Czwartek, 20 Czerwiec, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Łowieckie triumfy wystawowe (zdjęcia)


W Nadleśnictwie Jedwabno odbyła się XII Regionalna Wystawa Przyrodniczo-Łowiecka. To szczególne wydarzenie w kalendarium i historii Nadleśnictwa Jedwabno, gdzie przy współpracy PZŁ oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów w Olsztynie prezentowana jest ekspozycja najciekawszych trofeów łowieckich.Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznej, tradycyjnej wystawie. Pogoda jak zwykle dopisała, słońce świeciło wysoko nad Jedwabnem. Dumne złoto- i srebrnomedalowe trofea zdobiły salę wystawową ciesząc oko odwiedzających. W murach wyłuszczarni nasion zebrano najciekawsze trofea łowieckie pozyskane w sezonie 2018/2019 w okręgu mazurskim. Ciekawostką były nietypowe myłkusy (samiec zwierzyny płowej o porożu zniekształconym na skutek choroby lub okaleczenia - przyp. red.) oraz poroża dwóch osobników jelenia szlachetnego sczepionych podczas walki.

 

Poza zwyczajową ekspozycją na przybyłych gości czekało wiele ciekawych atrakcji. Pierwszym punktem programu był pokaz pracy psów myśliwskich. Przedstawiciele takich ras jak np. gończy polski, alpejski gończy krótkonożny czy też płochacz niemiecki, zachwycały swoimi wyjątkowymi umiejętnościami tropowymi. Następnie do akcji wkroczyły ptaki drapieżne, które pod okiem sokolnika popisywały się swoimi zdolnościami wykorzystywanymi podczas pracy z myśliwym.

 

W tak zwanym międzyczasie odwiedzający mogli posmakować wyrobów z dziczyzny oraz nasycić się tradycyjną grochówką lub kiełbaską z ogniska. Na stoiskach towarzyszących można było zakupić naturalne produkty pszczelarskie, wyroby z poroża oraz rzeźby.


 

Nadleśnictwo Jedwabno zorganizowało wiele atrakcji i konkursów. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ścieżka Leśny Odkrywca oraz stoisko edukacyjne Nadleśnictwa z leśnymi malowankami i zagadkami.

 

Dodatkową atrakcją dla dzieci i dorosłych była leśna sztafeta i ciuciubabka. O bezpieczeństwo w czasie imprezy zadbała grupa ratunkowa Autrimpus, która prowadziła także pokazy udzielania pierwszej pomocy. Łącznie wystawę odwiedziło ponad 700 osób.

 

Dziękujemy przybyłym gościom i liczymy, że zobaczymy się również w przyszłym roku. Darz Bór!

 

Adam Pietrzak

Nadleśnictwo JedwabnoKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Dziękuję za ten artykuł. Jestem tego samego zdania.Wszyscy się mądrą znad ekranu smartfona, ale nie ma tam logicznego myślenia za grosz,narzekanie jedynie, dlatego w naszym kraju tak się dzieje.
  Autor: Aga
  2019-06-19 11:33:30
 • Jak dogodzić mieszkańcom? - felieton Romana Żokowskiego
  Szanowny Panie. Zgadzam się. że pół roku rządzenia to faktycznie niewiele. Natomiast kontrowersyjnych decyzji Pana Burmistrza można się doliczyć wiele. Jakie? Budowa stanowisk wędkarskich nad Małym Jeziorem / Kurek informuje, że Pan Burmistrz jest wędkarzem/ pachnie partykularyzmem. A strona estetyczna tego przedsięwzięcia, moim zdaniem, jest na miarę zabudowy wieży ciśnień i CPN na Pasymskiej. Także rewitalizacja ruin i budowa ścieżki rowerowej przy tak znacznym przekroczeniu planowanych na to środków jest działaniem,które ma pokazać, że Pan Burmistrz coś robi. Nie jest sztuką takie działanie za \"cudze\"czytaj nasze pieniądze. Przeraża mnie także to \"parcie na szkło\" Pana Burmistrza- zero skromności- przy każdej okazji uśmiechnięta mina na fotce. Tak więc jak na pół roku to \"sukcesów\" chyba wiele. Wsród starych mieszkańców Szczytna krąży opowieść o klątwie rzuconej przez wyjeżdżających do NRF Mazurów- \"bodaj wami rządzili nauczyciele W-F\" i co sprawdza się.
  Autor: dr
  2019-06-19 11:25:16
 • Żuchowski chce połączenia kolejowego Szymany – Chorzele
  Jako radny nic nie robi tylko gada. Czas odejść na emeryturkę. Czas wyremontować drogą 53 Olsztyn-Szczytno
  Autor: xyz
  2019-06-19 11:06:06
 • Janie, jak ty możesz przy tym żyć?
  Ta sygnalizacja dźwiękowa to porażka. Jak można było to zaakceptować, owszem jest to ułatwienie dla osób niepełnosprawnych ale tylko powinna działać jak jest zielone światło dla pieszych a nie brzęczeć cały czas. Chyba nikt z GDDKiA nie słyszał jak prawidłowo funkcjonuje sygnalizacja dźwiękowa.
  Autor: Natka
  2019-06-18 11:47:06
 • Mistrzostwa bez kibiców, gorąca dyskusja samorządowców
  Juz z samego zdjęcia widac zaangażowanie radnego Łachacza w sprawę... Zdjęcie mówi samo za siebie.
  Autor: Paweł
  2019-06-18 11:05:07
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No i tym samym wiecej mandatow dla mieszkanców za jazde rowerem bez swiateł, picie zimnego piwa w gorący dzień na plaży... Dziekujemy ci burmistrzu Mańkowski i przewodniczącemu rady Łachaczowi Tomaszawi za ten piekny gest w stronę mieszkańców
  Autor: Rafal
  2019-06-15 07:42:03
 • Jujitsu dało mistrzowskie medale Katanie
  Brawo Katana.
  Autor: Karol.P.
  2019-06-14 12:21:56
 • KRUS z własnym „domem” w Szczytnie
  Burmistrzem jest kobieta czy mężczyzna bo z tej wypowiedzi wnioskuję że ktos bezharakterny.
  Autor: Tomasz
  2019-06-14 08:32:03
 • Reaktywują harcerstwo w Szczytnie
  A pieniądze na to burmistrz wyłoży z własnej kieszeni?
  Autor: Rafał
  2019-06-14 08:28:20
 • Będzie więcej policjantów w okolicach plaży i mola
  No nie popatrzcie, znowu załatwił. On to może. A jaki przystojny jest nasz Pan Burmistrz. I harcerstwo reaktywuje , ruiny zrewitalizuje, jezioro zarybi- to jest to.
  Autor: dr
  2019-06-14 08:08:50