Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Lotnisko w Szymanach... rozwija skrzydła


W lipcu przez lotnisko w Szymanach „przeleciało” blisko 15,5 tysiąca pasażerów. To liczba rekordowa. To efekt rozszerzonej oferty wakacyjnej.



Ale nie tylko sezon urlopowy ma wpływ na duże powodzenie lotami z Szyman do innych krajów i rodzimego Krakowa. Można przyjąć, że po prostu dobrze dobrane są kierunki i zainteresowanie nie słabnie. Z tego między innymi powodu połączenie z Krakowem, które miało być tylko sezonowe, zostanie przedłużone aż do 24 października.

 

Niezmiennie oblegany jest „czarter” do Burgas. Ostatni tegoroczny lot do tego bułgarskiego miasta odbędzie się 15 września.


Reklama

 

Po sierpniu nie będzie już w pełni sezonowego połączenia ze Lwowem, ale to nie znaczy, że zmniejszy się liczba połączeń. Uruchomione zostaną nowe linie do niemieckich miast: Bremy i Kolonii, bo dotychczas samoloty z Szyman latają tylko do Dortmundu.

 

Już 27 października 2019 roku WizzAir zainauguruje loty do Bremy, z których pasażerowie będą mogli skorzystać w środy oraz niedziele. Na 7 listopada 2019 roku Ryanair zaplanował pierwszy rejs do Kolonii, gdzie loty odbywać się będą w czwartki i niedziele.

Reklama

 

Warto przy okazji wspomnieć, że nasi Czytelnicy, ilekroć pisaliśmy o działalności lotniska, wskazywali między innymi na te właśnie miasta niemieckie, z którymi połączenie lotnicze by ich zadowoliło. Nie oznacza to, że te uwagi przyczyniły się do utworzenia nowych połączeń, ale wykluczyć tego wszak nie można.



Komentarze do artykułu

mateo

loty do : Birmingham , Bradford , Dublin , Liverpool powinny być a nie tylko Londyn i Niemcy a to jest smutne

Wojtyla 78

A może tak otworzyć loty do Malmö raz w miesiącu....

Ja

KIEDY BĘDĄ LOTY DO WŁOCH

Peter Lebioda

Poludnie Niemiec Friedrichshafen. Mamy lotnisko A nie mamy połączeń z lotniskiem w Szymanach

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2017-08-25 12:23:45

Lotnisko ewakuowane, detonacja torby

  • Piątek, 2016-01-22 13:35:15

„Dwójka” testowała lotnisko

  • Czwartek, 2015-12-24 09:32:23

Lotnisko już wygrało

  • Czwartek, 2015-08-27 09:41:40

Radni i sołtysi zwiedzili lotnisko

Reklama


Komentarze

  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    Witam, czytam i wierzę że beret jest i to faktycznie moherowy,bo jaki rozwój daje kolejny spożywczy sklep? Jak na tą miejscowość mamy ich nad to. Ten sklep zatrudni z dwanaście osób z czego część pewnie będzie na pracach interwencyjnych część stażystów. Sprawi tylko że inne mniejsze upadną, i nikt nie otworzy żadnego mniejszego sklepu bo nie uda mu się przetrwać. Wystarczy teraz policzyć ile osób straci pracę i zobaczyć czy to faktycznie dobry bilans. Co do stacji benzynowej to się zgodzę, jakoś q jest do ku... nędzy. Można tchnąć życie w tą wyludniającą się miejscowość ale nie takim nędznym sporzywczakiem. Większość ludzi którzy opóścili tą wieś to młode osoby dla których jedyną niewystarczającą rozrywką jest picie piwka w parku bo nic tu dla nich nie ma!!!

    Do moherka


    2020-02-18 02:38:53
  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13