Piątek, 15 Listopad, Imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Lipowiec ma wyniki, bo trenuje z mistrzem (zdjęcia)


Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lipowcu wygrali Czwórbój Lekkoatletyczny „Trenuj z Mistrzem”. Indywidualnie w najmłodszej kategorii najlepsi byli Aleksandra Cekała i Gabriel Kosiński (oboje SP Wielbark). W najstarszej grupie bezkonkurencyjni byli Magdalena Siok oraz Sebastian Pac (oboje SP Lipowiec).



W Lipowcu odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny realizowany w ramach programu gminnego „Trenuj z Mistrzem”. W zawodach wzięło udział 90 młodych zawodników ze szkół podstawowych z: Wielbarka, Jedwabna, Łatanej Wielkiej, Wawroch, Rudki oraz Lipowca.

 

Młodzież startowała w czterech konkurencjach: biegu na 60 metrów, skoku w dal z miejsca, rzucie piłką lekarską do tyłu oraz w biegu na 200 metrów.

 

- Rywalizacja przebiegała bardzo energicznie – mówi Anna Jesień, organizatorka imprezy, była olimpijka i medalistka mistrzostw świata i Europy, od kilku lat prężnie działająca w naszym regionie na rzecz rozwoju kultury fizycznej. - Nasza młodzież walczyła nie tylko o indywidualne zwycięstwa, ale również o sukces całego zespołu. Widać było pełne zaangażowanie wśród startujących. Ci, którzy akurat nie startowali kibicowali swoim kolegom i koleżankom, dzięki czemu atmosfera była wspaniała.

 

Szczególnie zawzięta walka miała miejsce w biegach na 200 metrów, gdzie o zwycięstwie decydowały ostatnie metry. Po ponad trzygodzinnej walce okazało się, że gospodarz imprezy nie wykazał się gościnnością i pokonał pozostałych rywali znaczną liczbą punktów. Drugie miejsce zajęła szkoła z Jedwabna, a trzecie szkoła z Wielbarka.

 

- Warto zaznaczyć, że rywalizacja nie odbyła się jedynie o dyplom i puchar – mówi Anna Jesień. - Trzy najlepsze szkoły otrzymały nagrody pieniężne na zakup sprzętu sportowego, a najlepsi uczniowie w każdej kategorii wiekowej nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę 4F. Słodki poczęstunek w postaci pączków zapewnił Artur Trochimowicz.

 

Przypominamy, że program „Trenuj z Mistrzem” trwa dalej. Dzieci mogą przychodzić na darmowe zajęcia sportowe z lekkiej atletyki.

Rudka – Szkoła Podstawowa, środy, godzina 16.00-17.30.

Lipowiec – Szkoła Podstawowa, stadion lekkoatletyczny „Orlik”, poniedziałki i czwartki, godzina 16.00-17.30.

 

 

 

Wyniki

 


Szkoły podstawowe:

I – Lipowiec

II – Jedwabno

III – Wielbark

IV – Rudka

V – Wawrochy

VI – Łatana Wielka

 

Uczniowie

 

Kategoria – 10 lat

I – Cekała Aleksandra, SP Wielbark, Kosiński Gabriel, SP Wielbark

II – Stawiarz Katarzyna, SP Rudka, Sokołowski Antoni, SP Lipowiec

III – Łoniewska Aleksandra, SP Wawrochy, Walerzak Krzysztof, SP Rudka

 

Kategoria – 11 lat

I – Czaplicka Oliwia, SP Wielbark, Sędziński Adrian, SP Wielbark

II – Nagórska Daria, SP Lipowiec, Archadzki Patryk, SP Lipowiec

III – Szydlik Nicola, SP Rudka, Biedka Kewin, SP Wawrochy

 

Kategoria – 12 lat

I – Draba Nikola, SP Wawrochy, Sypniewski Bartosz, SP Jedwabno

II – Żarnoch Kornelia, SP Rudka, Żywica Jakub, SP Lipowiec

III – Nowak Maja, SP Lipowiec, Bojarowski Konrad, SP Wielbark

 

Kategoria – 13 lat

I – Sygnowska Lena, SP Rudka, Szlaga Dawid, SP Wielbark

II – Struniawska Maja, SP Jedwabno, Jankiewicz Leszek, SP Jedwabno

III – Czaplicka Amelia, SP Rudka, Agaczewski Jakub, SP Rudka

 

