Wtorek, 16 Kwiecień
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina -

Reklama


Reklama

Martwy program pomocy zwierzętom


Żarty i niewybredne komentarze – to reakcja grupki gminnych radnych na widok chorego psa błąkającego się tuż przy urzędowym budynku. Tych samych radnych, którzy niespełna kwartał wcześniej uchwalili gminny program opieki nad zwierzętami. Szkoda, że go dokładnie nie przeczytali.<...


  • Data:

Żarty i niewybredne komentarze – to reakcja grupki gminnych radnych na widok chorego psa błąkającego się tuż przy urzędowym budynku. Tych samych radnych, którzy niespełna kwartał wcześniej uchwalili gminny program opieki nad zwierzętami. Szkoda, że go dokładnie nie przeczytali.

Chory, zdeformowany pies pojawił się przy budynku Urzędu Gminy akurat w czasie, gdy trwała przerwa w obradach (11 maja). Nie miał obroży, więc można przyjąć, że to zwierzę bezpańskie, chociaż w środowiskach wiejskich rzadko tak bywa. Jego widok i wygląd nikogo jednak nie zaintrygował.

- Ja nie jestem od tego – mówi sołtys Dźwierzut i radny w jednej osobie Kazimierz Malik, zapytany, czy nie powinien przypadkiem zainteresować się zwierzęciem i zainicjować działania, które ukróciłyby cierpienia psa. Bo że cierpiał – raczej nie ulegało wątpliwości. - Trudno postawić diagnozę na podstawie zdjęć. Takie objawy mogą być skutkiem kilku schorzeń – mówi Maciej Kandulski, starszy inspektor weterynaryjny ds. zdrowia zwierząt w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Szczytnie. - Jednak niezależnie od tego, jaka to choroba nie ulega wątpliwości, że to zwierzę mocno cierpi – dodaje doktor Kandulski i zgadza się też z naszą opinią, że pozostawienie psa w takim stanie samemu sobie to wręcz znęcanie się nad nim.


Reklama

Reklama

style="margin-bottom: 0cm;">Konieczność reakcji i zainteresowania ze strony chociażby radnych w tym konkretnym przypadku wynika z szeregu zapisów przyjętego przez nich programu opieki nad zwierzętami. Jest w tym programie też punkt, który mówi o edukacji mieszkańców poprzez „propagowanie odpowiedzialnej i właściwej opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz ich humanitarnego traktowania”. Można mieć tylko nadzieję, że tej edukacji nie będą prowadzili gminni radni.

Halina Bielawska

Fot. Halina Bielawska



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama