Reklama


Reklama

Logistyka odpowiedzią na potrzeby rynku pracy


W Zespole Szkół nr 1 dwa dotychczasowe kierunki nauczania zostaną zmienione czy też raczej zastąpione przez inne. - Wygaszane będą technika: handlowe i ekonomiczne, a uruchomiamy nowe kierunki zawodowe: technik logistyk i technik rachunkowości – mówi wicedyrektor ZS nr 1 Joanna Andrzejewska.Logistyk – to zawód bardzo wszechstronny, który daje szerokie możliwości przyszłego zatrudnienia.

 

- To może być praca w magazynie, w dystrybucji, w spedycji, w transporcie, ale także w sklepie, tak jak to miało miejsce w przypadku absolwentów technikum handlowego, które będzie obecnie wygaszane w naszym Zespole – wyjaśnia wicedyrektor Andrzejewska. - Podobnie jest w przypadku technikum rachunkowości. To kierunek, który zastąpi dotychczasowe technikum ekonomiczne.

 

Obie zmiany są odpowiedzią na potrzeby rynku pracy. Jest on analizowany w różny sposób. Między innymi wykładnię stanowią... rejestry urzędów pracy. Jeśli w gronie bezrobotnych pojawia się zbyt wielu np. sprzedawców, to widomy znak, że dalsze kształcenie w technikum handlowym jest zbędne. Z inicjatywą uruchomienia nowych kierunków edukacji wychodzi szkoła, nie może jednak tego dokonać całkowicie samodzielnie.

 

- Wymagana jest między innymi zgoda Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy, która ocenia, już w skali całego województwa, potrzeby rynku na pracowników określonej profesji – tłumaczy Andrzejewska. - I takie zgody, w odniesieniu do obu nowych kierunków kształcenia, oczywiście uzyskaliśmy.


Reklama

 

Zmiany w ofercie edukacyjnej to nie tylko odpowiedź na potrzeby rynku pracy i szersze możliwości dla absolwentów podstawówek, ale też wyzwanie dla szkoły i jej nauczycieli, szczególnie w przypadku nauczycieli przedmiotów zawodowych. Krótko mówiąc – inny kierunek nauczania, to inne przedmioty, a więc niezbędne są też nowe uprawnienia do ich nauczania.

 

 

- Decyzja o wygaszaniu jednych techników i zastąpieniu ich nowymi była z nauczycielami konsultowana – zapewnia wicedyrektor Andrzejewska. - Nauczanie w klasach pierwszej i drugiej zasadniczo w technikach jest bardzo zbliżone, na tych poziomach zmiana kierunku nie będzie wymagała od nauczycieli uzyskania dodatkowych kwalifikacji, ale będzie to też czas na to, by wymagane kwalifikacje uzyskać - wyjaśnia wicedyrektor. - Nauczyciele, którzy będą w niedalekiej przyszłości nauczać przedmiotów zawodowych w nowych technikach zdecydowali się podjąć studia podyplomowe, by uzyskać niezbędne kwalifikacje.

Reklama

 

W klasach pierwszych wszystkich rodzajów szkół, które wchodzą w skład Zespołu Szkół nr 1 od września może rozpocząć naukę aż 240 absolwentów szkół podstawowych. Zrezygnowano z ubiegłorocznej, elektronicznej formy rekrutacji. W tym roku będzie się ona odbywała tradycyjnie: trzeba się po prostu do szkoły pofatygować osobiście i w odpowiednich terminach złożyć wymagane dokumenty. Szczegóły odnośnie do dokumentów oraz terminów znajdują się na stronie internetowej Szkoły, w zakładce: rekrutacja.

 

- Zachęcam do skorzystania z naszej oferty kształcenia zawodowego – mówi wicedyrektor Joanna Andrzejewska. - To atrakcyjne, ciekawe kierunki, dające w przyszłości szansę na równie ciekawą pracę.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Do \"Do myśliciel\". Czyli ciąże z gwałtu - eo ipso - dzieci - mogą być \"zabijane\", bo nie obejmuje je przesłanka \"eugeniczna\". Należy przypuszczać, że nowe życia, poczęte w wyniku gwałtu, są mniej warte dla prawodawców, skoro utrzymuje on tę przesłankę do legalnej aborcji. Najpierw należy wiedzieć, co to jest eugenika. Jest to selekcja gatunku w celu eliminacji osobników słabych, \"uszkodzonych\" przez naturę w taki, czy inny sposób. To ideologia reżimów totalitarnych, które dążą do stworzenia \"rasy panów\" - doskonałych intelektualnie i fizycznie osobników. Wobec powyższego Matki - noszące w sobie obumierające, niezdolne do samodzielnego życia płody / dzieci - są kategoryzowane jako niższej rasy osobniki ludzkie, które nie mogą wydać na świat zdrowego człowieka. Dlatego muszą podlegać naturalnej selekcji: ból, osamotnienie, depresja, rozpad rodziny, eliminacja z życia społecznego, psychiatryk, co wszystko prowadzi do autodestrukcji. Jak wytrzymają do rozwiązania ciąży to dobrze, jak z powodu zakażenia będą miały problemy - to ich sprawa. A że po takiej traumie nie będą chciały mieć dzieci - to też ich sprawa - i wina, że nie chcą.

