Reklama


Reklama

Lipowiec ponownie połączony ze światem


Od marca Lipowiec został pozbawiony połączeń autobusowych. - Spowodowane było to tym, że poprzedni operator połączeń stwierdził, że kursy są nierentowne i przestał jeździć – mówi Rafał Szumny, gminny radny z Lipowca. Dzięki jego staraniom od 17 sierpnia autobusy ponownie wróciły do Lipowca. - Ale czy trasa będzie utrzymana na dłużej zależy już od samych mieszkańców – mówi Szumny.

 Znalezienie nowego przewoźnika była bardzo trudne. A sytuacja z brakiem autobusów do i ze Szczytna negatywnie odbiła się zwłaszcza na starszych mieszkańcach Lipowca, ale też Wałów, Wawroch, czy Płozów, bo to te wsie korzystały z linii obsługiwanej przez poprzedniego przewoźnika.

 

- Co jakiś czas przychodzili do mnie mieszkańcy Lipowca i prosili o interwencję – mówi Szumny.

 

Radny sprawą zainteresował wójta, ale też na własną rękę szukał nowego operatora przewozowego.

 

- Zarówno pan wójt, jak i ja spotkaliśmy się z kilkoma przewoźnikami, ale z reguły było tak, że w ogóle nie chcieli słyszeć o wejściu na tę linię bądź chcieli dotacji z gminy na jej utrzymanie – mówi radny. - W końcu udało mi się przekonać pana Stanisława Gołasia ze Spychowa, aby uruchomił połączenie Szczytno – Lipowiec – Księży Lasek oraz Księży Lasek – Lipowiec – Szczytno. I tak się stało. Połączenie ruszyło 17 sierpnia. Będzie obsługiwało kilka wsi, między innymi: Płozy, Wały, Wawrochy, Lipowiec, Łukę i Księży Lasek, więc połączy dwie gminy ze Szczytnem.


Reklama

 

Z takiego obrotu sprawy bardzo zadowolona jest Barbara Bacławska z Lipowca, która jest też prezesem miejscowego koła emerytów.

 

- Autobusowe kursy do Szczytna przywracają nam starszym, kontakt ze światem – mówi. - Społeczeństwo jest coraz starsze a brak możliwości dojazdu do miasta powiatowego jest poważnym problemem. Dlatego jestem bardzo szczęśliwa, że takie kursy wróciły do Lipowca.

 

Rafał Szumny dodaje jednak, że połączenia są na razie testowe.

 

- Czy zostaną utrzymane to zależy już od samych mieszkańców – przestrzega. - Jeśli będą z nich korzystali, jeździli to będą utrzymywane, jeśli nie, to zapewne nowy przewoźnik też będzie zastanawiał się nad ich likwidacją, bo nikt przecież nie będzie dokładał do swojej działalności. Dlatego zapraszam mieszkańców wszystkich wsi do zapoznania się z rozkładem jazdy i korzystania z autobusów.

Reklama

 

 

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze