Czwartek, 23 Styczeń, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Lipowiec ma wyniki, bo trenuje z mistrzem (zdjęcia)


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lipowcu wygrali Czwórbój Lekkoatletyczny „Trenuj z Mistrzem”. Indywidualnie w najmłodszej kategorii najlepsi byli Aleksandra Cekała i Gabriel Kosiński (oboje SP Wielbark). W najstarszej grupie bezkonkurencyjni byli Magdalena Siok oraz Sebastian Pac (oboje SP Lipowiec).W Lipowcu odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny realizowany w ramach programu gminnego „Trenuj z Mistrzem”. W zawodach wzięło udział 90 młodych zawodników ze szkół podstawowych z: Wielbarka, Jedwabna, Łatanej Wielkiej, Wawroch, Rudki oraz Lipowca.

 

Młodzież startowała w czterech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską do tyłu oraz w biegu na 200 metrów.

 

- Rywalizacja przebiegała bardzo energicznie – mówi Anna Jesień, organizatorka imprezy, była olimpijka i medalistka mistrzostw świata i Europy, od kilku lat prężnie działająca w naszym regionie na rzecz rozwoju kultury fizycznej. - Nasza młodzież walczyła nie tylko o indywidualne zwycięstwa, ale również o sukces całego zespołu. Widać było pełne zaangażowanie wśród startujących. Ci, którzy akurat nie startowali kibicowali swoim kolegom i koleżankom, dzięki czemu atmosfera była wspaniała.

 

Szczególnie zawzięta walka miała miejsce w biegach na 200 metrów, gdzie o zwycięstwie decydowały ostatnie metry. Po ponad trzygodzinnej walce okazało się, że gospodarz imprezy nie wykazał się gościnnością i pokonał pozostałych rywali znaczną liczbą punktów. Drugie miejsce zajęła szkoła z Jedwabna, a trzecie szkoła z Wielbarka.

 

- Warto zaznaczyć, że rywalizacja nie odbyła się jedynie o dyplom i puchar – mówi Anna Jesień. - Trzy najlepsze szkoły otrzymały nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego, a najlepsi uczniowie w każdej kategorii wiekowej nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę 4F. Słodki poczęstunek w postaci pączków zapewnił Artur Trochimowicz.


Reklama

 

Przypominamy, że program „Trenuj z Mistrzem” trwa dalej. Dzieci mogą przychodzić na darmowe zajęcia sportowe z lekkiej atletyki.

Rudka – Szkoła Podstawowa, środy, godzina 16.00-17.30.

Lipowiec – Szkoła Podstawowa, stadion lekkoatletyczny „Orlik”, poniedziałki i czwartki, godzina 16.00-17.30.

 

 

 

Wyniki

 

Szkoły podstawowe:

I – Lipowiec

II – Jedwabno

III – Wielbark

IV – Rudka

V – Wawrochy

VI – Łatana Wielka

 

Uczniowie

 

Kategoria – 10 lat

I – Cekała Aleksandra, SP Wielbark, Kosiński Gabriel, SP Wielbark

II – Stawiarz Katarzyna, SP Rudka, Sokołowski Antoni, SP Lipowiec

III – Łoniewska Aleksandra, SP Wawrochy, Walerzak Krzysztof, SP Rudka

 

Kategoria – 11 lat

I – Czaplicka Oliwia, SP Wielbark, Sędziński Adrian, SP Wielbark

Reklama

II – Nagórska Daria, SP Lipowiec, Archadzki Patryk, SP Lipowiec

III – Szydlik Nicola, SP Rudka, Biedka Kewin, SP Wawrochy

 

Kategoria – 12 lat

I – Draba Nikola, SP Wawrochy, Sypniewski Bartosz, SP Jedwabno

II – Żarnoch Kornelia, SP Rudka, Żywica Jakub, SP Lipowiec

III – Nowak Maja, SP Lipowiec, Bojarowski Konrad, SP Wielbark

 

Kategoria – 13 lat

I – Sygnowska Lena, SP Rudka, Szlaga Dawid, SP Wielbark

II – Struniawska Maja, SP Jedwabno, Jankiewicz Leszek, SP Jedwabno

III – Czaplicka Amelia, SP Rudka, Agaczewski Jakub, SP Rudka

 

