Środa, 21 Sierpień, Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Maja Rykowska z medalem od mistrza Nastuli


Maja Rykowska z Gwardii Szczytno w Sochaczewie wywalczyła złoty medal podczas międzynarodowego turnieju judo dzieci i młodzików. Medal Mai osobiście wręczył mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula.W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników z naszego kraju, w tym troje judoków Gwardii Szczytno, oraz reprezentanci Włoch, Ukrainy i Białorusi.

 

 

Najlepiej zaprezentowała się Maja Rykowska, która w wadze do 56 kg w kategorii dzieci starsze wywalczyła złoty medal, czym zasłużyła sobie na wyróżnienie trenera Tadeusza Dymerskiego.

 

- W drodze do zwycięstwa pokonała dwie zawodniczki z Białorusi – relacjonuje trener Tadeusz Dymerski. - Pierwszą walkę zwyciężyła zdecydowanie efektownym rzutem. Druga walka skończyła się dopiero po dogrywce, która potwierdziła dominację Mai.


 

W tej samej kategorii wiekowej, w wadze do 50 kg walczył Bartosz Kukliński, który tym razem musiał uznać wyższość swoich konkurentów. W walce o wejście do strefy medalowej stoczył bój z zawodnikiem, który zdobył medal w swojej kategorii wiekowej oraz zaliczył równie udany występ w wyższej kategorii.

 

 

Brązowy medal w kategorii wiekowej młodzików i w wadze do 66 kg zdobył Wiktor Dodajewski, który w drodze do podium stoczył efektowne pojedynki. Zakończenie zawodów miało uroczystą oprawę. Medale i nagrody zawodnikom wręczał mistrz olimpijski w judo Paweł Nastula.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze