Niedziela, 27 Wrzesień, Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

Lodowa atrakcja za niecałe 100 tysięcy


Znany jest już pełen koszt funkcjonowania sztucznego lodowiska w Szczytnie – to około 94 tys. zł. Obiekt działał od grudnia do końca lutego. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Odnotowano 20560 wejść i 11496 wypożyczeń łyżew. - Od samego początku wiedziałem, że będzie to strzał dziesiątkę – mówi Piotr Gregorczyk, miejski radny, który o utworzenie takiego obiektu walczył od kilku lat.Piotr Gregorczyk swojego pomysłu nie był w stanie przeforsować podczas poprzedniej kadencji rady.


Reklama

 

- Niby każdy był na tak, ale nic nie robiono w tym kierunku – mówi. - To przykre, bo każdy ciągnął w swoją stronę chodnik, ulicę ze swojego okręgu, bo tam miał „zysk” w postaci głosów wyborców, ale nikt nie myślał globalnie. Budowy chodników, ulic są ważne, ale aby miasto się rozwijało, aby mieszkańcy Szczytna czuli się tu dobrze i byli dumni z niego, potrzeba czegoś więcej. Lodowisko było jedyną atrakcją tej zimy. Korzystali z niego mieszkańcy nie tylko z naszego powiatu, ale i wiele osób, które odwiedzały w tym czasie Szczytno.

 

Lodowisko zostało wydzierżawione od firmy z Jastrzębia-Zdroju, która swoją usługę wyceniła na 169 tys. 740 zł. Lodowisko było czynne przez cały tydzień, w godz. 10:00-20:00. Znajdowało się na boisku do koszykówki przy ulicy Spacerowej, w sąsiedztwie bazy wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu. Tam też mieściła się wypożyczalnia łyżew.

Reklama

 

Dzieci za wejście na lodowisko płaciły 2,5 zł za godzinę, dorośli – 5 zł. Identyczne stawki obowiązywały za wypożyczenie łyżew. Dzięki takiemu podejściu lodowisko „zarabiało”. Łączny przychód z wejść i wypożyczeń to 106 tys. zł. Gdy tą kwotę odejmiemy od ceny dzierżawy, jaką miasto musiało zapłacić to miasto lodowisko kosztowała 63 tys. i 740 zł. Niestety, sporym kosztem funkcjonowania lodowiska był też prąd, potrzebny do utrzymania tafli. Pogoda była niezbyt łaskawa, bo temperatura najczęściej była powyżej zero, dlatego rachunki za prąd wyniosły około 30 tys. zł.

 

- Gdy to wszystko zsumujemy to wychodzi, że lodowisko kosztowało miasto niespełna 94 tys. zł – mówi Piotr Gregorczyk. - Czy to dużo? Myślę, że nie. Zrobię wszystko, aby taki obiekt stanął w naszym mieście również podczas następnej zimy.

 

Lodowiskowe statystyki odnotowały 20560 wejść i 11496 wypożyczeń łyżew.Komentarze do artykułu

maniek

Co roku wydatek ok 100 tys zł na wypożyczenie ślizgawki? A może tak sprawdzić jaki byłby koszt zakupu? Przez wiele lat notorycznie wypożyczana była scena na różne imprezy zamiast np kupno np przez trzy \"zaprzyjaźnione\" samorządy. Szczytno to jednak bardzo \"bogate\" miasto :) Po co kosze, ławki itp jak można poślizgać się za 100 tys :)

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Złapać dziadów za wory i do gałęzi.

  Korniszon


  2020-09-26 17:44:39
 • Emzetka – wielopokoleniowa pamiątka rodzinna została skradziona
  Wydaje mi się, że jestem człowiekiem tolerancyjnym. Wiele potrafię zrozumieć, wybaczyć, ale złodziejstwem po prostu się brzydzę. Dla mnie to najgorszy sort, zaraz po pedofilach.

  Taki Tam


  2020-09-26 14:26:30
 • Fifka, szklany słoik z marihuaną i... areszt dla 37-latka
  Za posiadanie areszt i więzienie.... Ja posiadam sprzęt do gwałtu czekam na dożywocie

  Pies gończy


  2020-09-26 08:46:41
 • Policjanci zabezpieczyli pocisk od granatnika
  RPG 2 weszły do służby w 1949 więc to raczej po wojnie...

  Ziomal


  2020-09-26 04:27:50
 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04