Niedziela, 26 Maj, Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Lotniczy weekend Mazury lub Kraków


Kraków i Szymany znów mają bezpośrednie połączenie lotnicze. Trasę tę można pokonać na pokładzie samolotu Bombardier, będącego w gestii krajowego przewoźnika, czyli linii PLL LOT.



Sezonowe połączenie „ruszyło” w czwartek, 25 kwietnia, a zakończy się 29 września. Przez pięć najbliższych miesięcy w każdy czwartkowy wieczór można będzie przylecieć z Krakowa do Szyman, a odlecieć w niedzielę. Weekend na Mazurach gwarantowany. Albo weekend w Krakowie – dla mieszkańców Mazur. Bo loty są tak zaplanowane, że samolot startuje z Krakowa o godz. 20.25, po godzinie ląduje w Szymanach, a po kolejnej niespełna godzinie (o 22.05) odlatuje z powrotem do Krakowa, gdzie powinien wylądować o 23.15.

 

Inauguracyjny, czwartkowy lot, miał szczególną oprawę – koncertową za sprawą Jacka Wójcickiego, który dzień wcześniej wystąpił w olsztyńskiej filharmonii i za sprawą szczycieńskiego „Wystka”, który towarzyszył pasażerom odlatującym do Krakowa, śpiewając m.in. piosenki, wykonywane przez... Jacka Wojcickiego.


 

Lotnicze połączenie Szyman z Krakowem już istniało i cieszyło się sporym powodzeniem. W 2016 roku obsługiwały je linie SprintAir. Można też było polecieć do Wrocławia, a później przez sezon – do Warszawy. Obecnie do Szyman wraca jedno połączenie krajowe, co nie znaczy, że ostatnie. Wracają też inne rejsy sezonowe: do Lwowa i do Burgas.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2019-05-10 12:09:31

Wiosenne weekendy w bezpiecznym lesie

  • Środa, 2019-04-24 17:42:17

No to lecimy do... Krakowa

  • Wtorek, 2018-12-11 13:21:51

Kraków wraca do Szyman, Lwów zostaje

  • Środa, 2018-08-08 16:35:47

Mazury pachną marzeniami pani Małgorzaty

  • Czwartek, 2018-06-21 10:20:22

Warmia i Mazury w... recytacji


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
    Autor: Uczennica
    2019-05-26 17:52:21
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
    Autor: Ola
    2019-05-26 17:41:57
  • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
    Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
    Autor: Gorszy sort
    2019-05-25 12:02:38
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
    Autor: Pytam się
    2019-05-24 22:50:07
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
    Autor: mieszkaniec
    2019-05-24 21:30:07
  • Świetlica ze sportowym zapleczem
    Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
    Autor: Zzzz
    2019-05-24 17:19:19
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo
    Autor: Fan
    2019-05-24 13:27:23
  • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
    Brawo Romku!
    Autor: Kolega
    2019-05-24 12:41:49
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
    Autor: kinga
    2019-05-23 20:49:23
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec