Czwartek, 16 Lipiec, Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli -

Reklama


Reklama

Lodowa atrakcja za niecałe 100 tysięcy


Znany jest już pełen koszt funkcjonowania sztucznego lodowiska w Szczytnie – to około 94 tys. zł. Obiekt działał od grudnia do końca lutego. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Odnotowano 20560 wejść i 11496 wypożyczeń łyżew. - Od samego początku wiedziałem, że będzie to strzał dziesiątkę – mówi Piotr Gregorczyk, miejski radny, który o utworzenie takiego obiektu walczył od kilku lat.Piotr Gregorczyk swojego pomysłu nie był w stanie przeforsować podczas poprzedniej kadencji rady.


Reklama

 

- Niby każdy był na tak, ale nic nie robiono w tym kierunku – mówi. - To przykre, bo każdy ciągnął w swoją stronę chodnik, ulicę ze swojego okręgu, bo tam miał „zysk” w postaci głosów wyborców, ale nikt nie myślał globalnie. Budowy chodników, ulic są ważne, ale aby miasto się rozwijało, aby mieszkańcy Szczytna czuli się tu dobrze i byli dumni z niego, potrzeba czegoś więcej. Lodowisko było jedyną atrakcją tej zimy. Korzystali z niego mieszkańcy nie tylko z naszego powiatu, ale i wiele osób, które odwiedzały w tym czasie Szczytno.

 

Lodowisko zostało wydzierżawione od firmy z Jastrzębia-Zdroju, która swoją usługę wyceniła na 169 tys. 740 zł. Lodowisko było czynne przez cały tydzień, w godz. 10:00-20:00. Znajdowało się na boisku do koszykówki przy ulicy Spacerowej, w sąsiedztwie bazy wodnej Miejskiego Ośrodka Sportu. Tam też mieściła się wypożyczalnia łyżew.

Reklama

 

Dzieci za wejście na lodowisko płaciły 2,5 zł za godzinę, dorośli – 5 zł. Identyczne stawki obowiązywały za wypożyczenie łyżew. Dzięki takiemu podejściu lodowisko „zarabiało”. Łączny przychód z wejść i wypożyczeń to 106 tys. zł. Gdy tą kwotę odejmiemy od ceny dzierżawy, jaką miasto musiało zapłacić to miasto lodowisko kosztowała 63 tys. i 740 zł. Niestety, sporym kosztem funkcjonowania lodowiska był też prąd, potrzebny do utrzymania tafli. Pogoda była niezbyt łaskawa, bo temperatura najczęściej była powyżej zero, dlatego rachunki za prąd wyniosły około 30 tys. zł.

 

- Gdy to wszystko zsumujemy to wychodzi, że lodowisko kosztowało miasto niespełna 94 tys. zł – mówi Piotr Gregorczyk. - Czy to dużo? Myślę, że nie. Zrobię wszystko, aby taki obiekt stanął w naszym mieście również podczas następnej zimy.

 

Lodowiskowe statystyki odnotowały 20560 wejść i 11496 wypożyczeń łyżew.Komentarze do artykułu

maniek

Co roku wydatek ok 100 tys zł na wypożyczenie ślizgawki? A może tak sprawdzić jaki byłby koszt zakupu? Przez wiele lat notorycznie wypożyczana była scena na różne imprezy zamiast np kupno np przez trzy \"zaprzyjaźnione\" samorządy. Szczytno to jednak bardzo \"bogate\" miasto :) Po co kosze, ławki itp jak można poślizgać się za 100 tys :)

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Tak jak Duda czy Morawiecki, nauka nie idzie w las.

  Mieszkaniec


  2020-07-16 09:44:02
 • Obwodnica oficjalnie, bo na piśmie
  Pan Mańkowski ma w zwyczaju \"podczepianie się\" do cudzych sukcesów. Gdyby nie rządowy program \"100 obwodnic\" , moglibyśmy tylko o obwodnicy pomarzyć. Niedługo się dowiemy, że rewitalizacja ruin zamku to też jego pomysł i zasługa.

  aleks


  2020-07-16 09:20:17
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Art. 53. 2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują. Konstytucja RP z 1997r. Król może przecież w swoim państwie nakazać coś, czego nikt przed nim ani on sam dotychczas nie nakazywał. Posłuszeństwo wobec jego rozkazów nie jest sprzeczne z interesami ludzi żyjących w tym państwie; raczej nieposłuszeństwo byłoby z tym interesami sprzeczne, gdyż jest w społeczeństwach ludzkich ogólnie przyjętą zasadą, że należy słuchać królów. O ileż bardziej trzeba bez wahania spełniać wolę Boga panującego nad wszechświatem, który stworzył! Jak w hierarchii ludzkiego społeczeństwa każda niższa władza musi podlegać wyższej, tak Bogu musi się podporządkować wszystko. (Wyznania III, 8, św. Augustyn z Hippony) Serdecznie pozdrawiam.

  Ignis


  2020-07-16 08:02:29
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Gościu coś ci się pomyliło z tym łamaniem twoich praw konstytucyjnych. Polecam przeczytać Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej art. 53, jest tam zapis o wolnosci wyznania. Krzyczycie \" Konstytucja! Konstytucja! \", jednocześnie pierwsi jesteście do naginania jej według własnych potrzeb. Zalecam mniej jadu i wiecej tolerancji, na której podobno wam tak mocno zależy.

  X-men


  2020-07-16 00:00:23
 • Małżeństwo paserów i ich kolega zatrzymani
  Piórek !!

  Bałdzio


  2020-07-15 22:15:34
 • Podpalacz terroryzuje wieś?
  Podpalacz chyba już za kratkami

  Xyz


  2020-07-15 18:36:55
 • Miasto wspiera służby ratownicze
  Czy pan Łachacz te pieniądze to z własnej kieszeni przekazał, że tak się lansuje dobroczyńca czy też dobroczyńca za nasze pieniądze....?

  Janusz


  2020-07-15 17:57:39
 • Krzyż z drzazg – odłamków serc parafian (zdjęcia)
  Do Ja. Twoje konstytucyjne prawo daje Ci możliwość publicznie pisać pierdoły i prowokować. Pokaż mi, w którym miejscu twoje prawo łamie Kościół kupując krzyż? I jeszcże jedno. Kto według Ciebie powinien dbać o te schody? Wyłącz TVN,włącz myślęnie i nie prowokuje.

  KAROL FĄFARA


  2020-07-15 15:51:34
 • Walka o cenę śmieci, może być drożej nawet o... 12000 procent
  Dziękuję za korektę. Przygotowuję komentarz w sprawie opłat za śmieci. Chciałem się upewnić. Pozdrawiam. dn

  Daniel Nowociński


  2020-07-15 13:17:43
 • Troje wybitnych z nagrodami (zdjęcia)
  Ale polityczna gazeta. Ci ludzie są związani z dotacjami i praca z Urzędem miasta.

  jANEK


  2020-07-15 12:22:41