziewczyny” są akurat w szpitalu, opiekuje się tata, na co dzień pracownik Safilinu.

Reklama

 


Przypadkiem Weroniki zainteresowała się Fundacja Mam Marzenie, która już kilkakrotnie, w domach innych chorych dzieci w Szczytnie i powiecie, zostawiała ślady swojej działalności, właśnie spełniając dziecięce marzenia.

 

- Weronika pragnie mieć konsolę, dzięki której będzie mogła spędzać czas na ulubionych swoich zajęciach, typowych w jej wieku: śledzi nagrania ulubionych youtuberów, sama próbuje swoich sił kręcąc filmiki na TikToku, a także spędza czas zmagając się z różnymi grami – informuje Marzena Górska-Zwolińska. - Playstation 4 z ulubionymi grami niewątpliwie umili Weronice czas przymusowej izolacji. W jej przypadku nie wynika ona jedynie z trwającej epidemii, ale związana jest także z chorobą. Dla dzieci onkologicznych izolacja jest właściwie koniecznością przez cały okres leczenia, który trwa wiele miesięcy.

 

Aby spełnić marzenie Weroniki można wpłacić środki na konto główne Fundacji Mam Marzenie, zaznaczając w tytule, że jest to wpłata dla oddziału Olsztyn, z dopiskiem „Weronika” - nr konta: 26 1050 1445 1000 0022 7647 0461. Można również udostępnić w mediach społecznościowych relację ze spotkania, na którym marzenia dziewczynki są przedstawione:
https://mammarzenie.org/marzyciele/9319-Weronika/Komentarze do artykułu

K

Jak to się stało że się nie uzbierało????? Chyba jakieś przeoczenie.... Może spróbujmy jeszcze raz ????

m.

https://zrzutka.pl/5ugh4v

Marcin

Nie czekając na wyniki fundacji mozemy tu sprawę załatwic https://zrzutka.pl/5ugh4v

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • W naszych lasach pojawiła się modliszka (zdjęcia)
  Jak gostek będzie dobrze kopulował to go nie zje. Każda zechce by wrócił raz jeszcze.

  Prokreator


  2020-09-22 16:36:34
 • Scena – spełnienie marzeń Krzysztofa Berendta (zdjęcia)
  Panie Krzysztofie znam Pana od przdszkola i Pańskich rodziców iwszystko co Pan powiedział jest miłą kwintesencją tego że młodzież rozwija swoje pasje.Jestem mamą córki Sylwii która uwielbiała taniec i za swoją pasją po gimnazjum pojechała 200 km do Bialego Stoku i skończyła szkołę teatralno taneczną.Szkoda że dzisiaj nie rozwija tej pasji.Pamiętam jak jeszcze w gimnazjum brała udział w Dziadku do Orzechów wystawianych przez Ilonę Pawlowicz w Filharmonii Olsztyńskiej .Pół roku prób i 2 tygodnie koncertów codziennie.Staraliśmy się pomagać dowozić córkę.Wspieraliśmy ją.Byłam badzo dumna gdy wśród wszystkich osób 200 tancerzy i 90 osób orkiestry na finałowej scenie była również moja córka.Ale wiem też jak ciężka jest praca na scenie.Dlatego trzymam za Pana Kcióki.Obecnie moja córka jest również w Gdyni chodziła z resztą z Panem do przedszkola i chyba podstawówki jesteście rówieśnikami.Poproszę żeby kupiła nam bilety na Pana spektakl specjalnie przyjedziemy ekipą ze Szczytna.

  Kaczmarczyk Małgorzata


  2020-09-22 06:49:46
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  To jest chore. Rodzice nie pamiętają, jak za ich czasów było trudno dostać się do szkoły, zwłaszcza zimą, kiedy trzeba było chodzić po głębokim śniegu przy wysokim mrozie. Swoja złością robicie krzywdę swoim dzieciom. Zastanówcie się co robicie!

  Obserwator


  2020-09-21 21:13:00
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Biskupiec jest w powiecie olsztyńskim , i tam szukaj liczby zakażeń osób.

  Do tabela.


  2020-09-21 19:50:40
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Gdzie w tych liczbach zakażeń z powiatów jest Biskupiec ?.

  Tabela.


  2020-09-21 16:08:24
 • Schronisko młodzieżowe odzyska dawny blask (zdjęcia)
  Miasto niby na Mazurach. Powinno nastawiać się na turystykę, ale tanich noclegów nie ma. Schronisko ze skromnymi pokojami i niskimi cenami to mus. Powinno być w Szczytnie co najmniej jedno. To wstyd, że miasto pozwoliło na to, że zostało zamknięte.

  Kowal


  2020-09-21 15:03:15
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  Warto jeszcze wspomnieć, że jest to jedyny fragment oddanej ścieżki, gdzie nie zdjęto torów. Przechodząc z rowerem lub przejeżdżając na rolkach przez jezdnię, w szczelinach może utknąć kółko, człowiek/rower się przewróci, a że wielu kierowców w tym miejscu nie zwalnia - można już się nie podnieść. Powinni zainstalować \"leżących policjantów\" z obu stron. Dziwne, że tego nie zrobili, jakby nie wiedzieli, że w Polsce ograniczeni prędkości są tylko do ozdoby. No, ale poczekamy, prędzej czy później ktoś wpadnie pod samochód i wtedy zwalniacze dla kierowców się pojawią.

  Kowal


  2020-09-21 14:57:25
 • „Blokada” rowerowej ścieżki, poprawi bezpieczeństwo
  To proste i bez dyskusji, czy trzeba , czy nie trzeba, a może?. Przed otwarciem ścieżki powinno być zabezpieczenie, żeby można było przejść, nie wjechać pod pojazd. Czy rządzący nie widzą jak nie mają swojej zdrowej wyobraźni, że nigdzie w Polsce ani na świecie takiego bubla nie popełniają. Np Polska - Połczyn Zdrój niech tam pojadą i zobaczą jak jest zabezpieczona 40 km ścieżka na całej długości.

  Krys


  2020-09-21 10:21:27
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Wójt podjął bardzo dobrą decyzję... Skoro nie ma wymaganych 3km to po co dowóz, kiedy ja chodziłam tam do szkoły moja droga przekraczała 3km i były Pan wójt nie dał żadnego dowozu, więc to dobra wola... A do Pani ,,Gość\"... Część z dzieci z tej całej rodziny ma bliżej do nowego przystanku... Więc w czym problem. Problem leży w Was matkach... Dzieci same nie rozumieją czemu mamy każą im chodzić na przystanek który znajduje się dalej, skoro zrobili im przystanek bliżej.

  Mieszkanka


  2020-09-21 10:16:46
 • Porachunki, jak w gangsterskim filmie
  Jakiej kradzieży dopuścił się niby 33-latek??

  O co chodz


  2020-09-21 08:45:25