Reklama


Reklama

Lokata na Maxa na lepszy czas (rozmowa z ekspertem)


Poznaj ludzi Bank Spółdzielczy w Szczytnie (akcja partnerska). Agnieszka Krasowska zachęca do założenia Lokaty na Maxa w Banku Spółdzielczym w Szczytnie. - Oszczędzanie to ważna umiejętność – przekonuje. - Czas pandemii kiedyś minie, a my dzięki zgromadzonym środkom będziemy mogli spełnić marzenia. Naprawdę warto.Agnieszka Krasowska to szczytnianka od urodzenia, choć dziś związała się z gminą Szczytno. W Banku Spółdzielczym w Szczytnie pracuje od 2012 roku. Obecnie jest specjalistą w Zespole Wsparcia Sprzedaży w centrali Banku. Na początku pracowała w Oddziale w Wielbarku i Szczytnie, gdzie zajmowała się głównie obsługą klienta biznesowego. Z panią Agnieszką rozmawiamy o pierwszych zarobionych pieniądzach, oszczędzaniu i Banku...

 

Pamięta Pani jak i kiedy zarobiła Pani swoje pierwsze pieniądze?

 

Doskonale to pamiętam (śmiech). Miałam niespełna 14 lat. I pewnie będzie panu trudno w to uwierzyć, bo pracowałam na budowie. Jako pomocnik. Byłam drobną dziewczynką, ale pchałam taczki z zaprawą i szorowałam okna. Była to ciężka praca fizyczna i ciężko zarobione pieniądze. Pracowałam dwa tygodnie i byłam bardzo dumna, że mam własne pieniądze.

 

.

 

 

Na co je Pani wydała?

 

Na marzenia (śmiech). Kupiłam sobie wymarzony plecak do szkoły.

 

Łatwo się wydawało te zarobione pieniądze?

 

Zdecydowanie trudniej niż te, które dostaje się od rodziców, czy dziadków. Te zarobione mają zawsze większą wartość, bo mamy świadomość tego, jak długo i ciężko trzeba na nie pracować.

 

Oszczędzała Pani?

 

Tak, bo to bardzo ważna umiejętność. Miałam skarbonkę, do której często wrzucałam pieniądze. Oszczędzanie nie jest tożsame z wyrzeczeniami. Mówię o tym, bo często nam się to z tym kojarzy. Niesłusznie. Oszczędzanie uczy właściwego zarządzania, planowania swojego budżetu. Im szybciej zaczniemy uczyć dzieci oszczędzania, zarządzania własnym budżetem, tym lepiej dadzą sobie radę w dorosłym życiu.

 

Oszczędzanie, to nie wyrzeczenia?

 

Dokładnie. Oszczędzanie nie wiąże się z zaciskaniem pasa i pozbawianiem się drobnych, codziennych przyjemności. Błędne jest też myślenie, że oszczędzać mogą wyłącznie ci, którzy mają dużo pieniędzy. Oszczędzanie ma uczyć nas przemyślanych wydatków. Nie chodzi tu o to, aby sobie wszystkiego odmawiać. Nawet mając niewielkie przychody, umiejętnie nimi gospodarując można odłożyć sporą sumkę i spełnić swoje marzenia. Zachęcam do spróbowania i przekonania się o tym. Ważna jest systematyczność. Wystarczy odkładać niewielkie kwoty.

 

 

 

Bank Spółdzielczy w Szczytnie ma jakieś specjalne oferty dla oszczędzających?

 

Mamy mnóstwo takich produktów. Ostatnio wprowadziliśmy Lokatę na Maxa. Wystarczy już tysiąc złotych, aby ją założyć i cieszyć się z fajnego oprocentowania. Zachęcam do założenia lokaty przez bankowość elektroniczną lub odwiedzin naszych placówek i skorzystanie z tej oferty. Pandemia to dobry moment, aby odłożyć sobie trochę grosza i kiedy minie ten trudny czas mieć za co realizować marzenia. W Szczytnie Bank Spółdzielczy posiada aż cztery punkty. Swoje placówki mamy też w Jedwabnie, Świętajnie, Dźwierzutach, Wielbarku, Pasymiu, Biskupcu, Purdzie i Olsztynie.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Ciekawe ile zdrowych dzieci w wyniku błędnej diagnozy lekarzy (to przecież tylko ludzie) nigdy się nie narodziło? Słowo \"prawdopodobieństwo\" jest bardzo pojemne i nieprecyzyjne. Jaki będzie kolejny etap w chory sposób pojmowanej \"wolności\"? Zabijanie dzieci, które ciężko zachorują i zostaną kalekami? A może eutanazja chorych i starych rodziców, którymi nie mamy czasu ani ochoty się opiekować? W świecie, gdzie wszystko jest na pokaz , kalekim dzieckiem nie można się pochwalić. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo trudny i niezwykle emocjonalny temat, ale czy na pewno mamy prawo decydować o czyimś prawie do życia ?

  freedom


  2020-10-28 09:48:40
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Każdy ma prawo mieć własne zdanie i je manifestować, ale nie w taki sposób, jak dzieje się to w niektórych miastach. Demonstranci zachowują się jak rozszalałe bydło, które niszczy wszystko, co spotka na swojej drodze. Agresja i nienawiść do niczego dobrego nie prowadzą.

  olek


  2020-10-28 09:23:40
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  seneka zapytaj też PiS ile się dołożą?

  M@t


  2020-10-28 09:00:31
 • Kilometry pomocy dla Lenki Mazur
  Zwolennikm aborcji dedykuję- to dziecko ma też prawo żyć chociaż jest ciężko chore. Ci się do zbiórki pieniężnej nie dołączą się!! Za to hołota wyjdzie na ulicę!

  seneka


  2020-10-28 02:15:29
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Przydałaby się jeszcze do Mrągowa, Pisza i Ełku, bo pasażerami są nietylko mieszkańcy Olsztyna.

  darekk


  2020-10-27 18:04:31
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34