Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Lotnisko w Szymanach... rozwija skrzydła


W lipcu przez lotnisko w Szymanach „przeleciało” blisko 15,5 tysiąca pasażerów. To liczba rekordowa. To efekt rozszerzonej oferty wakacyjnej.Ale nie tylko sezon urlopowy ma wpływ na duże powodzenie lotami z Szyman do innych krajów i rodzimego Krakowa. Można przyjąć, że po prostu dobrze dobrane są kierunki i zainteresowanie nie słabnie. Z tego między innymi powodu połączenie z Krakowem, które miało być tylko sezonowe, zostanie przedłużone aż do 24 października.


Reklama

 

Niezmiennie oblegany jest „czarter” do Burgas. Ostatni tegoroczny lot do tego bułgarskiego miasta odbędzie się 15 września.

 

Po sierpniu nie będzie już w pełni sezonowego połączenia ze Lwowem, ale to nie znaczy, że zmniejszy się liczba połączeń. Uruchomione zostaną nowe linie do niemieckich miast: Bremy i Kolonii, bo dotychczas samoloty z Szyman latają tylko do Dortmundu.

Reklama

 

Już 27 października 2019 roku WizzAir zainauguruje loty do Bremy, z których pasażerowie będą mogli skorzystać w środy oraz niedziele. Na 7 listopada 2019 roku Ryanair zaplanował pierwszy rejs do Kolonii, gdzie loty odbywać się będą w czwartki i niedziele.

 

Warto przy okazji wspomnieć, że nasi Czytelnicy, ilekroć pisaliśmy o działalności lotniska, wskazywali między innymi na te właśnie miasta niemieckie, z którymi połączenie lotnicze by ich zadowoliło. Nie oznacza to, że te uwagi przyczyniły się do utworzenia nowych połączeń, ale wykluczyć tego wszak nie można.Komentarze do artykułu

mateo

loty do : Birmingham , Bradford , Dublin , Liverpool powinny być a nie tylko Londyn i Niemcy a to jest smutne

Wojtyla 78

A może tak otworzyć loty do Malmö raz w miesiącu....

Ja

KIEDY BĘDĄ LOTY DO WŁOCH

Peter Lebioda

Poludnie Niemiec Friedrichshafen. Mamy lotnisko A nie mamy połączeń z lotniskiem w Szymanach

Napisz

Reklama


Komentarze