  Myśliciel


  2020-10-27 15:34:09
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  Pewnie, że nieprawda. Od groma policjantów nie wysyłają na kwarantannę, choć powinni, a oni mogą dalej roznosić wirusa.

  Nietzsche


  2020-10-27 13:55:18
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Znasz historię aborcji w Polsce? W 1943r. wprowadził ją Hitler, po zakończeniu wojny była zabroniona bo obowiązywały przepisy przedwojenne. W 1956r. stalinowski sejm zalegalizował aborcję bez ograniczeń. W 1993r. sejm ustawą zakazał aborcji całkowicie, w 1996r. komuniści z sdrp lub sld znieśli prawną ochronę życia dzieci nienarodzonych a w 1997r. Kwaśniewski, SLD i UP wprowadzili konstytucję (która obowiązuje do dziś). Po wejściu w życie konstytucji kwaśniewskiego TK orzekł że ustawa sld i up z 1996r. jest niezgodna z konstytucją kwaśniewskiego z trzema wyjątkami: gwałtu, zagrożenia życia i zdrowia kobiety, wady dziecka. 22.10.2020 TK orzekła na zapytanie posłów PIS, PSL, Konfederacji, Kukiz15 że przesłanka eugeniczna jest nie zgodna z konstytucją kwaśniewskiego. i nawet Zoll jako były prezes TK stwierdził że orzeczeniu prawnie nic nie można zrzucić. Więc jeśli chcesz mieć możliwość zabijania dzieci musisz zmienić konstytucję, bo to ona chroni życie od narodzin.

  Do myśliciel


  2020-10-27 12:52:51
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  WEDŁUG TK MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻĘ (dziecko) będącą skutkiem gwałtu (czyn zabroniony). WEDŁUG TK NIE MOŻNA USUNĄĆ CIĄŻY, gdy są stwierdzone nieusuwalne wady letalne oraz wady rozwojowe, które nie pozwalają dziecku funkcjonować poza organizmem matki. Bardzo ciekawe podejście TK do Konstytucji, która mówi o równości, godnym traktowaniu i prawie do życia każdego istnienia.

  Myśliciel


  2020-10-27 11:44:54
 • Koronawirus u policjantów, rzeczniczka potwierdza
  czy aby to jest prawda...

  gość


  2020-10-27 10:20:34
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Sprawdźcie relację z Krakowa (chyba 25.10.2020), gdzie widać, że policjanci odłożywszy mocny rynsztunek idą z manifestantami razem! Może i naszym da to coś do myślenia?

  Śmieszek


  2020-10-26 23:49:38
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  super dobry biznes gratuluje ci i pozdrawiam

  olek


  2020-10-26 20:22:40
 • Lotnisko Olsztyn-Mazury z nowoczesnym systemem ILS
  Kiedy powstanie droga ekspresowa z Olsztyna do lotniska. To wydaje się być konieczne aby ludzie z Olsztyna nie jeździli do Gdańska .Musimy wspierać nasz region !

  Radek Nowak/ dirt


  2020-10-26 20:12:01
 • Protest w sprawie aborcji dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Wczoraj w wielu miejscach koleżanki i koledzy tych protestujących popisali się barbarzyńskim zachowaniem, niszczeniem elewacji, wtargnieciami i zakłócaniem nabożeństw, dziś żądają legalnej aborcji. Szybko poszło. Tak mnie zastanawia co mają w głowach katolicy popierający aborcjonistki wklejający sobie nazistowski symbol?

  mol


  2020-10-26 19:05:09
 • Apartamenty Sonata zapraszają (zdjęcia)
  \"Poświęcenie przyszłym mieszkańcom zapewni szczęśliwe, dostatnie i bezpieczne życie\" - w przypadku gdy się to nie sprawdzi przysługuje odszkodowanie ?

  Ciekawy


  2020-10-26 10:25:20