Poniedziałek, 22 Lipiec, Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Lubawa poprowadzi Szczytno do Cittaslow


Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna gościł w czwartek w Lubawie, która jest miastem opiekunem Szczytna w procesie naszego przystąpienia do Międzynarodowego Stowarzyszenia Miast Dobrego Życia Cittaslow.Dzięki przynależności do stowarzyszenia miastu udało się pozyskać pieniądze na rewitalizację m.in. historycznych uliczek.

 

 

Lubawa jest 10-tysięcznym miastem dobrze rozwiniętym gospodarczo z niskim bezrobociem. Zlokalizowanych jest tutaj wiele prężnie działających przedsiębiorstw. Większość z nich to rodzinne firmy prowadzone przez kolejne pokolenia. Jak mówi Maciej Radtke Burmistrz Lubawy - jest to miasto ludzi przedsiębiorczych.


 

 

W Lubawie działa około 10 klubów sportowych, Młodzieżowa Rada Miasta oraz Uniwersytet III Wieku. W sieci Cittaslow Lubawa jest od 2012 roku.Komentarze do artykułu

Mirek

Oczywiście, że mój wpis trzeba traktować sarkastycznie. Jednak muszę napisać gdzie tych tirów jeździ mniej, a konkretniej na ul. Odrodzenia czyli w centrum miasta, a nie na ul. Pasymskiej która ścisłym centrum nie jest, choć ulica sama w sobie bardzo przyjemna. Otóż wg moich wyliczeń, aktualnie w ciągu jednej godziny w środku dnia jeździ o 17 tirów mniej niż było to przed remontem przejazdu kolejowego. Czyli co ? Udało się! Inna sprawa, że nie jestem w stanie określić czy na taki stan rzeczy nie mają wpływu ogromne korki w mieście...Pozdrawiam

xyz

Czytam komentarze i oczom nie wierzę. Podobno dzięki Burmistrzowi i remontowi przejazdu kolejowego zmalał ruch tirów w centrum Szczytna. Chyba tylko na Warszawskiej. Co za bełkot? Przypominam że za tydzień przejazd będzie otwarty i wszystko wróci do starego porządku, a raczej starego bałaganu. Zastanawia mnie tylko gdzie tych tirów jest mniej?

Jan Mazur

Mirku mam nadzieję, że zamieszczony przez Ciebie wpis należy traktować jako sarkastyczny. W przeciwnym wypadku nie jesteś mieszkańcem Szczytna lub mieszkasz w okolicach Rudki. Jak napisała poniżej \"marzena\" ...w Szczytnie królują ciężarówki, korki i spaliny..., taka jest prawda. Zapraszam na moją ulicę Pasymską, tu każdy przekona się jak jest na prawdę.

Mirek

Po pierwsze Lubawa jest ładnym miastem, a Pasym...sam wiesz jak jest. Po drugie jeśli chodzi o cittslow to nie każde miasto może być naszym miastem wprowadzającym do tego programu. Dlatego trzeba jeździć do Lubawy i Lidzbarka Warmińskiego, takie przepisy. Teraz trochę z innej beczki. Podczas kampanii wyborczej było sporo głosów, żeby wyprowadzić tranzyt z centrum miasta. Według mnie udało się to burmistrzowi, choć osobiście w to nie wierzyłem. Remont przejazdu kolejowego sprawił, że w centrum miasta jeździ znacznie mniej tirów. I takich ludzi nam potrzeba!

Jonny

Pasym też jest cittaslow. Po co jeździć do Lubawy??

mieszkaniec NSZ

Na miejscu Burmistrza Lubawy zastanowił bym się mocno. Reputacja stracona jak nic. Czy warto???

marzena

Lubawa może sobie pozwolić na piękne uliczki-deptaki, rynek z fontanną ponieważ tranzyt omija miasto z dala. Natomiast w Szczytnie królują ciężarówki, korki i spaliny. Czyli zaprzeczenie filozofii Cittaslow.

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.
  Autor: Krajan
  2019-07-19 18:13:10
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....
  Autor: Siwy Stefan burczymucha
  2019-07-19 15:37:42
 • Zdemolował szpital i... zmarł
  Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.
  Autor: wkurzona
  2019-07-18 15:10:18
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  No dobrze, generalnie się zgadzam. Są przepisy na tego rodzaju sytuacje. Ale ja nie dzwoniłbym zaraz na policję, tylko spróbowałbym dogadać się z sąsiadem. Dopiero po nieudanej interwencji, zwróciłbym się do \"organów\". A tak - to rzeczywiście można się narazić na opinię pieniacza. Nie jest tu kwestią \"donoszenie\" na sąsiadów - tylko to, żeby umieć i chcieć się z nimi porozumiewać. A \"organy\" na samym końcu.
  Autor: Śmieszek
  2019-07-18 14:16:09
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.
  Autor: Mirek
  2019-07-18 11:17:30
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Gość ma rację! Jak to powiedział ktoś mądrzejszy \"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka\" Mogę sobie słuchać głośno muzy w bloku w środku dnia o 13, ale jestem świadom, że komuś to może przeszkadzać i policja może mi dowalić mandat.
  Autor: Mirek
  2019-07-17 22:38:13
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Nic dodać, nic ująć. Brawo dla autora listu!
  Autor: Czytelnik
  2019-07-17 20:20:54
 • W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu
  Czy te zdjęcie to z tego pożaru czy to tylko ilustracja do artykułu?
  Autor: Zdjęcie
  2019-07-17 14:36:29
 • Muzyka, bungee i kulomioci, czyli tegoroczne Dni i Noce Szczytna
  I wszędzie te zasrane disco z pola :/
  Autor: Wstyd
  2019-07-17 14:07:51
 • Próbował uniknąć czołówki, uderzył w drzewo (zdjęcia)
  ??? jakie to drzewo przy drodze??? Może w promieniu kilometra od dróg wszystko wytniemy bo \"przy drodze\"
  Autor: Ekolog
  2019-07-17 11:09:56