Poniedziałek, 13 Lipiec, Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty -

Reklama


Reklama

Lubawa poprowadzi Szczytno do Cittaslow


Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna gościł w czwartek w Lubawie, która jest miastem opiekunem Szczytna w procesie naszego przystąpienia do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Dobrego Życia Cittaslow.Dzięki przynależności do stowarzyszenia miastu udało się pozyskać pieniądze na rewitalizację m.in. historycznych uliczek.

 

 

Lubawa jest 10-tysięcznym miastem dobrze rozwiniętym gospodarczo z niskim bezrobociem. Zlokalizowanych jest tutaj wiele prężnie działających przedsiębiorstw. Większość z nich to rodzinne firmy prowadzone przez kolejne pokolenia. Jak mówi Maciej Radtke Burmistrz Lubawy - jest to miasto ludzi przedsiębiorczych.


Reklama

Reklama

 

 

W Lubawie działa około 10 klubów sportowych, Młodzieżowa Rada Miasta oraz Uniwersytet III Wieku. W sieci Cittaslow Lubawa jest od 2012 roku.Komentarze do artykułu

Mirek

Oczywiście, że mój wpis trzeba traktować sarkastycznie. Jednak muszę napisać gdzie tych tirów jeździ mniej, a konkretniej na ul. Odrodzenia czyli w centrum miasta, a nie na ul. Pasymskiej która ścisłym centrum nie jest, choć ulica sama w sobie bardzo przyjemna. Otóż wg moich wyliczeń, aktualnie w ciągu jednej godziny w środku dnia jeździ o 17 tirów mniej niż było to przed remontem przejazdu kolejowego. Czyli co ? Udało się! Inna sprawa, że nie jestem w stanie określić czy na taki stan rzeczy nie mają wpływu ogromne korki w mieście...Pozdrawiam

xyz

Czytam komentarze i oczom nie wierzę. Podobno dzięki Burmistrzowi i remontowi przejazdu kolejowego zmalał ruch tirów w centrum Szczytna. Chyba tylko na Warszawskiej. Co za bełkot? Przypominam że za tydzień przejazd będzie otwarty i wszystko wróci do starego porządku, a raczej starego bałaganu. Zastanawia mnie tylko gdzie tych tirów jest mniej?

Jan Mazur

Mirku mam nadzieję, że zamieszczony przez Ciebie wpis należy traktować jako sarkastyczny. W przeciwnym wypadku nie jesteś mieszkańcem Szczytna lub mieszkasz w okolicach Rudki. Jak napisała poniżej \"marzena\" ...w Szczytnie królują ciężarówki, korki i spaliny..., taka jest prawda. Zapraszam na moją ulicę Pasymską, tu każdy przekona się jak jest na prawdę.

Mirek

Po pierwsze Lubawa jest ładnym miastem, a Pasym...sam wiesz jak jest. Po drugie jeśli chodzi o cittslow to nie każde miasto może być naszym miastem wprowadzającym do tego programu. Dlatego trzeba jeździć do Lubawy i Lidzbarka Warmińskiego, takie przepisy. Teraz trochę z innej beczki. Podczas kampanii wyborczej było sporo głosów, żeby wyprowadzić tranzyt z centrum miasta. Według mnie udało się to burmistrzowi, choć osobiście w to nie wierzyłem. Remont przejazdu kolejowego sprawił, że w centrum miasta jeździ znacznie mniej tirów. I takich ludzi nam potrzeba!

Jonny

Pasym też jest cittaslow. Po co jeździć do Lubawy??

mieszkaniec NSZ

Na miejscu Burmistrza Lubawy zastanowił bym się mocno. Reputacja stracona jak nic. Czy warto???

marzena

Lubawa może sobie pozwolić na piękne uliczki-deptaki, rynek z fontanną ponieważ tranzyt omija miasto z dala. Natomiast w Szczytnie królują ciężarówki, korki i spaliny. Czyli zaprzeczenie filozofii Cittaslow.

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Jezioro bez fontanny, mieszkańcy pytają „dlaczego”
  Ja z innej beczki, czy jechał ktoś ostatnio dookoła Dużego Domowego? Chodnik od strony Kamionka/Szczycionka jeszcze rok i będzie całkowicie zarośnięty, zero ławek, śmietników. Służby chyba śpią.

  Grażyna


  2020-07-13 13:22:22
 • [Aktualizacja] Liczba osób zakażonych koronawirusem w powiatach województwa
  Poproszę o aktualizację stronki. Obserwuję ja od początku. Bardzo fajne źródło informacji

  Patryk


  2020-07-13 10:53:21
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  wicie rozumicie

  uczen


  2020-07-13 08:38:13
 • Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej
  z kim wygrala

  uczen


  2020-07-13 08:37:30
 • Turystyczna zachęta kulinarna
  Panie Wilczek - drogami się Pan zajmuj, a nie żarciem - za to ci płacimy. Jak chce Pan sobie robić kampanię polityczną - niech Pan najpierw pochwali się osiągnięciami z dziedziny, którą podobno Pan się zajmuje - Dyrektor Zarządu Dróg

  Mieszkaniec Powiatu


  2020-07-12 17:45:49
 • Afanasjew dyrektorem szkoły sportowej
  Myślę, że będzie to wzorowa szkoła. Życzę sukcesów.

  Karol Fąfara


  2020-07-12 17:32:37
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Dobrze jest szczycić się nie ze swojego sukcesu. A tak zupełnie na marginesie, bo to już kiedyś ktoś próbował coś z tym robić, ale pewnie ówczesna władza to zwyczajowo olała. Tak żeby było wesoło, jak petent występuje z prośbą, to go olewamy, wszak, to tylko nasz pracodawca, jak oczywiście płaci podatki. Panie Burmistrzu, niech ktoś mądry popatrzy okiem mieszkańca na odcinek ul. Ignacego Paderewskiego i potwierdzi publicznie, że prędkość 50 km/ godz. na odcinku od ul. Lemańskiej do Kętrzyńskiego jest prędkością dla mieszkańców bezpieczną. A może Redakcja podejmie temat ?

  Karol Fąfara


  2020-07-12 14:28:35
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Jeśli chodzi o nawierzchnię to teraz będzie wiecej wypadków niż przedtem. Chyba to w Polsce jest logiczne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-07-12 01:54:40
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  O zmarłych mówi się dobrze, albo wcale, Panie Lechu Janie Jamko. Jest takie określenie osób, które pastwią się nad tymi, którzy bronić się nie mogą. To hieny z podrzędu kotokształtnych. Pozdrowienia

  Śmieszek


  2020-07-11 17:47:02
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  ale artykulik i info..policjantka też kierowca

  dana


  2020-07-10 21:01:03