Niedziela, 17 Październik
Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła -

Reklama


Reklama

Mądrzy seniorzy nie dali się oszukać metodą na „wypadek”


Pięcioro seniorów ze Szczytna zasłużyło na ogromne pochwały: 73-, 65-, 62-, 68- i 92-latkowie. Zachowali oni czujność nie dali się oszukać bezwzględnym przestępstwom, którzy żerują na dobrym sercu i ludzkiej naiwności. Tym razem przestępcy podawali się za prokuratora bądź policjanta i żądali ogromnych kwot pieniędzy za uwolnienie od kary ich najbliższych członków rodziny, rzekomych sprawców wypadków drogowych.Wczoraj (16.03.21r.) po godzinie 12:00 telefon dyżurnego szczycieńskiej komendy nie przestawał dzwonić. Okazało się, że bezwzględni oszuści ponownie „zaatakowali” i próbowali wyłudzić ogromne kwoty pieniędzy od mieszkańców naszego miasta.

 

Jako pierwsza telefon odebrała 73-latka, która w słuchawce telefonu usłyszała:

 

„Z tej strony Prokurator. Pani córka spowodowała bardzo poważny wypadek, w którym ucierpiała inna kobieta. Córka obecnie znajduje się w szczycieńskiej jednostce policji. Jest szansa uwolnić ją od kary, ale musi Pani natychmiast wpłacić pieniądze w kwocie 80 tys. złotych”.

 

Kilka minut później telefon od oszusta odebrał 65-letni mężczyzna, który miał przekazać kwotę 85 tyś. złotych za uwolnienie od kary swojego znajomego. Z relacji mężczyzny wynikało, że otrzymał on wiadomość, że zastępujący go w pracy kolega spowodował wypadek.


Reklama

 

- 62-latka zaś miała 15 minut na przygotowanie pieniędzy w kwocie 65 tys. złotych po, które zgłosić się miał rzekomy policjant - relacjonuje schemat działania przestępców sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. -  W tym przypadku zięć kobiety miał być sprawcą wypadku drogowego.

 

Do 68-latki zadzwonił mężczyzna podając się za jej syna. Miał on oświadczył, że jest sprawcą zdarzenia drogowego. Oszust dodał, że pilnie potrzebuje 70 tys. złotych, dzięki temu nie trafi do więzienia.

 

Ostatni telefon, tego dnia, oszuści wykonali do 92-letniej mieszkanki Szczytna. Poinformowali ją, że jej wnuczek również spowodował wypadek. Może on uniknąć odpowiedzialności, jednak potrzebuje natychmiast wpłacić pieniądze w kwocie 50 tys. złotych.

 

Na szczęście mieszkańcy naszego miasta zachowali „zimną krew” i nie dali się oszukać bezwzględnym przestępcom. Odłożyli słuchawki telefonów i skontaktowali się z „rzekomymi” sprawcami wypadku uzyskując informację, że do takich zdarzeń nie doszło.

Reklama

 

- W związku z tym, że tego typu oszustwa za jakiś czas mogą się powtórzyć, ponownie uczulamy wszystkich mieszkańców, nie tyko osoby starsze, o ostrożność - apeluje sierżant Izabela Cyganiuk. - Pamiętajmy, że pomysłowość i przebiegłość przestępców nie zna granic. W przypadku otrzymania takiego telefonu należy się rozłączyć i skontaktować z osobą najbliższą, której sprawa ma rzekomo dotyczyć. Pamiętajmy również, że policjanci nigdy nie żądają przekazania pieniędzy, a w celu zweryfikowania czy rzeczywiście dany funkcjonariusz pracuje w komendzie, należy skontaktować się z miejscową jednostką policji.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury ma nowego prezesa
  Pompowanie pieniędzy w coś co nie ma.racji bytu to specjalność olsztyńskich oficjeli. Ilość pieniedzy która została wypompowana w ta super inwestycje nigdy się nie zwróci o dochodach nie wspominając.

  szczytno


  2021-10-16 14:35:36
 • Wójt bez „korony”, gmina w „ogonie” szczepień
  No i ludzie powinni brać przykład. Jak by się nikt nie szczepił i w maskach nie chodził to żydokomuna by odpuściła ze swoim pseudowirusem.

  Waldek


  2021-10-16 06:43:39
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Już od dawna się o tym mówi, tylko radni nie słuchają przedsiębiorców. Na naszym terenie jest duży potencjał.Przede wszystkim ustalić plan jakich inwestorów można ściągną na nasze piękne Mazury. Szkoda, że tyle fajnej przestrzeni zostało wykorzystne pod super markety. Słabo zarządzająca kadra z przykrością to informuje. Piękne miejsce wydobycie zamku tam powinno kwitnąć restauracjami z wielkiego wydarzenia. Masę zabytkow nie wykorzystanych a ciągle niszczą spustoszone budynki. Pisać każdy może a, gdzie działania i czyny. Narazie to tylko wirtualnie patrzę na zieleń, chodniki i lawczki wykorzystne w tak pięknym miejscu jak deptak Palcu Juranda. Brak szacunku i zrozumienia dla drugiego człowieka, walkaa i pogoń, żeby być na czele wirtualnego Świata.

  Tajemniczy gość


  2021-10-15 23:27:00
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  A spalić dziada.

  Kurczak


  2021-10-15 21:44:20
 • Czyste powietrze z większą kasą
  Spokojnie Kakr...nie udusisz się \"smogiem\", bo zwyczajnie nie zdążysz.... wcześniej albo zamarzniesz, albo umrzesz z głodu, bo wydasz większość z domowego budżetu na gaz :D Ceny gazu już poszły trzykrotnie w górę, a to dopiero początek...współczuje tym co zamienili piece węglowe na gazowe :) Załatwili was eko-talibowie, poczujecie to jeszcze tej zimy. W Krakowie zakazano palenia w kominku, zabroniono pieców węglowych, wszystko to w celu poprawienia fatalnego powietrza, a smog jak jest tak jest i będzie, bo Kraków usytuowany jest w niecce. Ale niektórzy ludzie są głupi...

  XXX


  2021-10-15 21:28:57
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Do włodarza....w miejscowości Rańsk właściciele pewnego gospodarstwa od lat wynoszą pozostałości po lecie, jesieni.... Robią kompostownik po drugiej stronie swojej posiadlosci, czyli po drugiej stronie ulicy. Kierunek Jeleniowi...

  Martyna


  2021-10-15 21:22:00
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Czy radny Tomasz wie ile jest 2+2? Zapewne odpowie 9 w moim portfelu.....

  Karolina


  2021-10-15 21:18:02
 • Dyskutują o cenach śmieci, w budżecie brakuje 2 mln zł
  Ktoś wybrał tych nieuków. Czy dla większości radnych miejskich matematyka jest niezrozumiała?

  Grzegorz


  2021-10-15 21:16:42
 • Tajemniczy inwestor zaskoczył radnych, nie Ikea, nie Intel, ale COŚ
  Mam w dupie Szczytno stołek się liczy a Mańkowski przed wyborami obiecywał zakłady przetworcze i gdzie one powstały?

  TomaszŁ


  2021-10-15 19:08:34
 • Łzy po różach, bezkarne zniszczenia
  Sołtys solidny nawet że świetlicy nie można korzystać bo piłeczki od tenisa stołowego się niszczą jak się odbijają więc lepiej zamknąć.

  Wojtek diabeł


  2021-10-15 18:45:46

Reklama