Kategoria – 14 lat

I – Siok Magda, SP Lipowiec, Pac Sebastian, SP Lipowiec

II – Nowosielska Natalia, SP Jedwabno, Szempiński Olaf, SP Jedwabno

III – Teske Gabriela, SP Jedwabno, Niksa Daniel, SP Wawrochy

 

aj/ip



Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Wydali słownik gwary mazurskiej
  Ciekawe czy treść słownika była uzgadniana/konsultowana z jeszcze żyjącymi Mazurami władającymi tym językiem od urodzenia? Mamy takich w Szczytnie i okolicach.
  Autor: lik
  2019-11-14 12:57:30
 • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
  Komentatorze Masakra. To pruskie władztwo było administratorem terenów o których piszesz. Władztwo owe, jeżeli można tak powiedzieć, polegało na podległości (postawie wasalnej), w stosunku do seniora jakim była Korona Polska reprezentowana przez Króla Polskiego. Wynikało to ze strachu przed zbrojnym wygnaniem pogańskich plemion z tych terenów. W zamian za lenno, pozwolono im funkcjonować. Ci lennicy, nie Jagiełło i nie bitwa pod Grunwaldem, doprowadzili do upadku zakonu krzyżackiego. Bunt mieszczan (Prusinów) w miastach. Potem nastąpił POTOP SZWEDZKI. Prusowie stali się wasalami seniora KORONY SZWEDZKIEJ. Ponownie pozwolono im funkcjonować w zamian za pieniądze, dostarczanie żywności dla armii szwedzkiej. Potem nastąpiły rozbiory Polski i na tym gruncie wyrósł związek Państw Niemieckich i Prusinów w którym stroną dominująca byli Prusowie. Następnie wybuchła 1 wojna światowa. Na podglebiu tej wojny zaczyna odradzać się Polska. Wybucha 2 wojna światowa. Rolę jaką odegrały w tej wojnie Niemcy oraz bojówki NSDAP z naszego terenu znamy. Cel- ponowne utworzenie wielkiej rzeszy. Po jej zakończeniu państwa zwycięskie ( Wielka Brytania, Francja, Rosja, USA) podpisały w 1946 dekret o wymazaniu Prus z mapy. Argumentowały to tym, iż nie ma już nośnika ( ludzi czystej krwi) Prusinów. Zgodnie ustalono też, iż Prusowie będąc sami słabi wewnętrznie i militarnie, przez okres cichego istnienia prowokowały wojny pomiędzy krajami sąsiadów. Także zaodrzańskich Niemców . W ten sposób rozwiązano sprawę niemiecką. Zatem to co napisałeś \"nigdy polskie\", jest określeniem niejasnym mówiąc delikatnie. Przepraszam za tak szybkie przeskoki historyczne :-D
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-14 11:26:33
 • W Szczytnie powstanie szkoła sportowa
  Ciekawe kto będzie dyrektorem szkoły sportowej. Bo jak będzie pani Afanasjef to powodzenia życzę.
  Autor: jaro
  2019-11-14 10:15:18
 • Ścieżka „po kolei” już otwarta (zdjęcia)
  Tomaszu I :-D Bed Gun
  Autor: Tomasz TK
  2019-11-14 10:12:36
 • Nowa radna chce być bardziej otwarta
  Ponieważ tam rządzi Tata i jak on powie tak musi być, ale radna zachowała się bardzo nie w porządku ponieważ tak obiecała współpracować z Sąłtysową,a zachowała się jak nie powiem kto odwołując Sąłtysową która naprawdę bardzo dużo zrobiła,a jest dopiero 7 miesięcy ciekawe kto taki wysłał do Pani radnej list ponieważ naprawdę mieszkańcy nic o tym nie wiedzieli a podpisy które zbierali to nie były na odwołanie sołtysa tylko na zebranie z Panią wójt więc mam taką nadzieję, że wreszcie ktoś z tym porządek zrobi wstyd Pani radna.
  Autor: Odpowiedź dla sebek22
  2019-11-14 08:34:59
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  Po co pytać o to burmistrza lepiej Panią zastępcę, burmistrz zważywszy na jego doświadczenie mógłby odpowiedziec na pytania dotyczace sportu lub sportu...
  Autor: Karol
  2019-11-14 08:29:41
 • Będą kroić etaty. Kto ucierpi najbardziej?
  ...tak, pracownicy obsługi już dostali pisma z propozycją zmniejszenia wymiaru zatrudnienia... lub w ogóle wypowiedzenia. Szkoda tylko, że konserwator, który jest mężem pani wicewójt zostaje na pełnym etacie i to z niezłą pensją. To się nadaje do mediów!
  Autor: Była zwolenniczka wójta
  2019-11-13 19:31:51
 • Policyjne mury pną się do góry (komentarze mieszkańców)
  Niczego to nie zmieni, szkoda tylko na niego pieniędzy. Policjanci w większości będą pełnili służbę w Szczytnie. Komuna wraca. Jeszcze brakuje GS.
  Autor: krajan
  2019-11-13 17:36:33
 • Piłsudski „zatrzymał się” przed ratuszem (zdjęcia)
  A czemu miałby się Mazurami zajmować wtedy? Toć tu pruskie (krzyżackie) władztwo było od czasów tzw. pogańskich, a nigdy polskie.
  Autor: Masakra
  2019-11-13 12:19:13
 • Trzynasta porażka SKS Szczytno
  Właściwie to sks szczytno już się pożegnał z liga okręgowa. Z 15 porażkami w lidze nie mają szans na utrzymanie. A nie zapowiada się że będzie lepiej.
  Autor: Xyz1995
  2019-11-13 10:03:57