Środa, 26 Luty, Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Leśnicy czarują dzieci i młodzież (zdjęcia)


Ludzie, fantastyczne pomysły i bezinteresowne zaangażowanie – oto trzy składowe, dzięki którym udało się podczas ferii zimowych zorganizować w Spychowie tydzień niezwykłych atrakcji.W pierwszym tygodniu ferii od 20 do 26 stycznia, spychowscy leśnicy zorganizowali tzw. Zimowe Warsztaty Ekologiczne. Ale nie sami. Na inicjatywę Nadleśnictwa bardzo ochoczo zareagowało lokalne środowisko: OSP Spychowo, Stowarzyszenie Przyjazne Spychowo, Biblioteka w Spychowie oraz wiele innych osób wspierających bezinteresownie naszą inicjatywę. Dzięki współpracy wszystkich stron, dzieci i młodzież aż nie wiedziały czasami, na jakie aktywności się zapisać, gdyż nie raz odbywały się jednocześnie.

 

 

Każdego dnia mogły udać się do lasu lub wziąć udział w stacjonarnych warsztatach w Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej.

 

Wśród atrakcji terenowych są te dla prawdziwych „twardzieli” – to nasza część surwiwalowa:

 


Reklama

24 godziny w lesie – pieszy, 17 km rajd z tropieniem wilków i nocowaniem w stodole przy temperaturze 1 stopnia C

nocny marsz z pochodniami szlakiem spychowskich bunkrów

dogtrekking- 13 km wędrówka po spychowskich lasach z psami

Zimowy spływ kajakowy (w tym roku raczej jesienno-wiosenny)

 

 

Oprócz zajęć na miejscu udaje się również zorganizować wycieczki poza teren Nadleśnictwa Spychowo. W tym roku odwiedziliśmy stadninę koników polskich Majdan oraz Multimedialne Centrum Natura w Ostrołęce.

 

 

Warsztaty w LOEE:

 

kulinarne pt. „kuchnie świata” – przy okazji sporządzania potraw rozmawialiśmy o kondycji lasów na świecie rękodzielnicze - powstały naturalne kosmetyki oraz zadziwiające kompozycje pt. „Las w pudełku” oraz fantastyczny „Leśny Lud”.

Reklama

 

Inauguracją tygodnia atrakcji był „Piknik Lodowy”. W tym roku, podobnie jak spływ kajakowy, o charakterze jesienno-wiosennym, który zgromadził całą spychowską społeczność. Mimo pogody raczej zniechęcającej do spacerów, spotkaliśmy się nad jeziorem, aby wspólnie przyrządzić posiłek w kociołku nad ogniskiem, wykapać się w jeziorze (to tylko dla morsów) i ogrzać w gorącej bali. To właśnie podczas tego spotkania serce rośnie najbardziej i widać , że wspólnie można więcej!

 

Tekst Urszula Dyl-NadolnaKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Do Jacek. Po co Tobie plac zabaw, dołki na d jeziorem nie wystarczą? Jak do tej pory jedyne działanie Pana Burmistrza zakończone niekoniecznie sukcesem. Kiedyś jak piasek w dołku był świeży widziałem tam \"coś robiącego\" kota. Więc w jakimś stopniu okazał się być przydatny. Ale sukces , sukces, znowu sukces.

  dr


  2020-02-26 14:57:37
 • Wilczek zajmie się drogami powiatowymi
  Człowiek od wszystkiego

  Łukasz


  2020-02-26 12:01:58
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Ta rasa psa wcale nie musi być groźna. Zależy to tylko wyłączenie od wychowania. Sama mam psa rasy american bully jest też niby groźnym psem. A wcale zupełnie tak nie jest, jest łagodny i uwielbia dzieci. Nie była to żadna winna właścicieli, ponieważ psy często nawet potrafią uciec/wyrwać się że smyczy to normalne, a z podwórka jeszcze łatwiej mają do ucieczki. To tylko i wyłączenie tego mordercy, powinien zostać bardzo ukarany. Pies jest czasem lepszy niż nie jeden człowiek. Potrafi więcej zrozumieć wysłuchać i kochasz szczerze. Współczuję bardzo.. :(

  Czytelnik3


  2020-02-26 11:43:12
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Hehehehe, trzeba sie pokazać, żeby mieszkańce miasta kojarzyli z tym co \"dobre\". A plac zabaw(i nie tylko) przy ulicy Solidarności czeka :)

  Jacek


  2020-02-26 09:41:14
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Po Szczycionku też biega taki słodziak....

  Norbert


  2020-02-26 08:45:27
 • Kino w Galerii Jurand wraca do historii
  Ujawnił się dawno nie widziany Pan Burmistrz. Wygląda na to , że kino w galerii , to także zasługa Pana Burmistrza. Lans, lans i parcie na szkło.

  dr


  2020-02-26 08:43:17
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Czytelnik - co ty pie@#$%isz . Wcześniej puszczali psa i nic się nie działo, nie robił ludziom krzywdy: - \" Dzieci z Małdańca ją uwielbiały. Bawiły się z nią, całowały, przytulały... \" - \" Właścicielka suczki przyznaje, że Rouse potrafiła czasem uciec z posesji. Ale nigdy nikogo nie ugryzła, czy pogoniła, nie było w niej agresji – mówi. - Najczęściej odnajdywaliśmy ją przy sklepie, gdzie bawiła się z dziećmi. \" Jeśli pies nie stanowi zagrożenia to czemu nie mogłby biegać sam? \" Miała jedynie słabość do kur \" - jedyna wada psa. Wina tylko i wyłącznie tej parówy która pociągnęła za spust. Wielki bohater k@#$a \"Widać sąsiadom cierpliwość się skończyła\" do psa który nie był agresywny? Sąsiedzi jacyś po@#$^ni. Drogi \"strzelcu\" mam nadzieje, że coś ci się przytrafi i będziesz cierpiał tak jak teraz właściciele Rouse. RiP

  Łukasz Łukasz


  2020-02-26 08:34:42
 • Śmiertelny postrzał, mordercy Rouse szuka policja
  Całą odpowiedzialność za to co się stało ponoszą właściciele i to ich bym ukarał, amstaf swobodnie biegający po wsi - skandal. Jak się ma psa to trzeba się nim zajmować. Wszyscy we wsi się z psem bawili, dzieci pod sklepem - to jakieś żarty ?. Szkoda psa i przykre że trafił na takiego właściciela.

  Lubię psy.


  2020-02-26 07:43:30
 • Centrum w szkole i w budżecie
  \"Nasze plany inwestycyjne może nie wyglądają obecnie jakoś mocno imponująco, ale to efekt budźetowego „modelu”, jaki stosujemy od lat, a właściwie od czasu, gdy jestem burmistrzem\" - te tłumaczenia są troszkę żenujące, nie uważa pan panie burmistrzu? Czyżby zauważył pan wyraźny spadek swojego zaangażowania? I tu przyznam panu rację. Myślenie \"byle do końca kadencji\" daleko nas mieszkańców nie zaprowadzi. Szkoda, że zaufałam.

  Krysia


  2020-02-26 07:24:58
 • Nowe nadzieje na obwodnicę (komentarze)
  Jaka obwodnica ? To dopiero plan planów, a może tylko kiełbasa wyborcza. Gdyby nawet miała być to proces wieloletni. A planów to jeszcze w ministerstwie nie znają, no chyba że Jarek wie (on wie wszystko) ale nie powie.

  Do Janek


  2020-02-26 06:57:32

Reklama