Wtorek, 16 Kwiecień
Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina -

Łucznictwo szkolne i korespondencyjne

Wiktor Góralski, Barbara Krajewska, Lila Zarzecka i Mariusz Jurczak – to zwycięzcy III Mikołajkowego Turnieju Łuczniczego. Zawody odbyły się w Szczytnie, a dokładnie w Szkole Podstawowej nr 2. Rywalizowało 31 zawodników.

• Data:

W kategorii dzieci wygrał Wiktor Góralski, drugie miejsce przypadło Mirkowi Turkiewiczowi. W kategorii młodzież – wygrała Barbara Krajewska, miejsce drugie zajął Antoni Iwanicki, a trzecie Wiktoria Kalinowska. W kategorii seniorka pierwsze miejsce przypadło gościowi – Lili Zarzeckiej, drugie Wiktorii Maciejewskiej, trzecie Agnieszce Jurczak. W kategorii senior miejsce pierwsze zajął Mariusz Jurczak, drugie Sylwester Góralski, a trzecie Bolesław Dudek.

W niedzielę z kolei odbyła się XXIV runda turnieju korespondencyjnego, gdzie wyniki wysyłane są do głównego organizatora, którym są Bydgoscy Łucznicy. W tej edycji wyniki spłynęły z trzech krajów w sumie od 125 łuczników. Na Ukrainie strzelano w sześciu miejscowościach, w Grecji w Atenach, a Polskę reprezentowały miejscowości z całego kraju. W swoich kategoriach nasi reprezentanci zajęli odpowiednio: łuk tradycyjny dorośli – Bolesław Dudek 2 miejsce, Jarosław Zaręba 22 miejsce, Sławomir Maciejewski 26 miejsce, łuk tradycyjny junior – Wiktoria Maciejewska 1 miejsce, łuk tradycyjny młodzik – Weronika Maciejewska 1 miejsce, łuk tradycyjny Hunter junior – Damian Turkiewicz 1 miejsce, łuk tradycyjny Hunter senior – Sylwester Góralski 9 miejsce.