Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

Łucja ze złotem i czekiem na 500 zł od burmistrza (zdjęcia)


Karatecy ze Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate wygrali drużynowe zmagania podczas turnieju Bartoszyce Cup 2020. Łącznie zdobyli aż 15 medali indywidualnych. Dla naszych sportowców były to ostatnie zawody w tym roku. W zawodach wzięło udział 145 zawodników z 15 klubów z całej Polski.Z roku na rok zawody w Bartoszycach cieszą się coraz większą popularnością. W tym roku pojawili się na nich karatecy z tak odległych miejscowości jak: Sandomierz, Tarnów, Morawica, Kielce czy Warszawa. Dzięki temu poziom turnieju ciągle rośnie a nasi zawodnicy mogą rywalizować z najlepszymi, i jak się okazuje bardzo skutecznie.

 

W klasyfikacji drużynowej byli bezkonkurencyjni. Wyprzedzili gospodarzy oraz ekipę z Inowrocławia.

 

- Jestem niezmiernie dumny z postawy naszych podopiecznych – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. – Kolejny raz potwierdzili oni, że należy się z nimi liczyć a system szkoleniowy, który realizujemy po prostu się sprawdza.

 

Na szczególne wyróżnienie zasługuje postawa Łucji Dragun, która w walce finałowej z żelazną konsekwencją realizowała założoną taktykę i dzięki temu wygrała z dużo silniejszą zawodniczką z Sandomierza.

 

Miło było również, kolejny raz oglądać Aleksa Dragun i Maksymiliana Zembrzuskiego, w walce finałowej. Świetny występ zaliczyła Natalia Hajn, która ostatnio walczy ze zmiennym szczęściem, lecz tym razem wszystko ułożyło się po jej myśli.

 

Doskonale poradził sobie Antoni Szczepanek, który tego dnia w kat. 11-12 lat nie miał sobie równych. Serce na macie zostawił Filip Kandybowicz i choć zajął II miejsce to należą mu się duże brawa za determinację i ogromną wolę walki.


Reklama

 

Podobnie Jan Rogala, który był „tylko" trzeci to nie ma się czego wstydzić, ponieważ robił wszystko co w jego mocy, ale tym razem przeciwnik z Ełku okazał się minimalnie lepszy. Było to walka godna finału.

 

- Wszystkim zawodnikom SKKK należą się ogromne podziękowania, za postawę, wolę walki i wspaniałą atmosferę, którą stworzyli na zawodach. – komentuje shihan Piotr Zembrzuski. - Wszyscy mocno się wspierali oraz dopingowali podczas walk, widać było drużynę a nie pojedynczych zawodników, to bardzo pomaga, dodaje skrzydeł, szczególnie tym najmłodszym. Jak zwykle świetną robotę wykonały, sensei Ewelina Mirosław i senpai Emilia Gwiazda i w dużej mierze te 15 medali indywidualnych to ich zasługa.

 

Stało się już tradycją, że na zakończenie turnieju Bartoszyce Cup osoby, które wygrały swoje kategorię wiekowo-wagowe uczestniczą w losowaniu nagrody specjalnej ufundowanej przez burmistrza miasta Piotra Petrykowskiego. Drugi raz z rzędu nagroda, którą jest 500 zł trafiła do naszej zawodniczki Łucji Dragun. Serdecznie gratulujemy.

Łucja Dragun odbiera nagrodę specjalną.

Reklama

 

 

A oto pełna lista medalistów Bartoszyce Cup 2020:

 

I miejsce:

Łucja Dragun

Maksymilian Zembrzuski

Antoni Szczepanek

Natalia Hajn

 

II miejsce:

Aleks Dragun

Martyna Wiśniewska

Alan Grzegorczyk

Nadia Tyczyńska

Filip Kandybowicz

Katarzyna Młynarczyk

 

III miejsce:

Paula Wąsewicz

Emil Pędowski

Grzegorz Hajn

Michał Kirkuć

Jan RogalaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze