Czwartek, 23 Styczeń, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Lubawa poprowadzi Szczytno do Cittaslow


Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna gościł w czwartek w Lubawie, która jest miastem opiekunem Szczytna w procesie naszego przystąpienia do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Dobrego Życia Cittaslow.Dzięki przynależności do stowarzyszenia miastu udało się pozyskać pieniądze na rewitalizację m.in. historycznych uliczek.

 

 

Lubawa jest 10-tysięcznym miastem dobrze rozwiniętym gospodarczo z niskim bezrobociem. Zlokalizowanych jest tutaj wiele prężnie działających przedsiębiorstw. Większość z nich to rodzinne firmy prowadzone przez kolejne pokolenia. Jak mówi Maciej Radtke Burmistrz Lubawy - jest to miasto ludzi przedsiębiorczych.


Reklama

Reklama

 

 

W Lubawie działa około 10 klubów sportowych, Młodzieżowa Rada Miasta oraz Uniwersytet III Wieku. W sieci Cittaslow Lubawa jest od 2012 roku.Komentarze do artykułu

Mirek

Oczywiście, że mój wpis trzeba traktować sarkastycznie. Jednak muszę napisać gdzie tych tirów jeździ mniej, a konkretniej na ul. Odrodzenia czyli w centrum miasta, a nie na ul. Pasymskiej która ścisłym centrum nie jest, choć ulica sama w sobie bardzo przyjemna. Otóż wg moich wyliczeń, aktualnie w ciągu jednej godziny w środku dnia jeździ o 17 tirów mniej niż było to przed remontem przejazdu kolejowego. Czyli co ? Udało się! Inna sprawa, że nie jestem w stanie określić czy na taki stan rzeczy nie mają wpływu ogromne korki w mieście...Pozdrawiam

xyz

Czytam komentarze i oczom nie wierzę. Podobno dzięki Burmistrzowi i remontowi przejazdu kolejowego zmalał ruch tirów w centrum Szczytna. Chyba tylko na Warszawskiej. Co za bełkot? Przypominam że za tydzień przejazd będzie otwarty i wszystko wróci do starego porządku, a raczej starego bałaganu. Zastanawia mnie tylko gdzie tych tirów jest mniej?

Jan Mazur

Mirku mam nadzieję, że zamieszczony przez Ciebie wpis należy traktować jako sarkastyczny. W przeciwnym wypadku nie jesteś mieszkańcem Szczytna lub mieszkasz w okolicach Rudki. Jak napisała poniżej \"marzena\" ...w Szczytnie królują ciężarówki, korki i spaliny..., taka jest prawda. Zapraszam na moją ulicę Pasymską, tu każdy przekona się jak jest na prawdę.

Mirek

Po pierwsze Lubawa jest ładnym miastem, a Pasym...sam wiesz jak jest. Po drugie jeśli chodzi o cittslow to nie każde miasto może być naszym miastem wprowadzającym do tego programu. Dlatego trzeba jeździć do Lubawy i Lidzbarka Warmińskiego, takie przepisy. Teraz trochę z innej beczki. Podczas kampanii wyborczej było sporo głosów, żeby wyprowadzić tranzyt z centrum miasta. Według mnie udało się to burmistrzowi, choć osobiście w to nie wierzyłem. Remont przejazdu kolejowego sprawił, że w centrum miasta jeździ znacznie mniej tirów. I takich ludzi nam potrzeba!

Jonny

Pasym też jest cittaslow. Po co jeździć do Lubawy??

mieszkaniec NSZ

Na miejscu Burmistrza Lubawy zastanowił bym się mocno. Reputacja stracona jak nic. Czy warto???

marzena

Lubawa może sobie pozwolić na piękne uliczki-deptaki, rynek z fontanną ponieważ tranzyt omija miasto z dala. Natomiast w Szczytnie królują ciężarówki, korki i spaliny. Czyli zaprzeczenie filozofii Cittaslow.

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • 105 km/h w Dąbrowach i... już po prawie jazdy
  Noo niech staną na ruska Zabiele w stronę oczyszczalni zamykają budziki
  Autor: Atom
  2020-01-23 13:47:47
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  ustawa ustawą fakt jest do poprawy ale z takiego typu \"śmieciami\" to chyba nie ma p;roblemu, ludzie sami wezmą kosze i kartony ....
  Autor: normalny
  2020-01-23 13:08:37
 • Koperta czy dobre słowo?
  Po co oszukiwać. Oczywiście mówią ofiara, ale.... nie mniej niż....
  Autor: h
  2020-01-23 12:36:37
 • Szczytno stawia na sport od najmłodszych lat
  Z tą troską to nie do końca tak. Wieść gminna niesie, że dyrektorem szkoły będzie eks naczelnik Dobroński, skompromitowany przez seksankiety. Już nie raz ,,zadbał\'\' o dobro naszych dzieci, więc o ich rozwój nie byłbym taki spokojny. Czy naprawdę nie ma innych kompetentnych kandydatów?
  Autor: Rodzic
  2020-01-23 11:35:08
 • Osoba, która pracowała w urzędzie...
  Osobnik kulturalny to taki, który potrafi znaleźć się w różnych sytuacjach- tych trudnych również. Miałeś 3 dni na zredagowanie pożegnania (żona mogła pomóc wszak nauczycielką jest.....). Kultury człowieku i pokory trochę. Nie będziesz wiecznie na piedestale władzy a i śmierć kiedyś nadejdzie. Ktoś może powie wtedy to ten, co w kabarecie dźwierzuckim się przebierał, taaki gruby. Beznadziejne zachowanie, a tłumaczenie wyjątkowo prymitywne.
  Autor: mieszkaniec
  2020-01-23 08:26:43
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  I co komu da, że wina będzie po stronie kierowcy jak poszkodowany skończy w szpitalu, oby tylko. Odwołuję się do świadomości ludzi i ich wyobraźni. Kierowca musi przewidywać zdarzenia na drodze i pieszy też. Jeżeli w połowie pasów ktoś przejechał Ci po paznokciach, to gdzie był jak wchodziłaś na pasy. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i trzeba brać pod uwagę że może właśnie jechać zwykły burak. Dochodząc do przejścia widać czy kierowca zwalnia reagując na to że mamy zamiar przejść, jeżeli dociska to się nie wpychamy, buraka w pietruszkę nie zmienisz a życie to ŻYCIE. Nawet szlabany na przejściu sprawy nie załatwią, bo znajdzie się debil który będzie chciał je ominąć. A z tym teleportowaniem to fajna sprawa, też chciałbym umieć.
  Autor: Do A
  2020-01-23 07:25:18
 • Osoba, która pracowała w urzędzie...
  Nosorożcu weź Ty się za robotę bo o Tobie na dzień dzisiejszy można powiedzieć- persona, która przychodziła często do Urzędu Gminy a czasami pajacowała na scenie GOK-u.
  Autor: Podpowiadacz
  2020-01-23 00:25:26
 • Dziś i krowa zaprzyjaźnia się z komputerem
  I co dupa z tego wyszła. Nowinki heee dobre sobie
  Autor: Hello
  2020-01-22 21:30:44
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
  Autor: Włodzimierz Dudek
  2020-01-22 15:26:17
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
  Autor: A.
  2020-01-22 15:03:12

Reklama