Poniedziałek, 16 Wrzesień, Imieniny: Albina, Lolity, Ronalda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Lubawa poprowadzi Szczytno do Cittaslow


Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna gościł w czwartek w Lubawie, która jest miastem opiekunem Szczytna w procesie naszego przystąpienia do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Dobrego Życia Cittaslow.



Dzięki przynależności do stowarzyszenia miastu udało się pozyskać pieniądze na rewitalizację m.in. historycznych uliczek.

 

 

Lubawa jest 10-tysięcznym miastem dobrze rozwiniętym gospodarczo z niskim bezrobociem. Zlokalizowanych jest tutaj wiele prężnie działających przedsiębiorstw. Większość z nich to rodzinne firmy prowadzone przez kolejne pokolenia. Jak mówi Maciej Radtke Burmistrz Lubawy - jest to miasto ludzi przedsiębiorczych.


 

 

W Lubawie działa około 10 klubów sportowych, Młodzieżowa Rada Miasta oraz Uniwersytet III Wieku. W sieci Cittaslow Lubawa jest od 2012 roku.



Komentarze do artykułu

Mirek

Oczywiście, że mój wpis trzeba traktować sarkastycznie. Jednak muszę napisać gdzie tych tirów jeździ mniej, a konkretniej na ul. Odrodzenia czyli w centrum miasta, a nie na ul. Pasymskiej która ścisłym centrum nie jest, choć ulica sama w sobie bardzo przyjemna. Otóż wg moich wyliczeń, aktualnie w ciągu jednej godziny w środku dnia jeździ o 17 tirów mniej niż było to przed remontem przejazdu kolejowego. Czyli co ? Udało się! Inna sprawa, że nie jestem w stanie określić czy na taki stan rzeczy nie mają wpływu ogromne korki w mieście...Pozdrawiam

xyz

Czytam komentarze i oczom nie wierzę. Podobno dzięki Burmistrzowi i remontowi przejazdu kolejowego zmalał ruch tirów w centrum Szczytna. Chyba tylko na Warszawskiej. Co za bełkot? Przypominam że za tydzień przejazd będzie otwarty i wszystko wróci do starego porządku, a raczej starego bałaganu. Zastanawia mnie tylko gdzie tych tirów jest mniej?

Jan Mazur

Mirku mam nadzieję, że zamieszczony przez Ciebie wpis należy traktować jako sarkastyczny. W przeciwnym wypadku nie jesteś mieszkańcem Szczytna lub mieszkasz w okolicach Rudki. Jak napisała poniżej \"marzena\" ...w Szczytnie królują ciężarówki, korki i spaliny..., taka jest prawda. Zapraszam na moją ulicę Pasymską, tu każdy przekona się jak jest na prawdę.

Mirek

Po pierwsze Lubawa jest ładnym miastem, a Pasym...sam wiesz jak jest. Po drugie jeśli chodzi o cittslow to nie każde miasto może być naszym miastem wprowadzającym do tego programu. Dlatego trzeba jeździć do Lubawy i Lidzbarka Warmińskiego, takie przepisy. Teraz trochę z innej beczki. Podczas kampanii wyborczej było sporo głosów, żeby wyprowadzić tranzyt z centrum miasta. Według mnie udało się to burmistrzowi, choć osobiście w to nie wierzyłem. Remont przejazdu kolejowego sprawił, że w centrum miasta jeździ znacznie mniej tirów. I takich ludzi nam potrzeba!

Jonny

Pasym też jest cittaslow. Po co jeździć do Lubawy??

mieszkaniec NSZ

Na miejscu Burmistrza Lubawy zastanowił bym się mocno. Reputacja stracona jak nic. Czy warto???

marzena

Lubawa może sobie pozwolić na piękne uliczki-deptaki, rynek z fontanną ponieważ tranzyt omija miasto z dala. Natomiast w Szczytnie królują ciężarówki, korki i spaliny. Czyli zaprzeczenie filozofii Cittaslow.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-08-30 13:18:08

Szczytno kochali już po raz dziewiąty

  • Czwartek, 2019-08-29 10:25:58

Strongmani podbili Szczytno (zdjęcia)

