Poniedziałek, 17 Czerwiec, Imieniny: Aliny, Anety, Benona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Łomiak, Malewicz, Szydlik... pojedynek o stołek wójta bez Wierzuka


Michał Malewicz (34 l.) to kolejny kandydat na wójta gminy Dźwierzuty. Do tej pory mówiono jedynie o Mariannie Szydlik (51 l.), Jolancie Łomiak oraz Czesławie Wierzuku. Ten ostatni okazuje się, że zrezygnował z tej rywalizacji. Powalczy jedynie o radę powiatu.Z ustaleń dziennikarzy „Tygodnika Szczytno” wynika, że o fotel wójta gminy Dźwierzuty będą walczyły trzy osoby. Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że z walki zrezygnował Czesław Wierzuk (PSL), były wójt, a obecny radny powiatowy. - Nadszedł czas, aby dać szanse młodszym – mówi Wierzuk. - Przekonały mnie do tego spotkania z mieszkańcami. Wyrosło nowe pokolenie wyborców, które oczekuje młodych kandydatów.

 

PSL stawia na młodych

 

Wierzuka zastąpi 34-letni Michał Malewicz, który o posadę wójta będzie walczył właśnie z list PSL. - Od dłuższego czasu współpracuję z Sylwią Jaskulską, więc gdy zaproponowała mi, żebym wystartował z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego, przystałem na propozycję – mówi. - Myślę, że czas postawić na młodych samorządowców, którzy mają energię i inne spojrzenie na potrzeby mieszkańców.

 

Michał Malewicz ma 34 lata. Jest kawalerem, mieszkańcem Dźwierzut. Ukończył studia inżynierskie: geodezja i szacowanie nieruchomości oraz studia magisterskie geodezja satelitarna i nawigacja na UWM w Olsztynie. Obecnie pracuje w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie.

 

Do dwóch razy...

 

W wyborach na pewno wystartuje obecna wójt Marianna Szydlik, która w poprzedniej kampanii pokonała Czesława Wierzuka. - Owszem podjęłam już taką decyzję – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Zostało wiele rzeczy już zrobionych, część zmian trwa, mam pomysł na inne i chciałabym po prostu dokończyć to, co zaczęłam, aby mieszkańcom gminy, w której mieszkam, na co dzień żyło się po prostu lepiej.


 

Marianna Szydlik to mieszkanka Dźwierzut. Ma męża, dwójkę dzieci. Z wykształcenia jest technologiem żywienia. Wykształcenie wyższe. Wcześniej pracowała w szczycieńskim sanepidzie w sekcji higieny pracy.

 

PiS powalczy o gminę

 

Swoją kandydatkę do walki o fotel wójta wystawia Prawo i Sprawiedliwość. Jest nią Jolanta Łomiak. - Zdecydowałam się na kandydowanie ponieważ chciałabym, aby nasza mała Ojczyzna była miejscem, w którym żyje się i mieszka wygodnie i przyjemnie, w którym można znaleźć pracę, w którym wreszcie pojawią się perspektywy dla ludzi młodych, miejscem, w którym głosy i opinie mieszkańców są wysłuchiwane, a kluczowe decyzje konsultowane z nimi. Wiem, że potrafię być dobrym gospodarzem, potrafię sprawnie zarządzać i współpracować z ludźmi tak, aby nasza gmina zmieniała się w szybkim tempie na lepsze.

 

Jolanta Łomiak ma lat 57, męża i czworo dorosłych już dzieci. Z wykształcenia (wyższego) jest nauczycielem, obecnie pracuje w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dźwierzutach. Wcześniej kierowała dźwierzuckim gimnazjum.Komentarze do artykułu

Wiesława Kowalewska

Dziwi mnie, iż pani Szydlik z jej poziomem myślenia ma czelność jeszcze ubiegać się o reelekcję na stanowisku wójta. Totalna indolencja umysłowa i takich samych urzędników sobie dobiera. Urzędniczy darwinizm widniejący w dokumentacji Urzędu Gminy będzie prostował jej następca.

Jeszcze chwile

Potrafię sprawnie zarządzać i współpracować z ludźmi - słowa Pani Łomiak. Moje słowa - Boże uchowaj!!

Napisz


Komentarze