Kategoria – 14 lat

I – Siok Magda, SP Lipowiec, Pac Sebastian, SP Lipowiec

II – Nowosielska Natalia, SP Jedwabno, Szempiński Olaf, SP Jedwabno

III – Teske Gabriela, SP Jedwabno, Niksa Daniel, SP Wawrochy

 

aj/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • 105 km/h w Dąbrowach i... już po prawie jazdy
  Noo niech staną na ruska Zabiele w stronę oczyszczalni zamykają budziki
  Autor: Atom
  2020-01-23 13:47:47
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  ustawa ustawą fakt jest do poprawy ale z takiego typu \"śmieciami\" to chyba nie ma p;roblemu, ludzie sami wezmą kosze i kartony ....
  Autor: normalny
  2020-01-23 13:08:37
 • Koperta czy dobre słowo?
  Po co oszukiwać. Oczywiście mówią ofiara, ale.... nie mniej niż....
  Autor: h
  2020-01-23 12:36:37
 • Szczytno stawia na sport od najmłodszych lat
  Z tą troską to nie do końca tak. Wieść gminna niesie, że dyrektorem szkoły będzie eks naczelnik Dobroński, skompromitowany przez seksankiety. Już nie raz ,,zadbał\'\' o dobro naszych dzieci, więc o ich rozwój nie byłbym taki spokojny. Czy naprawdę nie ma innych kompetentnych kandydatów?
  Autor: Rodzic
  2020-01-23 11:35:08
 • Osoba, która pracowała w urzędzie...
  Osobnik kulturalny to taki, który potrafi znaleźć się w różnych sytuacjach- tych trudnych również. Miałeś 3 dni na zredagowanie pożegnania (żona mogła pomóc wszak nauczycielką jest.....). Kultury człowieku i pokory trochę. Nie będziesz wiecznie na piedestale władzy a i śmierć kiedyś nadejdzie. Ktoś może powie wtedy to ten, co w kabarecie dźwierzuckim się przebierał, taaki gruby. Beznadziejne zachowanie, a tłumaczenie wyjątkowo prymitywne.
  Autor: mieszkaniec
  2020-01-23 08:26:43
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  I co komu da, że wina będzie po stronie kierowcy jak poszkodowany skończy w szpitalu, oby tylko. Odwołuję się do świadomości ludzi i ich wyobraźni. Kierowca musi przewidywać zdarzenia na drodze i pieszy też. Jeżeli w połowie pasów ktoś przejechał Ci po paznokciach, to gdzie był jak wchodziłaś na pasy. Obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i trzeba brać pod uwagę że może właśnie jechać zwykły burak. Dochodząc do przejścia widać czy kierowca zwalnia reagując na to że mamy zamiar przejść, jeżeli dociska to się nie wpychamy, buraka w pietruszkę nie zmienisz a życie to ŻYCIE. Nawet szlabany na przejściu sprawy nie załatwią, bo znajdzie się debil który będzie chciał je ominąć. A z tym teleportowaniem to fajna sprawa, też chciałbym umieć.
  Autor: Do A
  2020-01-23 07:25:18
 • Osoba, która pracowała w urzędzie...
  Nosorożcu weź Ty się za robotę bo o Tobie na dzień dzisiejszy można powiedzieć- persona, która przychodziła często do Urzędu Gminy a czasami pajacowała na scenie GOK-u.
  Autor: Podpowiadacz
  2020-01-23 00:25:26
 • Dziś i krowa zaprzyjaźnia się z komputerem
  I co dupa z tego wyszła. Nowinki heee dobre sobie
  Autor: Hello
  2020-01-22 21:30:44
 • Czy śmieci zasypią nasz powiat?
  Faktycznie bardzo ciekawa sytuacja. Ten lub tych, którzy taką ustawę wymyślili powinno się zasypać śmieciami, może wtedy by zrozumieli legislacyjne bzdury. W stolicy i myślę w całej Polsce tak się dzieje. Szybko należy wnieść poprawki, które powinny być bardziej precyzyjnne w jaki sposób i kto ma za to odpowiadać.
  Autor: Włodzimierz Dudek
  2020-01-22 15:26:17
 • Potrącenie pieszego na Chrobrego (zdjęcia)
  \"Pieszy i kierowca\" - Z treści artykułu jasno wynika, że pieszy został zahaczony gdy już SCHODZIŁ z przejścia, to czyja to jest niby wina? Co się tak pieklisz? Na co miał ten pieszy uważać? Nagminnym jest, że kierowcy ruszają zanim pieszy opuści ulicę. Dziś w drodze do pracy jakiś idiota przejechał mi przed nosem, gdy już byłam w połowie pasów. Co niby miałam zrobić? Teleportować się na chodnik, żeby jaśnie pan nie musiał zwalniać przed pasami?
  Autor: A.
  2020-01-22 15:03:12

Reklama