Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Makabryczny wypadek podczas prac polowych, nie żyje 57-letni rolnik


W sobotę na polu w okolicach Księżego Lasku doszło do tragedii. W trakcie prac polowych maszyna rolnicza, służąca do belowania siana, wciągnęła nogi 57-letniego rolnika. Po przewiezieniu do szpitala mężczyzna zmarł.Do tragedii doszło 17 lipca około godziny 21. Mężczyzna wspólnie z synem pracowali na polu. W pewnym momencie maszyna najprawdopodobniej zacięła się. 57-latek być może próbował ją samodzielnie naprawić.

 

Uruchomiony mechanizm wciągał mu nogi. Na miejscu dramatu pojawili się strażacy oraz ratownicy medyczni i policjanci.

 

57-latka udało się oswobodziciel. Niestety obrażenia okazały się na tyle poważne, że po przewiezieniu do szpitala mężczyzna zmarł.

 

Okoliczności tragedii wyjaśniają policyjni śledczy pod nadzorem prokuratury.


Reklama

 

Reklama

Strażacy apelują do rolników o większą ostrożność, bo to kolejny tak tragiczny wypadek na przestrzeni ostatnich lat w rolnictwie w naszym powiecie.

 

- Zdajmy sobie sprawę z tego, że czas letni to najbardziej pracowity okres dla rolników – mówi kapitan Łukasz Wróblewski z KP PSP w Szczytnie. - Wysokie temperatury, ciężka praca, zmęczenie sprawiają, że idziemy na skróty. Ale to może być bardzo niebezpieczne. Niedopuszczalne jest popychanie w belownicach znajdującego się tam materiału ręką, czy nogą. Jeśli już ktoś to robi, to niech wykorzysta jakiś długi kij, widły, coś co w każdej chwili możemy puścić, gdy maszyna ruszy. Choć i to nie jest najlepsze rozwiązanie. Najlepiej wyłączyć maszynę i wyciągnąć zator ręcznie. Wiem, że jest to praco i czasochłonne. Ale najbezpieczniejsze.

 

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka. Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama