Poniedziałek, 17 Czerwiec, Imieniny: Aliny, Anety, Benona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Mamy potwierdzenie, McDonald's szuka działki w Szczytnie


Dominik Szulkowski z McDonald's Polska Sp. z o.o. potwierdza wcześniejsze doniesienia „Tygodnika Szczytno” o tym, że firma chce wybudować swoją restaurację w Szczytnie. Przedstawiciele sieci miesiąc temu odwiedzili nasze miasto.Co jakiś czas pojawiają się informacje, że w Szczytnie powstanie restauracja sieci KFC, czy McDONALD'S. Jak dotychczas były to jedynie plotki. Tym razem okazuje się, że coś jest na rzeczy. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, nasze miasto miesiąc temu odwiedzili przedstawiciele sieci Mcdonald's i nawet oglądali kilka lokalizacji.

 

Te informację udało nam się potwierdzić w siedzibie firmy.

 

- Polska sieć McDonald's cały czas rozwija się w tempie około 20 nowych lokali rocznie – napisał do „Tygodnika Szczytno” Dominik Szulkowski z McDonald's Polska Sp. z o.o. - I rzeczywiście, wśród miast, które bierzemy pod rozwagę, planując nowe inwestycje, jest też Szczytno. Poszukujemy odpowiedniej działki pod wolnostojący lokal, o dobrym skomunikowaniu, z dogodnym dostępem zarówno dla mieszkańców miasta, jak i podróżujących przez nie.


 

 

Kiedy dokładnie w naszym mieście mogłaby powstać restauracja McDonald's? Tego władze firmy nie precyzują.

 

Z informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom „Tygodnika Szczytno” wynika, że firma interesuje się dwiema lokalizacjami. Jedna znajduje się przy ulicy Wielbarskiej. A druga, ku której przedstawiciele McDonald's, bardziej się skłaniają, to ulica Lemańska. Chodzi o ruchliwy szlak na Wielkie Jeziora Mazurskie oraz bliskie sąsiedztwo InnoPolice.

 

Fot. zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu

 Komentarze do artykułu

Mieszkanka Szczytna

Zdecydowanie lokalizacja na MC jest ulica Wielbarska....

Szczytnianin

Nie. W ogóle nie mieszkam już w Szczytnie. Ale przyjeżdżam co jakiś czas i widzę, że na przykład przeniosła się w te okolice Biedronka, w okolicy powstają nowe osiedla bloków i jest wjazd na tę półobwodnicę, która pozwala ominąć stare centrum miasta. Szczytno ma charakter miasta tranzytowego, mało kto tu mieszka i mało kto zabawi dłużej. Więc obstawiam, że z McDonaldem w Szczytnie będzie podobnie jak z tym w Ostródzie. Główną klientelę będą stanowić przyjezdni i "przejezdni". Będą oni się poruszać najpierw z południa na północ, zanim odbiją na Wielkie Jeziora. Najpewniej będą jechać z lotniska albo Warszawy. Jeżeli z Warszawy, to ostatni McDonald w tym kierunku jest w Legionowie. Kolejny powinien być właśnie na Wielbarskiej w Szczytnie, żeby mieli szansę do niego zajechać wszyscy ludzie jadący z południa kraju. Jadący na prawdziwe Mazury z północy, zachodu i wschodu mogą w ogóle ominąć Szczytno, a i tak dojechać na Wielkie Jeziora.

MC

Nowe centrum? Piszesz tak bo mieszkasz na tej ulicy?

Szczytnianin

Z pewnością ul. Wielbarska to o wiele lepsza lokalizacja, co widać po ilości przejeżdżających pojazdów. Również ze względu na bliskość obwodnicy, która łączy drogę do Warszawy i na lotnisko i drogę do Ostrołęki. Pewnie dlatego lokalizację tam wybrała Biedronka. Teraz to się robi prawie nowe centrum, widać tam mnóstwo ludzi. Lemańska jest zaś za daleko, żeby lokalizacja była atrakcyjna też dla mieszkańców miasta.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-06-13 10:50:34

Reaktywują harcerstwo w Szczytnie

  • Poniedziałek, 2019-06-03 23:22:14

Darczyńca Werner znów w Szczytnie

  • Poniedziałek, 2019-06-03 22:25:24

Koncertowa noc muzeów w Szczytnie

  • Poniedziałek, 2019-06-03 10:32:12

KRUS z własnym „domem” w Szczytnie


Komentarze