Poniedziałek, 19 Sierpień, Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Łowieckie triumfy wystawowe (zdjęcia)


W Nadleśnictwie Jedwabno odbyła się XII Regionalna Wystawa Przyrodniczo-Łowiecka. To szczególne wydarzenie w kalendarium i historii Nadleśnictwa Jedwabno, gdzie przy współpracy PZŁ oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów w Olsztynie prezentowana jest ekspozycja najciekawszych trofeów łowieckich.Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznej, tradycyjnej wystawie. Pogoda jak zwykle dopisała, słońce świeciło wysoko nad Jedwabnem. Dumne złoto- i srebrnomedalowe trofea zdobiły salę wystawową ciesząc oko odwiedzających. W murach wyłuszczarni nasion zebrano najciekawsze trofea łowieckie pozyskane w sezonie 2018/2019 w okręgu mazurskim. Ciekawostką były nietypowe myłkusy (samiec zwierzyny płowej o porożu zniekształconym na skutek choroby lub okaleczenia - przyp. red.) oraz poroża dwóch osobników jelenia szlachetnego sczepionych podczas walki.

 

Poza zwyczajową ekspozycją na przybyłych gości czekało wiele ciekawych atrakcji. Pierwszym punktem programu był pokaz pracy psów myśliwskich. Przedstawiciele takich ras jak np. gończy polski, alpejski gończy krótkonożny czy też płochacz niemiecki, zachwycały swoimi wyjątkowymi umiejętnościami tropowymi. Następnie do akcji wkroczyły ptaki drapieżne, które pod okiem sokolnika popisywały się swoimi zdolnościami wykorzystywanymi podczas pracy z myśliwym.

 

W tak zwanym międzyczasie odwiedzający mogli posmakować wyrobów z dziczyzny oraz nasycić się tradycyjną grochówką lub kiełbaską z ogniska. Na stoiskach towarzyszących można było zakupić naturalne produkty pszczelarskie, wyroby z poroża oraz rzeźby.


 

Nadleśnictwo Jedwabno zorganizowało wiele atrakcji i konkursów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka Leśny Odkrywca oraz stoisko edukacyjne Nadleśnictwa z leśnymi malowankami i zagadkami.

 

Dodatkową atrakcją dla dzieci i dorosłych była leśna sztafeta i ciuciubabka. O bezpieczeństwo w czasie imprezy zadbała grupa ratunkowa Autrimpus, która prowadziła także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Łącznie wystawę odwiedziło ponad 700 osób.

 

Dziękujemy przybyłym gościom i liczymy, że zobaczymy się również w przyszłym roku. Darz Bór!

 

Adam Pietrzak

Nadleśnictwo JedwabnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36