Reklama


Reklama

Ma na koncie udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wpadł w Wielbarku


Policjanci ze Szczytna zatrzymali dziś nad ranem 38-letniego mieszkańca woj. śląskiego, który poszukiwany był Listem Gończym oraz Europejskim Nakazem Zatrzymania w związku z popełnionymi, licznymi przestępstwami paserstwa i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej.Dziś nad ranem, policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy zauważyli przejeżdżający przez miejscowość Wielbark pojazd marki Audi. Kierowca na widok oznakowanego radiowozu, gwałtownie przyśpieszy i zjechał w okolice jednego z osiedli.


Reklama

 

Reklama

- Funkcjonariusze natychmiast podjęli wobec kierowcy interwencję – mówi sierżant Izabela Cygnaniuk ze szczycieńskiej policji. - Za „kółkiem” pojazdu siedział 38-letni mieszkaniec woj. śląskiego. Mundurowi przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Był trzeźwy. Następnie zweryfikowali jego dane w policyjnych systemach informatycznych. Okazało się, że 38-latek poszukiwany był Listem Gończym i Europejskim Nakazem Zatrzymania wystawionym 11.03.2020r., w związku z zarzutami dotyczącymi paserstwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto, poszukiwany był przez Komendę Miejską w Bytomiu, celem ustalenia miejsca jego pobytu.

 

W trakcie kontroli okazało się także, że 38-latek, który kierował Audi nie posiadał nigdy prawa jazdy, za co został ukarany mandatem karnym w kwocie 500 złotych.

 

Zgodnie z decyzją Sądu Okręgowego w Katowicach, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Zakładu Karnego, gdzie spędzi najbliższe 2 lata i 28 dni.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze