Poniedziałek, 2 Sierpień
Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei -

Reklama


Reklama

Lisiewski zastąpi sekretarza Szubkę


O tym, że w bieżącym roku wieloletni samorządowiec Wiesław Szubka, uda się na emerytalne „bezrobocie” pisaliśmy kilka miesięcy temu. O tym, kiedy to dokładnie nastąpi zadecyduje... wójt gminy Szczytno. Urzędową schedę po Szubce przejmie bowiem Jan Lisiewski, pracujący w szczycieńskim UG.Do ogłoszonego przez pasymski samorząd konkursu na stanowisko sekretarza miasta stanęły cztery osoby.


Reklama

 

- Właściwie dokumenty złożyło osób pięć, ale jedna z nich nie spełniała wszystkich wymagań – mówi burmistrz Cezary Łachmański. - Ostatecznie w konkursie uczestniczyły dwie panie i dwóch panów. Wśród aplikujących nie było mieszkańców naszej gminy, lecz z powiatu, a nawet spoza niego.

 

Po analizie dokumentów i rozmowie kwalifikacyjnej komisja konkursowa zarekomendowała na stanowisko sekretarza miasta Jana Lisiewskiego, również doświadczonego samorządowca, który ma za sobą pracę, między innymi, w Urzędzie Gminy Świętajno (na terenie której mieszka) oraz w Urzędzie Gminy Szczytno.

Reklama

 

- Kiedy dokładnie pan Lisiewski przejdzie do pracy w Pasymiu, zależy od porozumienia między nim, a obecnym pracodawcą – mówi burmistrz Łachmański. - Od tego też zależy moment odejścia na emeryturę Wiesława Szubki. On bowiem postanowił, że rozstanie się z naszym urzędem dokładnie wtedy, gdy jego następca podejmie swoje obowiązki.Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Zastanawiam się z jakiej puszczy wyszedł autor materiału. I czy w ogóle ma do czynienia z kobietami (np. matka), dziewczynami (np. siostra, dziewczyna, partnerka). Wówczas nie pisałby o \"środkach ochrony\" (kojarzy się z pestycydami) - tylko po prostu o podpaskach, tamponach, ligninie, wacie, które znajdzie w każdej domowej łazience - nawet kawalerskiej. A jak już - to należy pisać o środkach higienicznych. A swoją drogą - jeśli młodzież - ani na lekcjach, ani w domu - nie dowiaduje się co to jest miesiączka, ani jak wówczas postępować - to czapki z głów światłym szkołom i rodzicom. Nikt mi nie powie, że rodziny nie stać na wydatek 5 zł raz w miesiącu.

  Facet


  2021-07-29 12:52:59
 • 2 mln... nie było szkody i winnych
  Jak u Barei...

  Czytelnik


  2021-07-29 07:12:06
 • 42 lata batalionu w Lipowcu
  Byłym żołnierzem rocznik 82-84

  Andrzej


  2021-07-28 20:28:09
 • Akcja Dominiki Kulczyk w Lipowcu i Olszynach
  Fajnie byłoby gdyby biblioteki gminy Szczytno zajęły się propagowaniem czytelnictwa...

  Obserwator


  2021-07-28 18:31:41
 • Odwiedziny z... medalami (zdjęcia)
  Przenoszę wirusa od domu do domu. To mój wkład historyczny w powstrzymywanie pandemii. Reszta jest milczeniem.

  Wójt


  2021-07-28 16:06:25
 • 30-latek w przydomowy ogrodzie hodował... konopie indyjskie
  To gdzie w końcu gdzie hodował tek konopie, w przydomowym ogrodzie czy w kompleksie leśnym?

  WSK


  2021-07-28 15:18:56
 • „Wysyp” obywatelskich pomysłów
  Zlikwidujcie skrzyżowanie ze światłami i wstawcie tam rondo więcej dobrego zrobicie dla powietrza ludzi i hałasu. A oszołomów co mówią, że to jest zły pomysł zapraszam na rondo przy Lidlu. Pozdrawiam serdecznie.

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:05:30
 • Powstanie Centrum Rekreacji Gminy Szczytno
  Kolejna rzecz na siłę, no cóż śmiechu to zdrowie pozostało już się tylko śmiać z tej głupoty!

  Taki tam gość


  2021-07-27 01:01:59
 • Zamkowe ruiny rozbłysły (zdjęcia)
  Fajnie, że nasz zamek nareszcie \"żyje\". Nie popadajmy jednak z tego powodu w euforię. Sezon turystyczny na Mazurach jest niestety krótki, a nikt poza nim nie będzie specjalnie przyjeżdżał do Szczytna, żeby oglądać ruiny. To nie zamek w Reszlu czy Lidzbarku Warmińskim. Przeciętnemu mieszkańcowi naszego miasta nie będzie się żyło lepiej z tego powodu., a już na pewno nie zatrzyma to młodych ludzi, którzy z powodu braku jakichkolwiek perspektyw wyjeżdżają ze Szczytna.

  markiza


  2021-07-26 12:48:32
 • „W drodze” 99 nowych mieszkań
  Fotka co najmniej taka, jak pewnego prezydenta z Joe Bidenem

  Uważny


  2021-07-26 11:48:43