Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Magda Gessler zainwestowała w browar w Szczytnie


Magda Gessler zainwestowała w spółkę Mazurska Manufaktura, do której należy zabytkowy budynek szczycieńskiego browaru. Gessler będzie właścicielem 13 500 akcji spółki, o wartości 401 tys. 625 zł. Zaangażuje się również w promocję.Akcjonariuszy o tym fakcie poinformował już oficjalnie prezes zarządu spółki Jakub Gromek.

 

- Chciałbym w pierwszej kolejności poinformować wszystkich naszych aktualnych akcjonariuszy oraz pracowników, o fakcie inwestycji w nasz projekt przez Panią Magdę Gessler – można przeczytać w komunikacie.

 

 

- Łącznie Pani Magda będzie właścicielem 13.500 akcji o wartości 401.625,00 PLN. Dodatkowo Pani Magda zdecydowała się zaangażować w promocję emisji naszych akcji, taki fakt jesteśmy zobowiązani zglosić do KNF, który ma jeden dzień na przeanalizowanie wszystkich dokumentów - czytamy dalej. - Cała procedura weryfikacji powinna zakończyć się 14 maja 2019, wtedy będziemy mogli oficjalnie na wszystkich platformach oraz na stronie emisji umieścić odpowiednie informacje, a Pani Magda będzie informować o tym fakcie za pośrednictwem swoich portali społecznościowych. Bardzo nam miło również z tego powodu, że osobiście będzie obecna na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy w przyszłym roku.

 

Fot.

http://www.magdagessler.pl/Obrazki/magda_gessler.gif

 

 

Przypomnijmy.

 

 

Każdy może stać się współwłaścicielem browaru w Szczytnie. Od wtorku, 2 kwietnia, ruszyła sprzedaż akcji spółki Mazurska Manufaktura, do której należy ten zabytkowy obiekt. Od momentu nabycia browaru wszystkie działania nowego właściciela są zdeterminowane na odrestaurowanie obiektu. Teraz podejmuje on kolejną taką próbę.

 


Mazurska Manufaktura Alkoholi ma swoją siedzibę w historycznym, założonym w 1898 roku browarze w Szczytnie. Obiekt mieści się nad brzegiem Jeziora Domowego Dużego. To jedno z atrakcyjniejszych miejsc w Szczytnie. Firma zajmuje się w tej chwili produkcją alkoholi. Ale marzeniem prezesa zarządu spółki Jakuba Gromka jest odrestaurowanie obiektu oraz ruszenie z produkcją historycznego i znakomitego piwa Jurand.


 

 

Akcję nadzoruje KNF

 

    - Jesteśmy już właścicielem marki i receptury tego piwa – mówi „Tygodnikowi Szczytno” Jakub Gromek. - Chcemy rozwijać Mazurską Manufakturę, ale bardzo zależy nam też na odrestaurowaniu browaru, bo to naprawdę przepiękny obiekt. Stąd decyzja o wyemitowaniu akcji Mazurskiej Manufaktury.

 

Firma wypuściła na rynek 142 tys. 857 akcji, z których każda jest warta 29 zł i 75 groszy. To 12,5 procent wycenionej wartości spółki. Cała operacja nadzorowana jest przez Komisję Nadzoru Finansowego, co gwarantuje przeprowadzenie jej zgodnie z polskim prawem.

 

Akcje Mazurskiej Manufaktury można kupić za pośrednictwem strony internetowej
www.mazurskamanufaktura.beesfund.com

 

 

 

Lokalni ambasadorzy

 

    - Dla nas będzie liczył się każdy akcjonariusz, nawet taki, który nabędzie jedną akcję – mówi Jakub Gromek. - Szukamy nabywców tu w powiecie szczycieńskim, województwie warmińsko-mazurskim, bo cenimy lokalność i wiemy, że ci ludzie będą najlepszymi ambasadorami browaru w Szczytnie i marek z nim związanymi.

 

Jak zapowiada prezes Gromek każdy akcjonariusz, nawet z jedną akcją, co najmniej raz do roku będzie brał udział w specjalnym spotkaniu, na którym będą przedstawiane informacje na temat spółki i samego browaru.

 

Akcje Mazurskiej Manufaktury można kupować przez najbliższe dwa miesiące. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie
www.mazurskamanufaktura.beesfund.com
lub po prostu przyjść do szczycieńskiego browaru.

 

 

 Komentarze do artykułu

ktoś

Coś zaczyna się dziać. Fajnie :)

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54