  • Środa, 2019-07-17 18:47:06

Mistrzowski miting w Szczytno


Komentarze

  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Ale to muasto ma przedstawicieli.... Podobno przweodniczacy rady w kryzysie i w czasie zwolnien nauczycieli zalatwił prace swojej narzeczonej? .... Ot sukcesy...
    Autor: Lucjan
    2019-09-16 14:28:18
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    DOBRZE, ŻE PRZYNAJMNIEJ JEDEN RADNY SEJMIKU - H. ŻUCHOWSKI - zajął się \"skorupami\" ze Szczytna. Przez 16 lat miasto nie zajęło się problemem wieży! Choć mogło! Bo widać, że to jest ściema, ale zatwierdził to konserwator wojewódzki! Ale miasto wolało latarnie wokół ratusza za jego zgodą wymienić na te zapałki, niż walczyć o ukrócenie działań wokół wieży. Teraz powinno miasto właśnie przystąpić do renegocjacji umowy z inwestorem i ewentualnie obarczyć go kosztami dewastacji zabytku.
    Autor: Krajan
    2019-09-15 14:29:28
  • Burmistrz z interesantami na skwerze
    Marne naśladownictwo Roberta Biedronia , który rozmawiał z interesantami na sofie ustawionej przed magistratem. Tyle , że Biedroń robił coś sensownego dla Słupska- u nas poza wykopami nad Małym Domowym jakoś efektów działania nie widać. Za te tak zwane stanowiska dla wędkarzy / realizacja mrzonek za nasze pieniądze zresztą/ Ktos powinien oskarżyć Pana Burmistrza za zbrodnię na krajobrazie i środowisku.
    Autor: dr
    2019-09-15 10:37:50
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Działka warta 380 tyś??? Na wjeździe dwa ogromne drzewa, najwyzsze na ulicy, na połowie działki krzaki po pas, a na drugiej połowie ogródki. Działka w środku bloków I domków jednorodzinnych dojazd osiedlowa droga, droga nieprzejezdna. Kto to wyceniał? I co chcialoby zrobic w tym miejscu miasto?? Szkoda aż tego komentować.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-09-15 09:38:00
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Do Aaa. Dużo racji w tym, że obecnej ekipie w miarę tylko udaje się zrobić to, co mieli przygotowane za poprzedniej i podane niemal na patelni. Z drugiej jednak strony znane motto Żuchowskiego brzmi: \"dajcie, bo ja chcę\". Dokładnie tak samo przed laty żądał od gminy oddania około tysiąca atrakcyjnych gospodarczo hektarów. Mieli mu (miastu) oddać i już, A jak się gmina nie zgodziła, to wodociągi odcinał. A kolei jak konserwacja i utrzymanie wieży ciśnień wymagały dużo pracy, a propagandowo było słabe, to pchnął za złotówkę, a teraz - proszę! jaki dbały o skorupy z ruin, bo jedno pisemko do marszałka mu ktoś spłodził i dał podpisać!
    Autor: massakra
    2019-09-14 17:35:27
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Tak, poniższy komentarz przedstawia całą prawdę o gremiach władzy. Dobre w tym wszystkim jest to, że jako mieszkańcy wiemy czego się spodziewać po tych rządach.... Tj. Niczego owocnego dla nas mieszkańców poza zakupem nowego auta czy tez mieszkania przez radnego czy radnych..... Wiec jak mnniemam to jest rozwój szczytna.......
    Autor: Jerzy
    2019-09-14 14:40:43
  • Burmistrz z interesantami na skwerze
    Burmistrz miasta juz niedlugo będzie lody sprzedawał byle by go tylko ludzie widzieli pytanie tylko czy gałkowe czy kręcone...?
    Autor: Bogdan
    2019-09-14 09:24:26
  • Radni chcą mieć KRUS i pieniądze
    Dziwne zachowanie radnych, pół-radnych i ćwierć-radnych. Zachowują się jak Kukiz ze swoimi jowami. JO i WY, to JO a tam WY :-D. Rządzę JO, a nie WY. Dzieci.
    Autor: Tomasz TK
    2019-09-14 08:49:29
  • KRUS „wyprowadzi” się ze Szczytna do Kamionka
    Szczytno ni miasto straconych szans... Biedni radni bez pomysłów i planów na jutro, cała wizja rozwoju miasta to festyny i pikniki jak i akcje co widać krótko terminowe. Radni jak i sam burmistrz to osoby bez doświadczeń w biznesach i zarządzaniu. Osiadli na etacikach czesto panstwowych gdzie zwierzchnik pokazuje palcem co mają robić. Obawiać się mozna czystej zapaści tego miasta..........
    Autor: Aaa
    2019-09-14 06:07:43
  • Adam Popek, nowy szef szczycieńskiej prokuratury
    A tak bardziej przyjaźniejszego zdjęcia nie mona było? Żeby ten pan troszeczkę chociaż się uśmiechnął?
    Autor: Śmieszek
    2019-09-13 17:12:30