Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Lotnisko będzie promowało Szczytno


Miasto Szczytno i Port Lotniczy Olsztyn Mazury podpisali umowę o współpracy. Parafowali ją burmistrz Krzysztof Mańkowski oraz prezes portu Tomasz Kądziołka.Szczytno to pierwszy etap podróży każdego pasażera portu lotniczego w Szymanach – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna. - Dzięki temu porozumieniu porty będą promowały nasze miasto oraz atrakcje turystyczne wśród swoich pasażerów, chociażby nasz odrestaurowany zamek. Jest to ogromna szansa na wzrost zainteresowania turystycznego naszym miastem, a właściwie całym powiatem.

 

Burmistrz nie ukrywa, że liczy też na turystów z Dolnego Śląska. Loty z Szyman do Wrocławia i z powrotem temu sprzyjają. - Rozmawiałem w tej sprawie z prezydentem Wrocławia, panem Jackiem Sutrykiem, który był już przecież w Szczytnie i obiecał, że będą też promować to połączanie – mówi burmistrz Mańkowski. - Na tej trasie latają wielkie samoloty z ponad 170 miejscami. Ale promocja będzie dotyczyła też i pozostałych połączeń. Większa liczba turystów w Szczytnie, to większe zyski dla naszych przedsiębiorców.


Reklama

 

I choć pandemia znacznie odbiła się na liczbie pasażów obsługiwanych przez port lotniczy w Szymanach, to prezes Kądziołka ma nadzieję, że z miesiąca na miesiąc ruch będzie coraz większy.

 

62395 pasażerów podróżowało w 2020 przez Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. W porównaniu z rokiem 2019, jest to spadek o -59,57%, kiedy to na lotnisku odprawiono 154319 osób. - Liczby wskazują, że warto zawalczyć o tych pasażerów, bo gdyby spędzili oni choć kilka dni naszym mieście to znacznie przyczyniliby się do zwiększenia ruchu turystycznego – mówi Mańkowski. - Szczytno naprawdę nie mysi być miastem „przejezdnym”.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze