Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Lotniczy weekend Mazury lub Kraków


Kraków i Szymany znów mają bezpośrednie połączenie lotnicze. Trasę tę można pokonać na pokładzie samolotu Bombardier, będącego w gestii krajowego przewoźnika, czyli linii PLL LOT.Sezonowe połączenie „ruszyło” w czwartek, 25 kwietnia, a zakończy się 29 września. Przez pięć najbliższych miesięcy w każdy czwartkowy wieczór można będzie przylecieć z Krakowa do Szyman, a odlecieć w niedzielę. Weekend na Mazurach gwarantowany. Albo weekend w Krakowie – dla mieszkańców Mazur. Bo loty są tak zaplanowane, że samolot startuje z Krakowa o godz. 20.25, po godzinie ląduje w Szymanach, a po kolejnej niespełna godzinie (o 22.05) odlatuje z powrotem do Krakowa, gdzie powinien wylądować o 23.15.


Reklama

 

Inauguracyjny, czwartkowy lot, miał szczególną oprawę – koncertową za sprawą Jacka Wójcickiego, który dzień wcześniej wystąpił w olsztyńskiej filharmonii i za sprawą szczycieńskiego „Wystka”, który towarzyszył pasażerom odlatującym do Krakowa, śpiewając m.in. piosenki, wykonywane przez... Jacka Wojcickiego.

 

Lotnicze połączenie Szyman z Krakowem już istniało i cieszyło się sporym powodzeniem. W 2016 roku obsługiwały je linie SprintAir. Można też było polecieć do Wrocławia, a później przez sezon – do Warszawy. Obecnie do Szyman wraca jedno połączenie krajowe, co nie znaczy, że ostatnie. Wracają też inne rejsy sezonowe: do Lwowa i do Burgas.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze