Reklama


Reklama

Müller: w czwartek zostaną przedstawione decyzje dotyczące funkcjonowania szkół podstawowych


W czwartek przedstawione zostaną decyzje dotyczące sposobu funkcjonowania szkół podstawowych - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller. W tej chwili brane są pod uwagę warianty pracy zdalnej, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas - dodał. 

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę w Sejmie, że na kolejnym posiedzeniu sztabu kryzysowego "z wysoką dozą prawdopodobieństwa" zostanie podjęta decyzja o tym, że wyższe klasy szkół podstawowych przejdą na nauczanie zdalne bądź hybrydowe.



Müller powiedział w środę na konferencji prasowej, że "decyzje dotyczące tego, w jaki sposób będą funkcjonowały szkoły podstawowe, przynajmniej w części, będą ogłoszone w dniu jutrzejszym".

 

Jak dodał, w środę i czwartek będą trwały jeszcze ostatnie ustalenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

 

"W tej chwili brane są pod uwagę zarówno warianty pracy zdalnej szkół, jak i hybrydowej, ale uzależnione od konkretnych klas. Czyli spodziewać się możemy raczej decyzji związanych z określonymi stopniami klas, to znaczy konkretnymi oddziałami klasowymi, konkretnymi rocznikami, które miałyby przechodzić na pracę zdalną lub hybrydową. Ale tak, jak mówię, te decyzje będą ogłoszone jutro" - powiedział rzecznik rządu.


Reklama

 

W związku z rozwojem epidemii od poniedziałku wprowadzono już zmiany w działaniu szkół średnich. Te w żółtej strefie przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W liceach i technikach w strefie czerwonej nauka odbywa się w pełni zdalnie.

 

(PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ mok/

Reklama



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    debil

    w4567


    2020-12-01 14:25:28
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

    obserwator


    2020-11-30 23:56:03
  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

    pawełek


    2020-11-30 23:54:45
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

    !!!!! do Do


    2020-11-30 22:35:40
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

    Nikt


    2020-11-30 20:43:25
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

    Do !!!!!


    2020-11-30 17:44:00
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

    teresa


    2020-11-30 14:31:37
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

    mieszkaniec


    2020-11-30 14:09:11
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

    !!!!!


    2020-11-30 12:25:42
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Znowu Żuchowskiemu szczęka opadła i ją maseczką podtrzymuje, pewnie przed fleszem z aparatu aby nie było wątpliwości co do darczyńcy.

    Szczytnianin


    2020-11-30 10:04:50