Czwartek, 22 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -

Reklama


Reklama

Maluchy i seniorzy w piknikowej komitywie (zdjęcia)


Czy możliwy jest Dzień Dziecka we wrześniu? - Jak najbardziej – odpowiada Paweł Krassowski, szef Stowarzyszenia Nasza Szczycieńska Ziemia. Jego stowarzyszenie, a właściwie uczestnicy projektu „Od przedszkola do seniora” realizowanego przez NSZ zorganizowało i przeprowadziło w piątek, 11 września wyjątkowy Dzień Dziecka dla przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola Kinderland w Szczytnie. - Przy okazji świętowaliśmy też 10-lecie tej placówki – dodaje pan Paweł.Atrakcji nie brakowało. Bo dzieciom i obecnym podczas świętowania seniorom przygrywał zespół Nadzieja. Do Lipnik przyjechał też prawdziwy indiański wódz. Opowiadał on o Indianach, ich zwyczajach. Uczestnicy pikniku mieli okazję na przykład postrzelać z łuku.


Reklama

 

Reklama

- Piknik w Lipniku był też doskonałą okazją do integracji uczestników naszego projektu – mówi Paweł Krassowski. - Dzieci zyskały dziadków, a seniorzy wnuczków. Wbrew pozorom w dzisiejszych czasach jednym i drugim często brakuje tej naturalnej rodziny, która musi na przykład emigrować za chlebem. Nasz projekt „Od przedszkola do seniora” integruje dzieci, młodzież i seniorów. Wspólne zajęcia sprawiają, że rodzą się prawdziwe sympatie i przyjaźnie mimo często solidnej różnicy lat. Ogromnie mnie to cieszy. Seniorzy mają wielki potencjał. Trzeba tylko dać im szansę i nie spychać ich na margines życia.

 

Piknik w Lipniku był częścią projektu AKTYWNE SZCZYTNO - OD PRZEDSZKOLA DO SENIORA dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020. Był w pełni zrealizowany przez jego uczestników.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2020-10-19 18:58:27

Ratusz zostanie sprzedany na hotel? (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 20:50:48

Rusek Mały ze słoneczną aleją (zdjęcia)

  • Niedziela, 2020-10-18 19:34:02

Dęte nie są nudne (zdjęcia)

Reklama


Komentarze