Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Łosoś wędkarzy ze Szczytna na wagę srebra (zdjęcia)


Ekipa wędkarzy ze Szczytna – Mariusz Nagadowski, Michał Nagadowski, Radosław Żebrowski i Kuba Gackowski – zajęła drugie miejsce podczas prestiżowych zawodów Trolling Master Bornholm 2019.Nasi wędkarze złowili łososia o wadze niemal 16 kg. Była to siódma ryby pod względem wielkości podczas tych zawodów. Większą o ponad 3,5 kilograma złowili Amerykanie, którzy zawody wygrali.

 

- W konkursie wystartowało 420 łodzi, z czego siedem ekip było z Polski – mówi Mariusz Nagadowski ze Szczytna. - Więc konkurencja była naprawdę duża. Bardzo cieszymy się z tego wyniku tym bardziej, że w tym składzie wystartowaliśmy po raz pierwszy. Ale doświadczenie mamy, bo każdy z nas startował już w podobnych zawodach, ale na innych łodziach.

 

Nasi wędkarze pływali łodzią Albatros. Łącznie złowili 13 łososi, z których 10 było sklasyfikowanych.


 

- Było to około 90 kilogramów ryby – mówi pan Mariusz. - To dało nam drugie miejsce w tych zawodach.

 

Trolling polega na łowieniu łososia z łodzi. Załoga składa się minimum z dwóch osób. Na łodzi rozstawionych jest 10 wędek, które „polują” na ryby na różnych głębokościach.

 

Organizatorzy zawodów przewidzieli również nagrody finansowe dla uczestników rywalizacji. Trafiły one do wędkarzy, którzy złowili największe ryby.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze