Poniedziałek, 1 Czerwiec, Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada -

Reklama


Reklama

Lekkoatletyczna Gmina Szczytno (zdjęcia)


PROMOCJA. Wiosną 2018 roku ruszyły w gminie Szczytno regularne zajęcia lekkoatletyczne dla dzieci w wieku powyżej 11 lat. Program o nazwie „Trenuj z Mistrzem” prowadzi nasza olimpijka, medalistka Mistrzostw Świata i Europy, rekordzistka Polski w biegu na 400m przez płotki – Anna Jesień. Zajęcia prowadzone są w poniedziałki, wtorki i czwartki w godzinach 15.00-16.30 w Lipowcu (stadion lekkoatletyczny) oraz w środy w godzinach 15.00-16.30 w Rudce (stadion Orlik).Ze względu na wiek uczestników oraz różnice w rozwoju fizycznym, ćwiczenia skierowane są na obecnym etapie przed wszystkim na ogólny rozwój, tj. poprawę koordynacji ruchowej, siły ogólnej, szybkości i wytrzymałości. Celem zajęć jest zachęcenie młodych ludzi do aktywności ruchowej, pokazanie im korzyści płynących z regularnych ćwiczeń.

 

 

Warto też zauważyć, że wśród tej młodej grupy już objawiają się talenty, które mogą w przyszłości reprezentować nasz region na arenach sportowych Polski i świata. Pamiętajmy, że Anna Jesień rozpoczęła swoją przygodę ze sportem w małej miejscowości na Podlasiu, gdzie sportem zainteresował ją nauczyciel wychowania fizycznego w podstawówce.

 

 

Po roku ćwiczeń grupa dzieci przerodziła się w aktywny zespół młodych zawodników, którzy po raz pierwszy wystartowali w profesjonalnych zawodach lekkoatletycznych. 1 maja br. 16 osób wzięło udział w zawodach wojewódzkich w Działdowie. Był to pierwszy start tej grupy, ale zawodnicy bardzo dzielnie znieśli stres, walcząc o jak najlepsze miejsca w swoich seriach. Najlepiej wypadł Marcin Miłkowski, który zajął drugie miejsce, w sumie plasując się na 5 miejscu wśród wszystkich startujących.


Reklama

 

 

Kolejne zawody odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim 10 maja. Zawodnicy po doświadczeniach pierwszych startów, przyjechali na zawody bardzo zdeterminowani do walki. Dwunastoosobowa grupa zawodników wystartowała w konkurencjach biegowych na: 60 m, 100 m, 300 m, 400 m oraz 800 m. Rezultaty przerosły oczekiwania.

 

 

Nasza młodzież stawała 12 razy na podium, wygrywając 3 biegi, 6 razy stając na drugim miejscu oraz 3 razy na trzecim. Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze swoich startów i z uśmiechami wracali do domu. 19 maja br. odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Lubawie, w których również wzięli udział (800 m: Kornelia Sokołowska – I miejsce, 400 m: Marcin Miłkowski – I miejsce, Deptuła Mateusz – II miejsce).

 

 

Przypominamy, że program „Trenuj z Mistrzem” jest finansowany ze środków gminy Szczytno. Anna Jesień jest także organizatorem imprezy sportowej p.n. „Triathlon Szczytno”, w której także mamy swój wkład. W przyszłości liczymy na dalszą współpracę z Anną Jesień oraz wykorzystanie jej doświadczenia w szkoleniu dzieci i młodzieży.

Reklama

 

Nowe Miasto Lubawskie, 10.05.2019 – wyniki

60 m

II m. – Zosia Kaczmarska, 13 lat,

II m. – Daria Nagórska, 11 lat,

VI m. – Majka Niksa, 11 lat,

100 m

II m. – Magdalena Siok, 14 lat,

II m. – Mateusz Deptuła, 17 lat,

III m. – Zuzanna Brzdonkiewicz, 15 lat,

III m. – Marcin Miłkowski, 16 lat,

300 m

I m. – Ania Miłkowska, 11 lat,

I m. – Roksana Jóźwicka, 12 lat,

VI m. – Jakub Agaczewski, 13 lat,

400 m

I m. – Marcin Miłkowski, 16 lat,

II m. – Zuzanna Brzdonkiewicz, 15 lat,

II m. – Mateusz Deptuła, 17 lat,

III m. – Wiktor Pogorzelski, 15 lat,

800 m

I m. – Kornelia Sokołowska, 16 lat.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze