Niedziela, 18 Sierpień, Imieniny: Anity, Elizy, Mirona -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Lekkoatletyczna Gmina Szczytno (zdjęcia)


PROMOCJA. Wiosną 2018 roku ruszyły w gminie Szczytno regularne zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci w wieku powyżej 11 lat. Program o nazwie „Trenuj z Mistrzem” prowadzi nasza olimpijka, medalistka Mistrzostw Świata i Europy, rekordzistka Polski w biegu na 400m przez płotki – Anna Jesień. Zajęcia prowadzone są w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 15.00-16.30 w Lipowcu (stadion lekkoatletyczny) oraz w środy w godzinach 15.00-16.30 w Rudce (stadion Orlik).Ze względu na wiek uczestników oraz różnice w rozwoju fizycznym, ćwiczenia skierowane są na obecnym etapie przed wszystkim na ogólny rozwój, tj. poprawę koordynacji ruchowej, siły ogólnej, szybkości i wytrzymałości. Celem zajęć jest zachęcenie młodych ludzi do aktywności ruchowej, pokazanie im korzyści płynących z regularnych ćwiczeń.

 

 

Warto też zauważyć, że wśród tej młodej grupy już objawiają się talenty, które mogą w przyszłości reprezentować nasz region na arenach sportowych Polski i świata. Pamiętajmy, że Anna Jesień rozpoczęła swoją przygodę ze sportem w małej miejscowości na Podlasiu, gdzie sportem zainteresował ją nauczyciel wychowania fizycznego w podstawówce.

 

 

Po roku ćwiczeń grupa dzieci przerodziła się w aktywny zespół młodych zawodników, którzy po raz pierwszy wystartowali w profesjonalnych zawodach lekkoatletycznych. 1 maja br. 16 osób wzięło udział w zawodach wojewódzkich w Działdowie. Był to pierwszy start tej grupy, ale zawodnicy bardzo dzielnie znieśli stres, walcząc o jak najlepsze miejsca w swoich seriach. Najlepiej wypadł Marcin Miłkowski, który zajął drugie miejsce, w sumie plasując się na 5 miejscu wśród wszystkich startujących.

 

 

Kolejne zawody odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim 10 maja. Zawodnicy po doświadczeniach pierwszych startów, przyjechali na zawody bardzo zdeterminowani do walki. Dwunastoosobowa grupa zawodników wystartowała w konkurencjach biegowych na: 60 m, 100 m, 300 m, 400 m oraz 800 m. Rezultaty przerosły oczekiwania.

 

 

Nasza młodzież stawała 12 razy na podium, wygrywając 3 biegi, 6 razy stając na drugim miejscu oraz 3 razy na trzecim. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze swoich startów i z uśmiechami wracali do domu. 19 maja br. odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lubawie, w których również wzięli udział (800 m: Kornelia Sokołowska – I miejsce, 400 m: Marcin Miłkowski – I miejsce, Deptuła Mateusz – II miejsce).


 

 

Przypominamy, że program „Trenuj z Mistrzem” jest finansowany ze środków gminy Szczytno. Anna Jesień jest także organizatorem imprezy sportowej p.n. „Triathlon Szczytno”, w której także mamy swój wkład. W przyszłości liczymy na dalszą współpracę z Anną Jesień oraz wykorzystanie jej doświadczenia w szkoleniu dzieci i młodzieży.

 

Nowe Miasto Lubawskie, 10.05.2019 – wyniki

60 m

II m. – Zosia Kaczmarska, 13 lat,

II m. – Daria Nagórska, 11 lat,

VI m. – Majka Niksa, 11 lat,

100 m

II m. – Magdalena Siok, 14 lat,

II m. – Mateusz Deptuła, 17 lat,

III m. – Zuzanna Brzdonkiewicz, 15 lat,

III m. – Marcin Miłkowski, 16 lat,

300 m

I m. – Ania Miłkowska, 11 lat,

I m. – Roksana Jóźwicka, 12 lat,

VI m. – Jakub Agaczewski, 13 lat,

400 m

I m. – Marcin Miłkowski, 16 lat,

II m. – Zuzanna Brzdonkiewicz, 15 lat,

II m. – Mateusz Deptuła, 17 lat,

III m. – Wiktor Pogorzelski, 15 lat,

800 m

I m. – Kornelia Sokołowska, 16 lat.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć


Komentarze

 • Radni nie chcą dawać prezentów
  No to jestem zdumiony tym, że jeśli wszystkie instytucje się centralizują, a tu ktoś jednak chce \"zamontować\", czy rozbudować oddział instytucji w Szczytnie - to radni protestują i stwarzają przeszkody. Ci wielce oświeceni nasi radni niech pójdą wreszcie po rozum do głowy, a nie tylko po dietę radnego. Ale co się dziwić - pies ogrodnika: sam nie zje, ale drugiemu nie da. Chyba, że psa kiełbasą się przekupi.
  Autor: Śmieszek
  2019-08-16 14:53:29
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  PAN Radny raczej do powiedzenia za wiele nie ma co zresztą widac na nagraniach z sesji.
  Autor: Slawomir
  2019-08-16 11:26:01
 • Kraksa na Leyka, kierowca uciekł (zdjęcia)
  Ważne że mordeczce nic nie jest ch#j z prawem jazdy i ch#j z tym samochodem. Ja tobym go uniewinnił.
  Autor: Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.
  2019-08-14 19:00:22
 • Molo, jak scena amfiteatru – MDK zaprasza artystów
  Może by zainwestować w publiczny fortepian/pianino? W Polsce jest to dosyć rzadko spotykane, a znalazłoby się trochę chętnych do wypróbowania swoich sił, zwłaszcza, że obok jest szkoła muzyczna kryjąca wiele talentów.
  Autor: Ariia
  2019-08-14 12:35:26
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Pytam się tylko. Czym miasto jako organizator chce przyciągnąć mnie jako jego obywatela? Wykonawcy - poziom równy dożynkom. Oprawa - poziom festynu. Atrakcje - stragan dziadostwa. Droga władzo mojego kochanego miasta, obudźcie się wreszcie. Mamy wielki potencjał, a robimy imprezę na odwal, aby tylko się odbyła. Oddajcie nam naszą imprezę. Mieszkaniec Szczytna.
  Autor: Dżordż
  2019-08-13 14:18:22
 • Krótsze Dni i Noce, więcej organizatorów? Radni rzucają pomysły
  Jak już wiele razy wspominałem. Dni Mojego kochanego miasta, skończyły się już dawno. W tym roku przebiły już wszystko i sięgnęły totalnego dna. Bazariada i nic więcej. Poziom artystyczny równy z dożynkami w Wąchocku. Repertuar bardzo ambitny, w sam raz by przyciągnąć inteligencję z okolicznych \"metropolii\" z kurpiakami na czele. Panie Burmistrzu głosowałem na Pana, ale jeżeli chce Pan coś zrobić dobrego dla miasta niech się Pan wsłucha w głos swoich mieszkańców i przeorganizuje naszą imprezę w taki sposób, aby była to impreza w głównej mierze dla nas, dla mieszkańców. To święto naszego Grodu. Nie potrzebujemy bazariady i wszechobecnej tandety. Chcemy dobrej muzyki, nie polo coś tam. Stop bazariadzie.
  Autor: Jaśnie pan z gorszego sortu
  2019-08-13 14:06:11
 • Złoto-srebrna Karolina Piechowicz
  Gratulacje Karolina! Już nie mogę się doczekać, jak Cię będziemy oglądać na olimpiadzie !
  Autor: Jarek
  2019-08-13 14:02:00
 • Wejść do jeziora można zawsze, ale... nie wszędzie
  Co do zasady ma Pan rację, nie wolno grodzić nieruchomości i uniemożliwiać PRZEJŚCIA i to słowo jest kluczowe. Często osoby zgłaszające pretensje i powołujące się na przywołane przez Pana przepisy utożsamiają je z możliwością wypoczynku nad brzegiem zbiorników wodnych. Więc jeszcze raz przejść brzegiem możemy plażować już nie. Pozdrawiam
  Autor: Wodnik
  2019-08-13 13:09:16
 • Radni nie chcą dawać prezentów
  Moze Pan radny powinien zainteresować się sytuacją uzdrowienia sluzby zdrowia w naszym mieście? Nowy szpital wybudować, i 2 nowe przychodnie oczywiście wszystko ze srodkow wlasnych.... A i odrazu sprawę ubytku liczby mieszkańców wyjaśni i naprawi.... Taki czlowiek orkiestra na panstwowej posadzce....
  Autor: Facebook wszystko przyjmie....
  2019-08-13 11:10:29
 • Oliwia Grajko – szóstoklasistka na szóstkę
  Powodzenia i samych sukcesów!
  Autor: Super
  2019-08-13 09:29:36