Reklama


Reklama

Małżeństwo okradało samochody z paliwa


Szczycieńscy kryminalni zatrzymali 37-letniego mieszkańca Szczytna i jego 33-letnią małżonkę. Para dokonywała kradzieży z włamaniem do pojazdów zaparkowanych na terenie miasta. Specjalizowali się w kradzieży paliwa ze zbiorników. Łącznie ukradli 1160 litrów oleju napędowego o wartości 4550 zł.Według śledczych para od połowy sierpnia dokonała kradzieży 1160 litrów oleju napędowego o łącznej wartości 4 550 złotych.

 

- Dodatkowo w trakcie ich zatrzymania kryminalni ujawnili w ich mieszkaniu środki psychotropowe w postaci amfetaminy – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Małżeństwo usłyszało już zarzuty. Za popełnione przestępstwa kradzieży z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. 37-latek odpowie jeszcze za posiadanie amfetaminy, co zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani zagrożone jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Małżeństwo wpadło we wtorek, 15 września. Tego dnia oficer dyżurny szczycieńskiej jednostki został powiadomiony, że na terenie miasta doszło do kradzieży oleju napędowego z pojazdu marki Volvo zaparkowanego na prywatnej posesji. Pokrzywdzony wycenił wartość poniesionej szkody na kwotę 720 złotych. Sprawca w nocy z 14/15 września br. po uprzednim uszkodzeniu korka wlewu, dokonał kradzieży 160 litrów oleju napędowego.


Reklama

 

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjnych jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi mieszkania położonego na terenie Szczytna. W budynku zastali 33-latkę, która na ich widok zaczęła zachowywać się nerwowo. Kobieta oświadczyła, że jest w domu sama z małymi dziećmi i próbowała uciąć dalszą rozmowę.

 

- Funkcjonariusze natychmiast zorientowali się, że 33-latka chce coś przed nimi ukryć – mówi sierżant Cyganiuk. - W jednym z zajmowanych przez nią pomieszczeń, kryminalni ujawnili substancje psychotropowe w postaci amfetaminy. Jak się okazało należały one do jej męża. 37-latek został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut posiadania narkotyków a także zarzut kradzieży oleju napędowego, do którego się przyznał.

 

 

W trakcie przesłuchania okazał się, że nie był to jedyny pojazd, do którego mężczyzna się włamał. Od 21 sierpnia do 14 września „spuścił” łącznie 1550 litrów oleju napędowego o łącznej wartości blisko 3900 złotych z dwóch autobusów i dwóch pojazdów ciężarowych.

Reklama

 

 

37-latek ostatnich dwóch kradzieży z włamaniem dokonał wspólnie i w porozumieniu z 33-letnią małżonką. Kobieta również została zatrzymana i usłyszała już zarzuty.

 

Szczycieńscy śledczy postawili 37-latkowi 4 zarzuty kradzieży z włamaniem i jeden zarzut posiadania narkotyków. 33-latka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem do dwóch autobusów i pojazdu marki Volvo.

 

 

Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem, przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast zgodnie z art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za przestępstwo posiadania narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.

A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Ciekawe ile zdrowych dzieci w wyniku błędnej diagnozy lekarzy (to przecież tylko ludzie) nigdy się nie narodziło? Słowo \"prawdopodobieństwo\" jest bardzo pojemne i nieprecyzyjne. Jaki będzie kolejny etap w chory sposób pojmowanej \"wolności\"? Zabijanie dzieci, które ciężko zachorują i zostaną kalekami? A może eutanazja chorych i starych rodziców, którymi nie mamy czasu ani ochoty się opiekować? W świecie, gdzie wszystko jest na pokaz , kalekim dzieckiem nie można się pochwalić. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudny i niezwykle emocjonalny temat, ale czy na pewno mamy prawo decydować o czyimś prawie do życia ?

  freedom


  2020-10-28 09:48:40
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Każdy ma prawo mieć własne zdanie i je manifestować, ale nie w taki sposób, jak dzieje się to w niektórych miastach. Demonstranci zachowują się jak rozszalałe bydło, które niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Agresja i nienawiść do niczego dobrego nie prowadzą.

  olek


  2020-10-28 09:23:40
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  seneka zapytaj też PiS ile się dołożą?

  M@t


  2020-10-28 09:00:31
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  Zwolennikm aborcji dedykuję- to dziecko ma też prawo żyć chociaż jest ciężko chore. Ci się do zbiórki pieniężnej nie dołączą się!! Za to hołota wyjdzie na ulicę!

  seneka


  2020-10-28 02:15:29
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Przydałaby się jeszcze do Mrągowa, Pisza i Ełku, bo pasażerami są nietylko mieszkańcy Olsztyna.

  darekk


  2020-10-27 18:04:31
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34