Piątek, 14 Maj
Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego -

Reklama


Reklama

Lokata na Maxa na lepszy czas (rozmowa z ekspertem)


Poznaj ludzi Bank Spółdzielczy w Szczytnie (akcja partnerska). Agnieszka Krasowska zachęca do założenia Lokaty na Maxa w Banku Spółdzielczym w Szczytnie. - Oszczędzanie to ważna umiejętność – przekonuje. - Czas pandemii kiedyś minie, a my dzięki zgromadzonym środkom będziemy mogli spełnić marzenia. Naprawdę warto.Agnieszka Krasowska to szczytnianka od urodzenia, choć dziś związała się z gminą Szczytno. W Banku Spółdzielczym w Szczytnie pracuje od 2012 roku. Obecnie jest specjalistą w Zespole Wsparcia Sprzedaży w centrali Banku. Na początku pracowała w Oddziale w Wielbarku i Szczytnie, gdzie zajmowała się głównie obsługą klienta biznesowego. Z panią Agnieszką rozmawiamy o pierwszych zarobionych pieniądzach, oszczędzaniu i Banku...

 

Pamięta Pani jak i kiedy zarobiła Pani swoje pierwsze pieniądze?

 

Doskonale to pamiętam (śmiech). Miałam niespełna 14 lat. I pewnie będzie panu trudno w to uwierzyć, bo pracowałam na budowie. Jako pomocnik. Byłam drobną dziewczynką, ale pchałam taczki z zaprawą i szorowałam okna. Była to ciężka praca fizyczna i ciężko zarobione pieniądze. Pracowałam dwa tygodnie i byłam bardzo dumna, że mam własne pieniądze.

 

.

 

 

Na co je Pani wydała?

 

Na marzenia (śmiech). Kupiłam sobie wymarzony plecak do szkoły.

 

Łatwo się wydawało te zarobione pieniądze?

 

Zdecydowanie trudniej niż te, które dostaje się od rodziców, czy dziadków. Te zarobione mają zawsze większą wartość, bo mamy świadomość tego, jak długo i ciężko trzeba na nie pracować.

 

Oszczędzała Pani?

 

Tak, bo to bardzo ważna umiejętność. Miałam skarbonkę, do której często wrzucałam pieniądze. Oszczędzanie nie jest tożsame z wyrzeczeniami. Mówię o tym, bo często nam się to z tym kojarzy. Niesłusznie. Oszczędzanie uczy właściwego zarządzania, planowania swojego budżetu. Im szybciej zaczniemy uczyć dzieci oszczędzania, zarządzania własnym budżetem, tym lepiej dadzą sobie radę w dorosłym życiu.

 

Oszczędzanie, to nie wyrzeczenia?

 

Dokładnie. Oszczędzanie nie wiąże się z zaciskaniem pasa i pozbawianiem się drobnych, codziennych przyjemności. Błędne jest też myślenie, że oszczędzać mogą wyłącznie ci, którzy mają dużo pieniędzy. Oszczędzanie ma uczyć nas przemyślanych wydatków. Nie chodzi tu o to, aby sobie wszystkiego odmawiać. Nawet mając niewielkie przychody, umiejętnie nimi gospodarując można odłożyć sporą sumkę i spełnić swoje marzenia. Zachęcam do spróbowania i przekonania się o tym. Ważna jest systematyczność. Wystarczy odkładać niewielkie kwoty.

 

 

 

Bank Spółdzielczy w Szczytnie ma jakieś specjalne oferty dla oszczędzających?

 

Mamy mnóstwo takich produktów. Ostatnio wprowadziliśmy Lokatę na Maxa. Wystarczy już tysiąc złotych, aby ją założyć i cieszyć się z fajnego oprocentowania. Zachęcam do założenia lokaty przez bankowość elektroniczną lub odwiedzin naszych placówek i skorzystanie z tej oferty. Pandemia to dobry moment, aby odłożyć sobie trochę grosza i kiedy minie ten trudny czas mieć za co realizować marzenia. W Szczytnie Bank Spółdzielczy posiada aż cztery punkty. Swoje placówki mamy też w Jedwabnie, Świętajnie, Dźwierzutach, Wielbarku, Pasymiu, Biskupcu, Purdzie i Olsztynie.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama