Reklama


Reklama

Mamo, Tato jedź ostrożnie. Czekam na Ciebie w domu!


„Mamo, Tato jedź ostrożnie. Czekam na Ciebie w domu!” - pod taki hasłem funkcjonariusze z Posterunku Policji w Świętajnie przeprowadzili ostatni dzień działań profilaktyczno - edukacyjnych w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności. Do ich zaplanowanego przedsięwzięcia przyłączyły się dzieci z przedszkola „Akademia Bajek” w Świętajnie.Celem spotkania było promowanie właściwych zachowań na drodze, a także zachęcanie najmłodszych uczestników ruchu drogowego do rozmów z rodzicami na tematy będące przedmiotem przeprowadzonej w plenerze lekcji o bezpieczeństwie.

 

W piątek, 19 września przed Posterunkiem Policji w Świętajnie wspólnie z opiekunami zgromadziły się dzieci z przedszkola „Akademia Bajek” w Świętajnie. Już w progu przedszkolaki zostały przywitane przez Kierownika Posterunku Policji w Świętajnie mł. asp. Klaudiusza Rochmalskiego. Następnie dzielnicowy asp. Artur Osowiecki wspólnie z policjantką z zespołu profilaktyki społecznej Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie sierż. Joanna Manelską rozpoczęli część teoretyczną zaplanowanej wizyty.

 

Mundurowi opowiedzieli gościom o zasadach bezpiecznego korzystania z jezdni, a także o zagrożeniach wynikających z niestosowania się do przepisów ruchu drogowego. Policjanci podkreślali jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest korzystania z fotelików i pasów podczas jazdy samochodem.


Reklama

 

 

Opowiedzieli również o elementach odblaskowych, które choć wydają się tak małe to potrafią uratować ludzkie życie.

 

 

Następnie przedszkolaki pod eskortą funkcjonariuszy ruchu drogowego udały się na pobliskie przejście dla pieszych, gdzie w sposób praktyczny mogły przećwiczyć zdobytą podczas prelekcji wiedzę.

 

Ten dzień był wyjątkowo ważny zarówno dla przedszkolaków jak i policjantów. Po pierwsze był to ostatni dzień działań profilaktyczno – edukacyjnych w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności.

 

Road Safety Days to działania policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z Wizją Zero – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

 

Reklama

 

Po drugie to pierwsze spotkanie funkcjonariuszy Posterunku Policji w Świętajnie w ramach wojewódzkiego programu „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie - Otwarte Jednostki Policji”.

 

 

Po trzecie, najważniejsze, spotkanie to odbyło się pod hasłem „Mamo, Tato jedź ostrożnie. Czekam na Ciebie w domu!”. Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego zobowiązali się porozmawiać w domu z rodzicami o tym czego nauczyli się podczas lekcji o bezpieczeństwie, aby i im przypomnieć jak ważne dla ich życia i zdrowia jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Ciekawe ile zdrowych dzieci w wyniku błędnej diagnozy lekarzy (to przecież tylko ludzie) nigdy się nie narodziło? Słowo \"prawdopodobieństwo\" jest bardzo pojemne i nieprecyzyjne. Jaki będzie kolejny etap w chory sposób pojmowanej \"wolności\"? Zabijanie dzieci, które ciężko zachorują i zostaną kalekami? A może eutanazja chorych i starych rodziców, którymi nie mamy czasu ani ochoty się opiekować? W świecie, gdzie wszystko jest na pokaz , kalekim dzieckiem nie można się pochwalić. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudny i niezwykle emocjonalny temat, ale czy na pewno mamy prawo decydować o czyimś prawie do życia ?

  freedom


  2020-10-28 09:48:40
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Każdy ma prawo mieć własne zdanie i je manifestować, ale nie w taki sposób, jak dzieje się to w niektórych miastach. Demonstranci zachowują się jak rozszalałe bydło, które niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Agresja i nienawiść do niczego dobrego nie prowadzą.

  olek


  2020-10-28 09:23:40
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  seneka zapytaj też PiS ile się dołożą?

  M@t


  2020-10-28 09:00:31
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  Zwolennikm aborcji dedykuję- to dziecko ma też prawo żyć chociaż jest ciężko chore. Ci się do zbiórki pieniężnej nie dołączą się!! Za to hołota wyjdzie na ulicę!

  seneka


  2020-10-28 02:15:29
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Przydałaby się jeszcze do Mrągowa, Pisza i Ełku, bo pasażerami są nietylko mieszkańcy Olsztyna.

  darekk


  2020-10-27 18:04:31
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34