Niedziela, 26 Styczeń, Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Marianna Danuta Nowak – nowa ławnik Sądu Rejonowego w Szczytnie


Podczas ostatniej sesji rady gminy w Rozogach w tajnym głosowaniu poparto kandydaturę Marianny Danuty Nowak na ławnika Sądu Rejonowego w Szczytnie. Pani Danuta przez 36 lat pełniła funkcje dyrektora Banku Spółdzielczego w Rozogach. Jest już na emeryturze, ale jak twierdzi, ma tyle wolnego czasu, że jego część chciałaby wykorzystać w społecznym działaniu, a funkcja ławnika jej to umożliwia w bardzo szerokim spektrum.- Do objęcia funkcji ławnika nakłoniła mnie rodzina, ale nie tylko. Ostatecznie zadecydowała jednak o tym sprawa rozwodowa mojego przyjaciela - mówi pani Danuta, i dodaje, że gdy w internecie ukazała się informacja o naborze na ławnika Sądu Rejonowego w Szczytnie postanowiła się zgłosić. - Skrupulatnie sprawdziłam czy spełniam warunki, poszłam do urzędu gminy, poprosiłam o udostępnienie dokumentów i tak się zaczęło.

 

Sama procedura weryfikacji samego kandydata jest dość złożona. Osoby, które chcą kandydować na ławników, wraz z kartą zgłoszeniową muszą złożyć szereg dokumentów. Należy załączyć m.in. zaświadczenie o niekaralności, oraz własne oświadczenia o tym, że nie ma się żadnego zatargu z Temidą, nie tylko w myśl kodeksu karnego czy wykroczeń, ale także kodeksu rodzinnego i nawet ustawy karno-skarbowej.


Reklama

 

Pani Danuta nie ukrywa, że w tej roli jest to jej debiut, ale nie boi się wyzwań, jakie przed nią stoją.

 

- Przez wiele lat niejednokrotnie w sądzie stawiałam się w charakterze świadka, oczywiście w sprawach służbowych i od samego początku zarówno praca, jak i działania związane z funkcjonowaniem sądu, były dla mnie bardzo interesujące.

 

Pasją nowej ławnik sądu jest pielęgnacja dużego ogrodu oraz prowadzenie domu, a pełnienie nowej funkcji traktuje jako wspaniałą okazję do spotkań z ludźmi, poznawanie ich problemów oraz pomoc w ich rozwiązywaniu.

Reklama

 

- Chciałabym cały czas współpracować z ludźmi i nie zamykać się przed nimi. Z natury jestem odważną osobą i nie mam jakichkolwiek obaw przed nowymi wyzwaniami. Czy podzielę swoją pasję i domowe obowiązki z funkcją ławnika? Oczywiście, że tak, bo od 46 lat w takich działania i podziale obowiązków dzielnie mnie wspiera mój małżonek.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama